کد خبر : 260349
انتشار : ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - 18:47
دسته‌بندی : اقتصادی
چاپ

ابوالفضل ابوترابی: عبدالناصر همتی به دلیل اعلام نرخ تورم باید محاکمه شود

ابوترابی، نماینده مجلس یازدهم گفت: ارائه اطلاعات محرمانه مالی کشور، اعم از وضعیت ارزی و نرخ تورم کشور به بیگانگان آن هم در اوج جنگ اقتصادی توسط آقای همتی خیانت به کشور است.

ابوالفضل ابوترابی: عبدالناصر همتی به دلیل اعلام نرخ تورم باید محاکمه شود

به گزارش سایت خبری مدارا؛ نود اقتصادی نوشت: ابوالفضل ابوترابی؛ نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به ارائه اطلاعات محرمانه مالی کشور توسط عبدالناصر همتی، رئیس وقت بانک مرکزی به صندوق بین‌المللی پول اظهار کرد: ارائه اطلاعات محرمانه مالی کشور، اعم از وضعیت ارزی و نرخ تورم کشور به بیگانگان آن هم در اوج جنگ اقتصادی توسط آقای همتی خیانت به کشور است.

با وجود اینگونه اقدامات توسط آقای همتی، وی همچنان به فرافکنی می‌پردازد و به جای پاسخگویی درباره اقدامات خود در آن زمان، عملکرد بانک مرکزی در شرایط کنونی را زیر سوال می‌برد و به تشویش اذهان عمومی می‌پردازد.

در واقع آقای همتی، هم با ارائه اطلاعات محرمانه مالی کشور به بیگانگان به کشور خیانت کرده و هم به جای پاسخگویی به فرافکنی می‌پردازد و عملکرد بانک مرکزی در شرایط کنونی را زیر سوال می‌برد و سعی دارد با فضاسازی از این طریق به تشویش اذهان عمومی بپردازد.

دستگاه‌های قضایی و امنیتی باید به پرونده اقدامات آقای همتی در دوره ریاست بانک مرکزی چه در ارائه اطلاعات مالی به بیگانگان و چه به دلیل تشویش اذهان عمومی در شرایط کنونی ورود پیدا کنند.

اخبار مرتبط:
لطف‌الله سیاه‌کلی، نماینده مجلس: خودروها بنزین را اسراف می‌کنند
لطف‌الله سیاه‌کلی، نماینده مجلس: خودروها بنزین را اسراف می‌کنند

بنزین به این گرانی را با این کیفیت مصرف و حتی اسراف می‌کنیم. اگر مصرف بنزین را نصف کنیم، می‌توانیم سالانه‌ یک و نیم میلیون خودروی بالای پانصد میلیون تومانی را رایگان به مردم دهیم. پس چرا باید اینقدر بی‌توجه باشیم؟! چرا باید سوخت و ثروت را بسوزانیم و آلودگی هوا و بیماری را ایجاد کنیم؟! باید با تکنولوژی این مشکل را ریشه‌کن کنیم.

لایحه بودجه ۱۴۰۳ چرا منتشر نمی‌شود؟
لایحه بودجه ۱۴۰۳ چرا منتشر نمی‌شود؟

-پپدر حالی که سال گذشته لایحه بودجه ۱۴۰۲ بدون انجام تشریفات و در قالب نامه‌ای به دست مجلس رسید و در ضمن خبری از جداول نبود، حالا به نظر می‌رسد بدعت دولت رئیسی در ارائه بودجه به مجلس ادامه دارد.

نماینده مجلس: افزایش حقوق کارگر و کارمند باید متناسب با رشد تورم باشد
نماینده مجلس: افزایش حقوق کارگر و کارمند باید متناسب با رشد تورم باشد

سیدکریم حسینی عضو کمیسیون اجتماعی در مجلس خاطرنشان کرد: افزایش مزد کارگران باید ملموس باشد و بخشی از مشکلات معیشتی جامعه‌ی کارگری را حل کند. اگر در سال گذشته بهانه‌ای برای عدم افزایش حقوق وجود داشت، این بهانه امسال دیگر وجود ندارد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است