کد خبر : 263275
انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - 13:46
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

هوای اصفهان در نخستین روز پاییز ناسالم است

شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان امروز شنبه یکم مهرماه با میانگین ۱۳۴ وضعیت ناسالم برای گروه های حساس را نشان می‌دهد.‌

هوای اصفهان در نخستین روز پاییز ناسالم است

به گزارش سایت خبری مدارا؛ شاخص کیفی هوای کلان‌شهر اصفهان بر اساس داده‌های ۱۶ ایستگاه سنجش در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز شنبه یکم مهرماه با میانگین ۱۳۴ وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

به نوشته مهر؛ بر اساس داده‌های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط‌زیست (منطقه اصفهان) شاخص هوای این کلان‌شهر در ایستگاه پایش خیابان خیابان ۲۵ آبان با ۱۳۹، خیابان استانداری با ۱۱۵، میدان انقلاب با ۱۱۶، رهنان با ۱۲۹، سپاهان‌شهر با ۱۰۵، خیابان فیض با ۱۴۸، بولوار کاوه با ۱۱۹، میرزا طاهر با ۱۰۱ و ولدان (ورزشگاه میثاق) با ۱۳۶ AQI در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس است.

همچنین شاخص هوای اصفهان در ایستگاه پارک زمزم با ۱۵۶، بزرگراه خرازی با ۱۶۲، خیابان زینبیه با ۱۷۴، خیابان فرشادی با ۱۵۱ و کردآباد با ۲۰۰ AQI وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان را نشان می‌دهد.

شاخص هوا در ایستگاه خیابان احمدآباد با ۸۷ و دانشگاه صنعتی با ۹۲ در وضعیت قابل قبول بوده و دو ایستگاه در خیابان‌های پروین و رودکی قطع است.

امروز شاخص هوا در سجزی با ۱۵۵ و قهجاورستان با ۱۶۴ در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان و در شاهین شهر با ۶۶ و مبارکه با ۸۷ AQI در وضعیت قابل قبول ثبت شد. ایستگاه سنجش آلودگی هوای شهرهای مجاور اصفهان از جمله خمینی شهر، زرین‌شهر ، نجف آباد، منطقه صنعتی دولت آباد و کاشان قطع است.

اداره کل هواشناسی استان اصفهان نیز برای امروز بویژه در مناطق مرکزی استان در ساعات اولیه روز غبار صبحگاهی پیش‌بینی کرد.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

این شاخص بطور معمول برای پنج آلاینده هوا شامل منوکسیدکربن (CO) ، اُزن (O۳)، دی اکسید نیتروژن (NO۲)، دی اکسید گوگرد (SO۲) و ذرات معلق زیر ۲.۵ میکرون (PM۲.۵) اندازه گیری و بطور روزانه در ایستگاه‌های پایش هوا، ثبت می‌شود.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

اخبار مرتبط:
ضعف در بیلبوردهای فرهنگ‌ساز فضای شهری اصفهان/ زیرساخت‌های فرهنگی و ورزشی برای بانوان عادلانه باشد
ضعف در بیلبوردهای فرهنگ‌ساز فضای شهری اصفهان/ زیرساخت‌های فرهنگی و ورزشی برای بانوان عادلانه باشد

اعضای تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های اصفهان به مناسبت روز دانشجو با حضور در صحن علنی شورا دیدگاه‌های خود را در خصوص مدیریت شهر و کشور مطرح کردند.

دانشگاه علوم پزشکی آمار مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا را ارائه دهد
دانشگاه علوم پزشکی آمار مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا را ارائه دهد

رئیس شورای شهر اصفهان گفت: مسئولان دانشگاه علوم پزشکی باید آمار مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا را ارائه دهند.

فرماندهی انتظامی اصفهان: تبعیضی بین قهرمانان ورزش در معافیت سربازی نیست
فرماندهی انتظامی اصفهان: تبعیضی بین قهرمانان ورزش در معافیت سربازی نیست

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: کلیه ورزشکاران قهرمان در صورت کسب مقام قهرمانی مسابقات المپیک، جهانی و آسیایی ازمعافیت سرباز قهرمان بهره‌مند می‌شوند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است