کد خبر : 263188
انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - 10:37
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

پنج هزار کارت اتوبوس رایگان به دانش‌آموزان کاشانی اهدا می‌شود

کاشان - شهردار کاشان از اجرای طرح اهدای کارت اتوبوس رایگان ویژه دانش آموزان دوره دوم متوسطه همزمان با آغاز سال تحصیلی خبر داد.

پنج هزار کارت اتوبوس رایگان به دانش‌آموزان کاشانی اهدا می‌شود

به گزارش سایت خبری مدارا؛ کیومرث محمدپور ضمن تبریک سال جدید تحصیلی اظهار داشت: برای نخستین بار تعداد پنج هزار بلیط کارت ویژه اتوبوس با اعتبار هر کدام یک میلیون ریال برای شروع سال تحصیلی به دانش‌آموزان دوره دوم متوسطه جدید اهدا می‌شود.

به نوشته مهر؛ وی هدف از اجرای این طرح را فرهنگ‌سازی استفاده از حمل و نقل عمومی و استفاده از ظرفیت دانش‌آموزان به عنوان شهروندان مؤثر و آینده‌ساز شهر عنوان کرد و ابراز داشت: امید است این اقدام منجر به کاهش ترافیک شبکه معابر شهری در زمان‌های اوج ترافیک (ساعات شروع و پایان مدارس) و در نهایت کاهش چالش‌ها و هزینه‌های مدیریت شهری در بلندمدت شود.

شهردار کاشان ابراز داشت: دانش‌آموزان دوره دوم متوسطه معرفی شده از سوی مدیریت آموزش و پرورش به شهرداری، می‌توانند با مراجعه به یکی از مراکز تحویل بلیط کارت مستقر در امور اداری مناطق پنج‌گانه شهرداری و یا سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری و همچنین با ارائه کارت ملی خود بلیط کارت یارانه‌ای را دریافت کنند.

وی همچنین از جا به جایی رایگان همه دانش‌آموزان شهر کاشان در روز اول شروع مدارس (دوشنبه سوم مهرماه) به مناسبت استقبال از سال تحصیلی جدید خبر داد.

محمدپور هدف از اجرای این طرح را تشویق دانش آموزان به استفاده از وسایل نقلیه عمومی و ترغیب آنها برای استفاده کردن از اتوبوس‌های شهری در طول سال تحصیلی جدید عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد: متقاضیان سرویس‌دهی مدارس نیز می‌توانند از طریق سامانه پایش ناوگان دانش‌آموزی (سپند) به آدرس؛ https://irtusepand.ir/ ویژه سال تحصیلی جدید ثبت‌نام کنند.

اخبار مرتبط:
اولویت اول دادگستری اصفهان، رسیدگی به پرونده‌های مسن است
اولویت اول دادگستری اصفهان، رسیدگی به پرونده‌های مسن است

رئیس کل دادگستری استان اصفهان با تأکید بر کاهش اطاله دادرسی گفت: اولویت اول دادگستری اصفهان، رسیدگی به پرونده‌‌های مسن و تمام ظرفیت‌های دادگستری معطوف انجام این امر خواهد شد.

سلول‌های کشنده طبیعی از سلول بنیادی خون بندناف در اصفهان تولیدشد
سلول‌های کشنده طبیعی از سلول بنیادی خون بندناف در اصفهان تولیدشد

اصفهان - جمعی از پژوهشگران اصفهانی به فناوری تولید سلول‌های کشنده طبیعی از سلول‌های بنیادی خون بندناف و مهندس آن برای درمان انوع سرطان دست یافتند.

استاندار اصفهان: تربیت معنوی دانش‌آموزان امری فرعی در نظام آموزشی نیست
استاندار اصفهان: تربیت معنوی دانش‌آموزان امری فرعی در نظام آموزشی نیست

استاندار اصفهان گفت: تربیت معنوی افراد نمی‌تواند به عنوان امری فرعی در نظام آموزشی قلمداد شود و برنامه‌ریزی در حوزۀ نماز سرمایه‌گذاری است که تعالی در آینده را رقم می‌زند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است