کد خبر : 260996
انتشار : ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - 11:18
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

ناشناسی که بانی آزادی ۱۹۴ زندانی غیرعمد در اصفهان شد

مدیر نمایندگی ستاد مردمی دیه استان اصفهان گفت: در آستانه اربعین حسینی با هدف حمایت از زندانیان تحت حمایت ستاد دیه با بذل ده سکه بهار آزادی دیگر، مددجویانی که با مشارکت یک نیکوکار اصفهانی آزاد شده‌اند، به عدد 194 زندانی رسید.

ناشناسی که بانی آزادی ۱۹۴ زندانی غیرعمد در اصفهان شد

به گزارش سایت خبری مدارا؛ اسداله گرجی‌زاده مدیر نمایندگی ستاد رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند استان اصفهان اظهار داشت: از سال ۱۴۰۰ و در شرایطی که به‌دلیل شیوع ویروس کرونا میزان مشارکت‌های مردمی تا حدودی کاهش یافته بود، نیکوکاری که هرگز راضی به افشای نام خود نشده در مراحل متعدد و هر بار با هدیه چند سکه‌ بهار آزادی جواز آزادی زندانیانی غیربزهکاری را فراهم کرده است که کمتر مورد توجه عموم خیران بوده‌اند.

به نوشته فارس؛ وی بیان کرد: در آستانه اربعین حسینی با هدف حمایت از زندانیان تحت حمایت ستاد دیه با بذل ده سکه بهار آزادی دیگر، مددجویانی که با مشارکت یک نیکوکار اصفهانی آزاد شده‌اند، به عدد ۱۹۴ زندانی رسید.

گرجی‌زاده افزود: این خیّر نیک‌اندیش تا به امروز بیشتر به آن دسته از بدهکاران مالی نگاه کریمانه داشته است که با عنوان تعهد مهریه‌های معقول و بعضا محدود به چند سکه انگشت‌شمار گرفتار بند آمده و از ایفای دیون خود به دلیل بی‌کاری، کم‌توانی یا دیگر مشکلات عاجز مانده‌اند.

مدیر نمایندگی ستاد مردمی دیه استان اصفهان بیان کرد: حمایت از زندانیان مهریه اگرچه در اولویت رسیدگی‌های ستاد مردمی دیه قرار ندارد، اما در فرآیند رسیدگی به پرونده‌ها افراد آبرومند و بعضا جوانان مستعد کار بسیاری پیدا می‌شوند که نه با تقبل صداق‌های چند صد سکه‌ای و احیانا هزار عددی، بلکه به صرف ناتوانی در پرداخت مهریه‌هایی به تعداد پنج سکه یا حتی کمتر از این عدد در منجلاب دادخواست مطالبه کابین و در پیچ و خم فرسایشی اخذ مطالبات حقوقی از جانب زوجه گرفتار آمده‌اند.

وی ادامه داد: اقدام قابل تقدیر این خیر و به عبارت بهتر صالح بی‌نام و نشان اصفهانی که بدون جار و جنجال و در کمال اخلاص دست به چنین اقدامات ماندگاری می‌زند در راستای مساعدت و دستگیری از همین افراد مستمند تعریف می‌شود.

گرجی‌زاده خاطرنشان کرد: نهاد حمایتی ستاد دیه از بدو تاسیس خود در سال ۱۳۷۹ تا به امروز بر حسب ماهیت غیردولتی خود نزدیک به ۱۴ هزار زندانی جرایم غیرعمد را از محل همین کمک‌ها و مشارکت‌های مردمی از بند حبس رهایی بخشیده است.

اخبار مرتبط:
طرح جامع مدیریت پسماند پزشکی اصفهان به تصویب رسید
طرح جامع مدیریت پسماند پزشکی اصفهان به تصویب رسید

طرح جامع ۱۰ ساله مدیریت پسماند پزشکی استان به تصویب رسید، این طرح در کارگروه ملی با حضور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست نیز ارائه و به عنوان الگوی کشوری در مدیریت پسماندهای پزشکی تبدیل شده بود.

آمادگی پلیس اصفهان برای تامین امنیت انتخابات ریاست جمهوری
آمادگی پلیس اصفهان برای تامین امنیت انتخابات ریاست جمهوری

فرمانده انتظامي استان اصفهان با بيان اينکه رقابت، مشارکت، سلامت و امنيت از مؤلفه‌هاي مهم در همه انتخابات به شمار مي‌آيند از آمادگي صددرصدي اين فرماندهي براي تامين امنيت انتخابات چهاردهمين دوره رياست جمهوري در استان اصفهان خبر داد.

استفاده از ظرفیت عید غدیر برای مشارکت در انتخابات
استفاده از ظرفیت عید غدیر برای مشارکت در انتخابات

فرماندار اصفهان گفت: باید از ظرفیت خوب عید سعید غدیر برای مشارکت همگانی در انتخابات پیش رو بهره بگیریم.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است