کد خبر : 263191
انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - 12:46
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

آبرسانی پایدار به ۱۰ هزار روستا در دولت سیزدهم محقق می‌شود

رئیس مرکز جهاد آبرسانی وزارت نیرو از تامین پایدار آب شرب بیش از ۱۰ هزار روستا در قالب جهاد آبرسانی به روستاها در دولت سیزدهم خبر داد.

آبرسانی پایدار به ۱۰ هزار روستا در دولت سیزدهم محقق می‌شود

به گزارش سایت خبری مدارا؛ میثم جعفرزاده رئیس مرکز جهاد آبرسانی وزارت نیرو در نشستی با مدیرعامل آبفای استان اصفهان و مدیرکل دفتر روستایی و امور شوراهای استانداری از تامین پایدار آب شرب بیش از ۱۰ هزار روستا در قالب جهاد آبرسانی به روستاها خبر داد و اظهار داشت: به طور قطع هیچ کدام از پروژه‌های آبرسانی به روستاهای اقصی نقاط کشور ناتمام نخواهد ماند.

به نوشته فارس؛ وی با اشاره به پیشرفت ۴۱ درصدی پروژه‌های آبرسانی در ۳ شهرستان نایین، فریدونشهر و سمیرم گفت: استان اصفهان در طرح جهادآبرسانی به روستاها از پیشرفت قابل توجهی برخوردار است و پیش‌بینی می‌شود با توجه به توان فنی دست اندرکاران این پروژه در اصفهان، در آینده نزدیک شاهد پیشرفت بیشتر اجرای این طرح در استان باشیم.

جعفرزاده طرح آبرسانی به روستاها را پروژه‌ای جهادی دانست و بیان کرد: همه ارکان نظام با همبستگی و تعامل با یکدیگر درصدد اجرای کامل این پروژه هستند چرا که این طرح جهادی همیت و تلاش همگان را می طلبد.

رئیس مرکز جهاد آبرسانی وزارت نیرو با اشاره به آبرسانی به روستاهای صعب العبور عنوان کرد: در برخی از روستاهای صعب العبور که دارای ۵ الی ۶ خانوار هستند برای تامین آب شرب آنها باید احداث مخازن سیار و نصب شیرهای برداشت در دستور کار قرار گیرد تا آب شرب ساکنان این روستاها نیز تامین شود.

جهاد آبرسانی به منظور آبرسانی پایدار به ۹۷ روستا

حسین اکبریان مدیرعامل آبفای استان اصفهان نیز در این جلسه گفت: عملیات اجرایی طرح جهاد آبرسانی به منظور آبرسانی پایدار به ۹۷ روستا (۶۵ روستای اصلی و ۳۲ روستای مسیر طرح) در سه شهرستان نایین، فریدونشهر و سمیرم با همکاری قرارگاه سازندگی امام حسن مجتبی(ع) و با مبلغ قرارداد بالغ بر ۱۶۴۰ میلیارد ریال در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه با اجرای طرح جهاد آبرسانی در ۳ شهرستان استان اصفهان بیش از ۲۱ هزار نفر از آبرسانی پایدار بهره‌مند می‌شوند، افزود: از مجموع ۳۶۱ کیلومتر لوله‌گذاری برآورد شده تاکنون در این سه شهرستان ۱۳۰ کیلومتر لوله‌گذاری اجرا شده و از ۱۰ هزار متر مکعب مخزن که در این طرح اجرا خواهد شد تاکنون ۲۹۵۰ متر مکعب مخزن احداث شده است.

اکبریان ادامه داد: آبفای استان اصفهان از ابتدای طرح جهاد آبرسانی به روستاها موفق به تامین پایدار آب شرب حدود ۴۰ روستا در استان شده و آب شرب روستاهای دیگر مشمول این طرح نیز به زودی به صورت پایدار تامین خواهد شد.

مجید جوهری مدیرکل دفتر روستایی و امور شوراهای استانداری اصفهان نیز در ادامه این جلسه بیان کرد: به نیابت از همه مردم، از مسؤولان وزارت نیرو و به خصوص آبفای استان اصفهان برای تلاش به منظور تامین پایدار آب مردم در شهرها و روستاها تشکر می‌کنم.

وی خاطرنشان کرد: از همه دست اندرکاران این پروژه جهادی اعم از آبفا، سپاه صاحب الزمان و بسیج سازندگی می‌خواهیم که با تلاش و تعامل با یکدیگر زمینه‌های اجرای کامل طرح آبرسانی به روستاهای استان را فراهم کنند تا هر چه زودتر روستائیان از نعمت آب شرب پایدار برخوردار شوند.

جوهری افزود: اصفهان همیشه در اجرای بسیاری از طرح‌ها در کشور پیشرو بوده است بنابراین در این پروژه هم آبفای استان اصفهان با درایت و برخورداری از دانش فنی بالا می‌تواند الگوی مناسبی باشد.

در پایان این مراسم با حضور پیشکسوتان عرصه دفاع مقدس و همزمان با برنامه «جهاد مقاومت از دیروز تا امروز»، حاضران به استماع سخنان مقام معظم رهبری پرداختند و در پایان از ۶ نفر از ایثارگران بازنشسته شرکت با اهدای لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد.

اخبار مرتبط:
ضعف در بیلبوردهای فرهنگ‌ساز فضای شهری اصفهان/ زیرساخت‌های فرهنگی و ورزشی برای بانوان عادلانه باشد
ضعف در بیلبوردهای فرهنگ‌ساز فضای شهری اصفهان/ زیرساخت‌های فرهنگی و ورزشی برای بانوان عادلانه باشد

اعضای تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های اصفهان به مناسبت روز دانشجو با حضور در صحن علنی شورا دیدگاه‌های خود را در خصوص مدیریت شهر و کشور مطرح کردند.

دانشگاه علوم پزشکی آمار مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا را ارائه دهد
دانشگاه علوم پزشکی آمار مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا را ارائه دهد

رئیس شورای شهر اصفهان گفت: مسئولان دانشگاه علوم پزشکی باید آمار مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا را ارائه دهند.

فرماندهی انتظامی اصفهان: تبعیضی بین قهرمانان ورزش در معافیت سربازی نیست
فرماندهی انتظامی اصفهان: تبعیضی بین قهرمانان ورزش در معافیت سربازی نیست

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: کلیه ورزشکاران قهرمان در صورت کسب مقام قهرمانی مسابقات المپیک، جهانی و آسیایی ازمعافیت سرباز قهرمان بهره‌مند می‌شوند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است