کد خبر : 263197
انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - 11:58
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

متخلفانِ سوزاندنِ زباله های پلاستیکی در رامشه اصفهان تحت پیگرد قانونی هستند

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اصفهان گفت: به واحدهای شهرک صنعتی رامشه اجازه سوزانِدن ضایعاتِ پلاستیکی را نمی دهیم و تخلفات موردی هم تحت پیگرد قانونی قرار دارد.

متخلفانِ سوزاندنِ زباله های پلاستیکی در رامشه اصفهان تحت پیگرد قانونی هستند

به گزارش سایت خبری مدارا؛ رامشه یکی از دهستان‌های بخش جرقویه علیا شهرستان جرقویه در شرق استان اصفهان است که در فاصله ۷۰ کیلومتری شهرستان ورزنه واقع شده است.

به نوشته ایرنا؛ در سال‌های اخیر سوزاندن مداوم زباله های پلاستیکیِ واحدهای صنعتی واقع در شهرک صنعتی رامشه باعث آلودگی هوا در این روستا و نارضایتی اهالی آن شده است.

مهدی پورقاسم رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اصفهان افزود: ساکنان روستای رامشه در فاصله هفت کیلومتری شهرک صنعتی رامشه همواره در سال‌های گذشته تحت تاثیر آلودگی ناشی از سوزاندن زباله های پلاستیکی واحدهای این شهرک صنعتی بوده‌اند.

وی تصریح کرد: تعدادی زیادی واحدهای تولیدی پَرَک(بلغور گندم یا جو) در شهرک صنعتی رامشه قرار دارد که در آنها از مواد ضایعاتی پس از شست و شو دادن و آسیاب کردن، یک ماده پلاستیک دست دوم تولید می‌شود.

پورقاسم گفت: توری‌های که این مواد از آنها عبور داده می‌شود، دچار گرفتگی می‌شوند و واحدهای صنعتی متخلف برای اینکه بتوانند از این مشکل خلاصی پیدا کنند، آنها را می سوزاند و همین منشاء آلودگی در منطقه و برای روستای رامشه است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به فشارهایی که اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اصفهان برای جلوگیری از وقوع این تخلفات در شهرک صنعتی رامشه آورده است، در زمان حاضر واحدهای صنعتی از توری های یکبار مصرف استفاده می کنند و می توان گفت با پایش های مستمر ، موارد تخلفات کمتر شده است.

وی افزود: همیشه اهالی روستای رامشه از آلودگی ناشی از سوزاندن این ضایعات پلاستیکی شاکی بوده اند و با پایش‌های بیشتری که اداره حفاظت محیط زیست داشته اند این شکایت ها کمتر شده است، اما واحدهای صنعتی بدون مجوز و خارج از شهرک هم وجود دارند که به صورت غیر مجاز، این تخلف را انجام می‌دهند که با گرفتن حکم قضایی آنها را هم پلمب می‌کنیم.

پورقاسم تصریح کرد: در روزهای اخیر جلسه ای با هیات امنای شهرک صنعتی رامشه برگزار شد که اگر واحدهای متخلفی در این رابطه وجود دارد، به ما معرفی کنند تا با آنها برخورد قضایی شود.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اصفهان یادآور شد: مردم تخلفات را با شماره تلفن ۱۵ ۴۰ که راه ارتباطی ما با مردم است درمیان بگذارند تا کارشناسان و ماموران بررسی کنند و برخورد قانونی لازم انجام شود.

اخبار مرتبط:
رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان: تاکنون تخلف انتخاباتی گزارش نشده است
رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان: تاکنون تخلف انتخاباتی گزارش نشده است

رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان گفت: تشکل‌های سیاسی که در حال حاضر برنامه‌ریزی می‌کنند تا فرآیند تعیین کاندیداهای مورد نظر خود را مشخص کنند، اگر فرد یا افرادی را به عنوان کاندیدای قطعی معرفی نکنند، تخلف تبلیغات انتخاباتی نکرده‌اند.

اصفهان جای عربده‌کشی نیست/ پلمب ۶۱۳ واحد صنفی متخلف
اصفهان جای عربده‌کشی نیست/ پلمب ۶۱۳ واحد صنفی متخلف

فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به برخورد قاطع پلیس با اراذل و اوباش گفت: اصفهان جای عربده‌کشی نیست و با اراذل و اوباش جدی برخورد می‌کنیم.

ضعف در بیلبوردهای فرهنگ‌ساز فضای شهری اصفهان/ زیرساخت‌های فرهنگی و ورزشی برای بانوان عادلانه باشد
ضعف در بیلبوردهای فرهنگ‌ساز فضای شهری اصفهان/ زیرساخت‌های فرهنگی و ورزشی برای بانوان عادلانه باشد

اعضای تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های اصفهان به مناسبت روز دانشجو با حضور در صحن علنی شورا دیدگاه‌های خود را در خصوص مدیریت شهر و کشور مطرح کردند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است