رئیس پلیس راه استان اصفهان خبر داد؛

خواب آلودگی عامل ۴۵ درصد تصادفات فوتی در اصفهان/وضعیت خوبی نداریم

رئیس پلیس راه استان اصفهان گفت: خواب آلودگی دلیل ۴۵ درصد از تصادفات برون شهری استان اصفهان است که در این زمینه شرایط خوبی به ویژه در حوزه تصادفات فوتی نداریم.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ سرهنگ اصغر زارع اظهار داشت: میزان تصادفات جاده‌ای استان در شهریور ماه امسال حدود ۲۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است، میزان تصادفات جاده‌ای استان اصفهان در پنج ماه نخست سال نیز افزایش داشته است.

به نوشته مهر؛ وی تصریح کرد: باید توجه داشت که در مجموع میزان تصادفات برون شهری استان اصفهان وضعیت خوبی ندارد و امیدواریم که این وضعیت کنترل شود و شهروندان اصول ایمنی را رعایت کرده تا میزان حوادث در راه‌های برون شهری استان کاهش یابد.

رئیس پلیس راه استان اصفهان با بیان اینکه ما در روزهای پایانی شهریور ماه هستیم و با توجه به اتمام فصل تعطیلات، اکثر مسافران در حال بازگشت به شهرهای خود هستند، ادامه داد: به همین دلیل میزان ترددهای برون شهری افزایش یافته و ورودی‌های کلان‌شهر اصفهان با تراکم ترافیک مواجه است.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر سه دسته مسافر در راه‌های مواصلاتی استان تردد دارند، گفت: بخشی از مسافران در درون استان تردد می‌کنند و مبدأ و مقصد آنها جزو مناطق استان است؛ بخش دیگری از مسافران در حال عبور از استان اصفهان هستند و بخشی هم مقصد آنها یکی از شهرهای استان اصفهان است که امروز بیشتر با گروه آخر مواجه هستیم.

سرهنگ زارع درباره دلیل افزایش تصادفات خاطر نشان کرد: خواب‌آلودگی راننده بیشترین دلیل تصادفات است و حدود ۴۵ درصد از تصادفات استان به دلیل خواب‌آلودگی راننده رخ می‌دهد و در اکثر مواقع منجر به واژگونی خودرو و جان باختن مسافران می‌شود، انحراف به چپ نیز دومین دلیل عمده تصادفات است و در روزهای پایانی شهریور ماه اکثر تصادفات به این دلیل حادث شدند.

وی تصریح کرد: به شهروندان توصیه می‌کنیم که قوانین و مقررات را رعایت کنند و در صورت احساس خواب‌آلودگی، در پارکینگ‌های مجاز و مجتمع‌های خدمات رفاهی توقف کنند.