کد خبر : 263256
انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - 11:53
دسته‌بندی : اخبار ویژه، سیاسی
چاپ

نماینده مجلس: کشف حجاب در تهران و شهرهای دیگر خیلی کمرنگ شده!

نماینده مردم جم در مجلس یاده گفت: چه در تهران و چه در شهر‌های دیگر حضور داشته و دارم و حقیقتاً پدیده کشف حجاب نسبت به روز‌هایی که افراد و گروه‌هایی این جریان را به زنان ایران تزریق می‌کردند، خیلی کمرنگ شده است.

نماینده مجلس: کشف حجاب در تهران و شهرهای دیگر خیلی کمرنگ شده!

به گزارش سایت خبری مدارا؛ رویداد۲۴ نوشت: دو روز پیش، نمایندگان مجلس به اجرای سه ساله و آزمایشی لایحه عفاف و حجاب که هفته‌ها به واسطه اصل هشتاد و پنجی شدن در کمیسیون قضایی و حقوقی بررسی شده بود، رای دادند. از این‌رو در خصوص ظهور پدیده کشف حجاب که بیش از یک سال از عمر آن می‌گذرد با موسی احمدی نماینده جم و عضو فراکسیون روحانیت مجلس گفت‌وگو کردیم که در ادامه می‌توانید مهمترین بخش‌های این مصاحبه را بخوانید:

* اینکه گفته شود همه افرادی که روی به کشف حجاب می‌آورند می‌خواهند مخالفت خود را با نظام جمهوری اسلامی نشان دهند، درست نیست. رهبر معظم انقلاب اشارات خوبی داشتند و گفتند برخی از اغتشاشات و کشف حجاب‌هایی که رخ می‌دهد، می‌باید منشاء آن را در خارج از کشور جستجو کرد.

* به شخصه برای جلوگیری از پدیده کشف حجاب و روشنگری در این باره به مدارس یا مجامع رفتم و با دختران نوجوان صحبت کردم. نگاه آن‌ها این نبود که در قالب معاند نظام این کار‌ها را انجام بدهند.

* ما در حرکت‌های سکولاری و افرادی که نگاه غیردینی دارند می‌بینیم که روی پدیده بین اذهان کار می‌کنند و نگاه‌شان این است که روی ذهن نوجوان‌ها فعالیت کنند تا این افراد را به یک نحوی به سمت و سوی کمرنگ شدن دین و مذهب بکشانند. از این‌رو دستگاه‌های خارجی و معاند نظام به جد روی این موضوع سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

* قطعاً اگر جوان از جایی دیگر از نظر دینی اشباع نشود، تحت تاثیر تبلیغات معاندین قرار می‌گیرد، ولی باز هم می‌گویم معنی کارشان این نیست که تمام‌عیار علیه انقلاب و نظام وارد صحنه شده‌اند.

* خیلی از افرادی که بی‌حجاب به خیابان‌ها می‌آیند، ناآگاهند و تحت تاثیر تبلیغات مخالفان نظام قرار گرفتند. من در دبیرستان‌های دخترانه‌ای رفتم و دو ساعت در خصوص حجاب صحبت کردم و دیدم همان بچه‌هایی که در خصوص رعایت حجاب، بی‌انگیزه بودند، خیلی زیبا متوجه قضایا شدند و تغییر رویه دادند.

* ما نیاز داریم در مدارس، مساجد، در فضا‌های فرهنگی و در رسانه‌ها، واقعاً کار فرهنگی قوی داشته باشیم و حجاب را به عنوان یک ایده، اسوه و الگو که موجب امنیت قشر زنان می‌شود به جامعه منعکس کنیم.

* چه در تهران و چه در شهر‌های دیگر حضور داشته و دارم و حقیقتاً پدیده کشف حجاب نسبت به روز‌هایی که افراد و گروه‌هایی این جریان را به زنان ایران تزریق می‌کردند، خیلی کمرنگ شده است.

* دشمن، دشمن است و روی همه موضوعات و از جمله گسترش پدیده کشف حجاب، برنامه‌ریزی کرده است. دشمن تمام توان خود را گذاشت تا سالگرد خانم امینی را برگزار و اغتشاش ایجاد کند، ولی نتوانست.

* فرصتی که نظام جمهوری اسلامی به خیلی‌ها داد و مدارا‌هایی که کرد باعث شد آن‌ها متوجه شوند پشت صحنه قضایای اغتشاشات و کشف حجاب چیست.

* در اوایل اغتشاشات، برخی افراد، نگاه تقابلی داشتند، ولی تصمیم‌گیران نظام گفتند بگذارید خود افرادی که تحت تاثیر قرار گرفتند، متوجه موضوعات و جریانان انحرافی بشوند.

اخبار مرتبط:
شکوری‌راد: فساد در کشور ما به یک امر روتین تبدیل شده / پوست مسئولان هم کلفت شده حسایت نشان نمی‌دهند
شکوری‌راد: فساد در کشور ما به یک امر روتین تبدیل شده / پوست مسئولان هم کلفت شده حسایت نشان نمی‌دهند

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ایران گفت: وقتی حاکمیت شهروندان را به خودی و غیرخودی تقسیم می‌کند و همه توجهات خود را برای کنترل غیرخودی‌ها می‌گذارد، ناگزیر چشمش را بر تخلفات و فسادی که در مجموعه نیروهای خودی رخ می‌دهد، می‌بندد یا حساسیت‌های خود را کاهش می‌دهد؛ به نوعی که این فسادها بسیار دیر کشف یا با آن برخورد می‌شود.

محمدباقر نوبخت: همین مجلس انقلابی نگذاشت تحریم‌ها را لغو کنیم
محمدباقر نوبخت: همین مجلس انقلابی نگذاشت تحریم‌ها را لغو کنیم

رئیس سازمان برنامه و بودجه دولت روحانی گفت: من و دوستانم بلد نیستیم در شرایط تحریم کشور را اداره کنیم، هیج وقت هم چنین ادعایی نداشتیم. داشتیم کاری می‌کردیم که تحریم‌ها لغو شود، همین مجلس کنونی نگذاشت.

نماینده مجلس: اختلاس چای دبش بیش از ۱۵۰هزارمیلیارد دلار است / ساختار مدیریتی ما خاوری‌پرور است
نماینده مجلس: اختلاس چای دبش بیش از ۱۵۰هزارمیلیارد دلار است / ساختار مدیریتی ما خاوری‌پرور است

محمد وحیدی نماینده بجنورد با اشاره به فساد سه میلیارد دلاری واردات چای می‌گوید: اختلاس کنونی که بیش از سه هزار میلیارد دلار است، می‌شود ۱۵۰ هزار میلیارد تومان، یعنی ۱۵۰ همت. حال اگر این مبلغ عظیم که فساد شده، یک‌جا به سیستم آموزش و پرورش کشور تزریق می‌شد، حداقل ۱۰۰ هزار کلاس درس در مملکت ایجاد می‌شد و این یعنی بستن پرونده مدرسه‌های تخریبی.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است