کد خبر : 263082
انتشار : ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - 12:52
دسته‌بندی : اقتصادی
چاپ

خاندوزی: بسیج باید میدان‌دار اقتصاد کشور شود

وزیر اقتصاد مدعی شد: باید از ظرفیت بسیج در زمینه‌های مختلف همچون مالیات، گمرک، بیمه و امثالهم و انتقال علم و تجربه استفاده کنیم تا بازیگران اقتصاد مقاومتی غنی‌تر و توانمندتر شوند

خاندوزی: بسیج باید میدان‌دار اقتصاد کشور شود

به گزارش سایت خبری مدارا؛ ایرنا نوشت: سیداحسان خاندوزی در مراسم امضای تفاهمنامه بسیج مستضعفین و وزارت اقتصاد با هدف ظرفیت سازی و مردمی‌سازی فعالیت‌های اقتصادی اظهار کرد: در آستانه هفته دفاع مقدس امیدواریم بتوانیم سازمان‌های رسمی را با تراز بسیج به عنوان یک مجموعه مردمی همسو کنیم.

وی افزود: اگر بخواهیم الگوی حکمرانی انقلاب اسلامی را که وجه تمایز آن مردمی بودن است پیاده سازی کنیم باید ارتباط بیشتری با مردم داشته باشیم.

خاندوزی تاکید کرد: علاوه بر اینکه مردم باید نقش بهره‌بردار را در فعالیت اقتصادی داشته باشند، در لایه بالاتر باید میدان‌دار باشند. یعنی از ظرفیت‌های مردم در اتخاذ تصمیم و اجرایی کردن سیاست‌ها استفاده کنیم.

وی برون‌سپاری کارهای اجرایی را ضروری دانست و افزود: برون‌سپاری می‌تواند تصمیم سیاستگذار را کم خطاتر کند و ضعف‌های نظام اداری را از بین ببرد. در مرحله پایش و نظارت نیز زمینه را برای توسعه نقش مدیریت و رهبری فراهم می‌کند.

وزیر اقتصاد تصریح کرد: باید از ظرفیت بسیج در زمینه‌های مختلف همچون مالیات، گمرک، بیمه و امثالهم و انتقال علم و تجربه استفاده کنیم تا بازیگران اقتصاد مقاومتی غنی‌تر و توانمندتر شوند.

اخبار مرتبط:
نماینده مجلس: میدان آرش ذخایر زیادی ندارد
نماینده مجلس: میدان آرش ذخایر زیادی ندارد

هادی بیگی‌نژاد عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: حجم ذخایر میدان آرش مشخص است و به میزانی نیست که کشور‌ها بخواهند بر سر آن مجادله کنند، راه حل موضوع، مذاکره است.

مرغ ۱۰۰ هزار تومانی شد
مرغ ۱۰۰ هزار تومانی شد

معاون بازرسی و نظارت اتاق اصناف با بیان اینکه درباره کمبود عرضه و گران فروشی مرغ در کشتارگاه به وزیر جهاد کشاورزی نامه نوشتیم گفت: میانگین قیمت مرغ در تهران به ۹۵ هزار تومان و در کشور به ۸۸ هزار تومان افزایش یافته است.

نماینده مجلس: یک کارگر در آلمان ماهی ۱۵۰ میلیون تومان حقوق می‌گیرد در ایران ۵میلیون تومان
نماینده مجلس: یک کارگر در آلمان ماهی ۱۵۰ میلیون تومان حقوق می‌گیرد در ایران ۵میلیون تومان

عضو کمیسیون صنایع مجلس اعتراف کرد که کارگر ایرانی یک بیستم کارگر آلمان حقوق دریافت می‌کند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است