کد خبر : 263194
انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - 10:52
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

تصادفات جاده‌ای اصفهان در شهریور ماه رکورد زد

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان اصفهان از افزایش ۲۰ درصدی تصادفات در جاده‌های این استان در ماه جاری خبر داد.

تصادفات جاده‌ای اصفهان در شهریور ماه رکورد زد

به گزارش سایت خبری مدارا؛ اصغر زارع رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان اصفهان اظهار داشت: میزان تصادفات جاده‌ای استان در شهریور ماه امسال حدود ۲۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

به نوشته فارس؛ وی افزود: میزان تصادفات جاده‌ای استان اصفهان در ۵ ماه نخست سال نیز افزایش داشته است و به طورکلی میزان تصادفات برون شهری استان وضعیت خوبی ندارد و امیدواریم که این وضعیت کنترل شود و شهروندان اصول ایمنی را رعایت کرده تا میزان حوادث در راه‌های برون‌ شهری استان کاهش یابد.

زارع گفت: ما در روزهای پایانی شهریور ماه هستیم و با توجه به اتمام فصل تعطیلات، اکثر مسافران در حال بازگشت به شهرهای خود هستند و به همین دلیل میزان ترددهای برون‌شهری افزایش یافته و ورودی‌های کلان‌شهر اصفهان با تراکم ترافیک مواجه است.

رئیس پلیس راه استان اصفهان ادامه داد: در حال حاضر سه دسته مسافر در راه‌های مواصلاتی استان تردد دارند؛ بخشی از مسافران در درون استان تردد می‌کنند و مبدأ و مقصد آن ها جزو مناطق استان است؛ بخش دیگری از مسافران در حال عبور از استان اصفهان هستند و بخشی هم مقصد آنها یکی از شهرهای استان اصفهان است که امروز بیشتر با گروه آخر مواجه هستیم.

وی درباره دلیل افزایش تصادفات خاطرنشان کرد: خواب‌آلودگی راننده بیشترین دلیل تصادفات است و حدود ۴۵درصد از تصادفات استان به دلیل خواب‌آلودگی راننده رخ می‌دهد و در اکثر مواقع منجر به واژگونی خودرو و جان باختن مسافران می‌شود، انحراف به چپ نیز دومین دلیل عمده تصادفات است و در روزهای پایانی شهریور ماه اکثر تصادفات به این دلیل حادث شدند.

زارع تصریح کرد: به شهروندان توصیه می‌کنیم که قوانین و مقررات را رعایت کنند و در صورت احساس خواب‌آلودگی، در پارکینگ‌های مجاز و مجتمع‌های خدمات رفاهی توقف و استراحت کنند.

اخبار مرتبط:
اولویت اول دادگستری اصفهان، رسیدگی به پرونده‌های مسن است
اولویت اول دادگستری اصفهان، رسیدگی به پرونده‌های مسن است

رئیس کل دادگستری استان اصفهان با تأکید بر کاهش اطاله دادرسی گفت: اولویت اول دادگستری اصفهان، رسیدگی به پرونده‌‌های مسن و تمام ظرفیت‌های دادگستری معطوف انجام این امر خواهد شد.

سلول‌های کشنده طبیعی از سلول بنیادی خون بندناف در اصفهان تولیدشد
سلول‌های کشنده طبیعی از سلول بنیادی خون بندناف در اصفهان تولیدشد

اصفهان - جمعی از پژوهشگران اصفهانی به فناوری تولید سلول‌های کشنده طبیعی از سلول‌های بنیادی خون بندناف و مهندس آن برای درمان انوع سرطان دست یافتند.

استاندار اصفهان: تربیت معنوی دانش‌آموزان امری فرعی در نظام آموزشی نیست
استاندار اصفهان: تربیت معنوی دانش‌آموزان امری فرعی در نظام آموزشی نیست

استاندار اصفهان گفت: تربیت معنوی افراد نمی‌تواند به عنوان امری فرعی در نظام آموزشی قلمداد شود و برنامه‌ریزی در حوزۀ نماز سرمایه‌گذاری است که تعالی در آینده را رقم می‌زند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است