کد خبر : 263280
انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - 14:29
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

دانش آموزان باید برای پیشرفت کشور تفکر و برنامه داشته باشند

استاندار اصفهان گفت: دانش‌آموزان آینده ساز کشور هستند، باید برای پیشرفت و توسعه همه جانبه ایران اسلامی تفکر و برنامه داشته باشند.

دانش آموزان باید برای پیشرفت کشور تفکر و برنامه داشته باشند

به گزارش سایت خبری مدارا؛ سیدرضا مرتضوی صبح شنبه در آئین نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی در مدارس استان اصفهان ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی و گرامیداشت هفته دفاع مقدس با بیان اینکه این ایام یادآور سلحشوری، مجاهدت و از خود گذشتگی مردم عزیز کشورمان در سراسر ایران اسلامی است‌، اظهار داشت: استان اصفهان در دفاع مقدس به عنوان یکی از ستون‌های اصلی این دفاع توحیدی با تقدیم ۲۴ هزار شهید نقش ویژه‌ای را در پیروزی جنگ تحمیلی ایفا کرد که شایسته است یاد شهدای والامقام استان بالاخص دانش‌آموزان شهید را گرامی بداریم.

به نوشته مهر؛ وی با بیان اینکه بازگشایی مدارس شور و نشاط و حیات جدیدی را در کالبد زندگی اجتماعی مردم ایجاد می‌کند، تصریح کرد: نخستین گام از مسیر تعالی کشور در مدارس مستقر است، هر دانش‌آموز اگر برای خود هدفی تعیین و برای رسیدن به آن هدف تلاش و برنامه‌ریزی کند آینده متفاوتی خواهد داشت.

استاندار اصفهان با بیان اینکه در مسیر زندگی همه ما فراز و فرودهای بسیاری وجود دارد و خلقت انسان نیز دو بُعد روحانی و جسمانی دارد، ابراز داشت: همانطور که باید به تعلیم و تربیت اهمیت دهیم تا استعدادها و تخصص‌ها شکوفا شود در بُعد دیگر نیز بایستی به زندگی معنوی و روحانی خود توجه داشته باشیم.

وی با بیان اینکه ۲ بال تزکیه و تعلیم و تربیت باید همراه باهم رشد کنند، ادامه داد: از این رو معلمان و دبیران در تلاش هستند تا در مسیرهای معرفتی برنامه‌های متفاوتی را برنامه‌ریزی و اجرا کنند.

مرتضوی با اشاره به ۶ هزار دانش‌آموز شهید استان، خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان شهید ما در همین مسیر حرکت کردند و حاضر شدن برای رفاه و آزادی مردم ایران اسلامی از جان شیرین خود بگذرند.

وی با بیان اینکه بسیاری از جوامع از این نگاه تربیتی تهی هستند و نتیجه دوری جستن از این مفاهیم ارزشمند فوج فوج خانه سالمندان و زندگی‌های تنها است، ادامه داد: برخی کشورهای اروپایی برای افرادی که از سوی فرزندان‌شان طرد شده‌اند وزارتخانه راه‌اندازی کردند این مسائل ناشی از توجه تک بُعدی به مسائل تربیتی است.

استاندار اصفهان با بیان اینکه کشور ما را در حوزه‌های مختلف علم و فناوری، تکمیل زیرساخت‌ها، بهداشت و درمان، سوادآموزی و … مقایسه کنید تا متوجه پیشرفت و توسعه کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی شوید، افزود: به همه نسل نوجوان و جوان مطالعه کتاب‌های ایران مقتدر، کارنامه و صعود ۴۰ سال را توصیه می‌کنم، همه داده‌های این کتاب‌ها از درون کشور نیست با مطالعه آنها متوجه پیشرفت کشور و دلیل فتنه‌گری‌های دشمن برای از بین بردن اتحاد میان مردم می‌شوید.

وی گفت: در یک دوی امدادی قرار داریم، پیشرفت‌های کشور حاصل زحمات پدران و مادران شما نسل نوجوان و جوان است، آینده کشور نیز به تلاش دانش‌آموزان و دانشجویان وابسته است.

وی ادامه داد: دانش‌آموزان آینده ساز کشور هستند، باید برای پیشرفت و توسعه همه جانبه ایران اسلامی تفکر و برنامه داشته باشند.

اخبار مرتبط:
اصفهان جای عربده‌کشی نیست/ پلمب ۶۱۳ واحد صنفی متخلف
اصفهان جای عربده‌کشی نیست/ پلمب ۶۱۳ واحد صنفی متخلف

فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به برخورد قاطع پلیس با اراذل و اوباش گفت: اصفهان جای عربده‌کشی نیست و با اراذل و اوباش جدی برخورد می‌کنیم.

ضعف در بیلبوردهای فرهنگ‌ساز فضای شهری اصفهان/ زیرساخت‌های فرهنگی و ورزشی برای بانوان عادلانه باشد
ضعف در بیلبوردهای فرهنگ‌ساز فضای شهری اصفهان/ زیرساخت‌های فرهنگی و ورزشی برای بانوان عادلانه باشد

اعضای تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های اصفهان به مناسبت روز دانشجو با حضور در صحن علنی شورا دیدگاه‌های خود را در خصوص مدیریت شهر و کشور مطرح کردند.

دانشگاه علوم پزشکی آمار مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا را ارائه دهد
دانشگاه علوم پزشکی آمار مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا را ارائه دهد

رئیس شورای شهر اصفهان گفت: مسئولان دانشگاه علوم پزشکی باید آمار مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا را ارائه دهند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است