کد خبر : 261913
انتشار : ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - 11:02
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

انتقال روزانه بیش از ۱۰ هزار زائر از مرزهای چهارگانه به اصفهان

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اصفهان از بازگشت ۵۶ هزار و ۲۷۱ نفر در پنج روز گذشته از مرزهای چهارگانه به استان اصفهان توسط ۱۷۴۳ دستگاه از ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای استان خبر داد.

انتقال روزانه بیش از ۱۰ هزار زائر از مرزهای چهارگانه به اصفهان

به گزارش سایت خبری مدارا؛ فرزاد دادخواه مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اصفهان اظهار کرد: تا روز شنبه ۱۸ شهریور تعداد زائر اعزامی از شروع طرح اربعین (۲۴مردادماه) توسط ناوگان مسافربری استان به مرزهای چهارگانه به عدد ۱۲۲هزار و ۵۰۱ نفر رسیده و همچنین در این بازه ۱۰۱ هزار و ۸۰۵ زائر نیز به استان بازگشته‌اند.

به نوشته فارس؛ وی افزود: در این فرایند ۴هزار و ۸۰۴ دستگاه اتوبوس در مسیر رفت و ۳هزار و ۲۰۵ دستگاه در مسیر بازگشت به زوار اربعین حسینی استان اصفهان خدمت‌رسانی کردند.

دادخواه در خصوص مقایسه آمار طرح اربعین ۱۴۰۲ با سال گذشته گفت: تاکنون میزان اعزام مسافر در مسیر رفت ۲۲درصد و میزان ناوگان اعزامی ۱۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اصفهان بیان کرد: در روز جمعه ۱۷ شهریورماه، حدود ۴۰۰ دستگاه اتوبوس از استان اصفهان به سمت مرزهای هدف اعزام شده که منجر به بازگشت ۱۲هزار و ۹۵۰ زائر اصفهانی شده است، همچنین هزار و ۷۵۹ زائر روز شنبه از استان به مرزها سفر کردند.

وی خاطرنشان کرد: در روز گذشته آمار اتوبوس‌های کل کشور که از مرزها خارج شده‌اند، ۲هزار و ۵۳۳ دستگاه و تعداد زائرانی که از پایانه‌های مرزی به سمت شهرهای خود بازگشته اند، ۶۸هزار و ۶۴۸ نفر بوده که در مقایسه با این آمار میزان خدمت‌رسانی حمل‌ونقل جاده‌ای استان اصفهان به زوار اربعین در روز گذشته، از نظر تعداد ناوگان ۱۶درصد و از نظر تعداد زوار ۱۹ درصد کل آمار کشوری بوده است.

دادخواه افزود: ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای استان اصفهان در مدت طرح اربعین که از ۲۴ مردادماه آغاز شد و تا ۲۵ شهریور ادامه خواهد داشت، علاوه بر انتقال زائران استان اصفهان، به زوار اربعین کشورهای پاکستان و افغانستان نیز خدمت‌رسانی می‌کند.

اخبار مرتبط:
فعالیت سامانه ناپایدار بارشی در اصفهان/ کمینه دما کاهش می‌یابد
فعالیت سامانه ناپایدار بارشی در اصفهان/ کمینه دما کاهش می‌یابد

رییس مرکز پیش‌بینی و مخاطرات جوی اداره کل هواشناسی استان اصفهان از ورود سامانه ناپایدار بارش‌زا از عصر امروز و فراگیر شدن آن در سطح استان طی روز چهارشنبه خبرداد.

شهرداری اصفهان گزارشی از حسابرسی شرکت قند ارائه دهد
شهرداری اصفهان گزارشی از حسابرسی شرکت قند ارائه دهد

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: گزارشی از سوی شهرداری در خصوص حسابرسی این شرکت قند طی سال‌های گذشته به شورا ارائه شود.

متولی‌گری بازار و میدان امام علی(ع) مشخص شود
متولی‌گری بازار و میدان امام علی(ع) مشخص شود

رئیس کمیسیون حقوقی، برنامه ریزی و پایش مصوبات شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: مقرر شد که برای متولی‌گری این میدان و بازار اقداماتی انجام شود.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است