کد خبر : 260832
انتشار : ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - 13:11
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

بهره‌برداری از مخزن قائمیه، مشکل آب محدوده غرب اصفهان را برطرف می‌کند

مدیرعامل آبفای استان اصفهان با اشاره به ساخت مخزن ۱۰ هزارمتر مکعبی محله قائمیه گفت: این پروژه پیشرفت ۴۵ درصدی داشته و در صورت همکاری دستگاه‌های خدماتی مرتبط، این طرح با استفاده از همه ظرفیت‌ها تا یک سال آتی به بهره‌برداری می‌رسد.

بهره‌برداری از مخزن قائمیه، مشکل آب محدوده غرب اصفهان را برطرف می‌کند

به گزارش سایت خبری مدارا؛ حسین اکبریان مدیرعامل آبفای استان اصفهان اظهار داشت: فرماندار اصفهان در بازدید از مخزن قائمیه، در جریان پیشرفت فیزیکی این پروژه قرار گرفت و به منظور تامین پایدار آب شرب مردم اصفهان بر رفع موانع اجرایی و تسریع در احداث مخزن ۱۰ هزارمتر مکعبی محله قائمیه تاکید کرد.

به نوشته فارس؛ وی گفت: این پروژه در حال حاضر پیشرفت ۴۵ درصدی داشته و در صورت همکاری دستگاه‌های خدماتی مرتبط، این طرح با استفاده از همه ظرفیت‌ها تا یک سال آتی به بهره‌برداری می‌رسد.

اکبریان هدف از ساخت این مخزن را تامین آب شهروندان و تعادل در فشار شبکه برای محدوده غرب شهر اصفهان عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه قسمت‌هایی از منطقه دارای اختلاف ارتفاعی بیش از ۵۰ متر است و ظرفیت مخزن فعلی با توجه به ساخت و سازهای زیاد و افزایش جمعیت پاسخگوی نیاز شهروندان نبود، این طرح در دستور کار شرکت قرار گرفته است.

مدیرعامل آبفای استان اصفهان با بیان اینکه اجرای این طرح، آب ذخیره مورد نیاز جمعیتی بالغ بر ۴۵ هزار نفر در محله‌های قائمیه، گلزار، کوهسار، برج‌های سپهر، بلوار شفق، شهرک قدس و نیروگاه تا زندان مرکزی را تامین می کند، بیان کرد: با توجه به بلند مرتبه‌سازی و رشد قابل توجه جمعیت در این مناطق، ساخت این مخزن به منظور خدمات‌رسانی بهتر به مشترکان ضروری است و با تکمیل و بهره‌برداری از مخزن جدید توان تامین آب مشترکان نیز افزایش می‌یابد.

وی اعتبار این طرح را بالغ بر ۳۷۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات عمرانی عنوان کرد و گفت: در حال حاضر حجم کل مخازن آب استان اصفهان بالغ بر یک میلیون و ۲۰۰ هزار متر مکعب است.

اکبریان خاطرنشان کرد: عملیات لوله‌گذاری خط انتقال رفت و برگشت ۵۰۰ و ۷۰۰ میلیمتر فولادی، حد فاصل پل مفتح تا محله گلزار، خیابان گلزار یکم که محل احداث مخزن است با توجه به شرایط سخت و کوهستانی نیز به پایان رسیده است.

مدیرعامل آبفای استان اصفهان تصریح کرد: در این بازدید فرماندار اصفهان بر تعامل و همکاری بیش از پیش شهرداری با آبفای استان اصفهان در اجرای زیر ساخت‌های لازم در زمینه خدمات رسانی آبفا به مردم تاکید کرد.

اخبار مرتبط:
۱۸۵ معتاد متجاهر در اصفهان جمع‌آوری شد
۱۸۵ معتاد متجاهر در اصفهان جمع‌آوری شد

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان نتایج اجرای طرح آرامش در شهر ۸ توسط مأموران این پلیس را تشریح کرد.

استانبول خواهرخوانده اصفهان می‌شود
استانبول خواهرخوانده اصفهان می‌شود

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اصفهان گفت: هم‌اکنون هفت پیشنهاد خواهر خواندگی توسط شهرداری اصفهان در دست بررسی و مذاکره قرار دارد.

برق صنایع اصفهان براساس پیشنهاد شهرک‌های صنعتی مدیریت می‌شود
برق صنایع اصفهان براساس پیشنهاد شهرک‌های صنعتی مدیریت می‌شود

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان گفت: برای مدیریت ناترازی در حوزه برق مقرر شده تا شهرک‌های صنعتی استان مدل پیشنهادی ارائه دهد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است