کد خبر : 260210
انتشار : ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - 14:34
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

۲۶ درصد رتبه‌های برتر المپیادها متعلق به استان اصفهان است

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: اصفهان بعد از تهران رتبه‌های تک رقمی کنکور را به خود اختصاص داده و ۲۶ درصد رتبه‌های المپیادها متعلق به استان اصفهان است که نشان‌دهنده ارتقا کیفی آموزش و پرورش استان است.

۲۶ درصد رتبه‌های برتر المپیادها متعلق به استان اصفهان است

به گزارش سایت خبری مدارا؛ محمدرضا ابراهیمی مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان در اجلاس شورای اسلامی استان در محل استانداری با بیان اینکه آموزش و پرورش تنها نهادی است که در اقصی نقاط کشور نماینده دارد و تنها نماینده حاکمیت در برخی از روستاهای دورافتاده، معلم روستا است اظهار داشت: در استان اصفهان یک میلیون دانش آموز، ۴۵۰ هزار دانش آموز پیش دبستانی، ۱۱۰ هزار معلم شاغل و بازنشسته و ۲۰ هزار معلم غیررسمی فعال در مدارس غیردولتی، فعال هستند.

به نوشته فارس؛ وی با انتقاد از بی‌توجهی مفرط به آموزش و پرورش در گذشته و تنزل جایگاه معلمی به آموزش دهنده صرف خاطرنشان کرد: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در سال ۹۰ تدوین ودر پی آن دانشگاه فرهنگیان در سال ۹۱ تاسیس شد و با این حال سال گذشته بیش از ۱۶ هزار کمبود معلم داشتیم و از ۱۰۰ هزار نفر بازنشسته آموزش و پرورش کشور، ۷هزار نفر در استان اصفهان هستند و این آمار جدای از مربی پرورشی و بهداشتی است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به اینکه در کل کشور ۲۵ هزار دانشجو معلم و در استان اصفهان دو هزار و ۳۰۰ نفر پذیرش شدند و امسال این رقم در استان به ۲۷۰۰ دانشجومعلم رسیده است افزود: از بهمن ماه ۱۳۹۰ تاکنون هیچ سرانه‌ای به مدارس واریز نشده بود، ما ترک فعل‌های دیگران را به جان خریده‌ایم و به لطف خدا از بهمن ۱۴۰۰ سرانه مدارس به حساب آنان واریز شده است.

ابراهیمی با اشاره به اینکه سال گذشته برای اولین بار بیشترین تجهیزات به مدارس داده شد وهنرستان‌ها به خوبی تجهیز شده‌اند تاکید کرد: این ارتقا فقط کمی نبوده ودر بعد کیفی نیز اصفهان بعد از تهران رتبه‌های تک رقمی کنکور را به خود اختصاص داده است و ۲۶ درصد رتبه‌های المپیادها متعلق به استان اصفهان است.

وی از اعزام ۴۲هزار دانش‌آموز به اردوی راهیان پیشرفت با هدف هویت‌آفرینی خبر داد و تصریح کرد: شورای اسلامی شهرها باید با همراهی سازمان نوسازی مدارس نگهداشت مدارس را افزایش دهد، گذشت ده سال و بیشتر از عمر یک مدرسه چیزی نیست که بخواهیم مدرسه را تخریب کنیم بیشتر بناهای تاریخی اصفهان بیش از چند صد سال قدمت دارند بنابراین باید مدارس را حفظ و نوسازی کنیم.

ابراهیمی با انتقاد از نپرداختن حق ۳درصد ازعوارض نوسازی شهرداری‌ها برای ساخت مدارس اضافه کرد: امسال به لطف خدا در سال تحصیلی پیش رو هیچ کلاسی بدون معلم نخواهیم داشت.

وی اضافه شدن ۱۴۰ واحد به سرانه ورزشی آموزش و پرورش را از دیگر دستاوردها دانست و گفت: اکنون هیچ شهرستانی در استان وجود ندارد که حداقل از یک واحد ورزشی برخوردار نباشد.

اخبار مرتبط:
تأکید استاندار اصفهان بر اجرای کامل مصوبات سفر رئیس جمهور شهید
تأکید استاندار اصفهان بر اجرای کامل مصوبات سفر رئیس جمهور شهید

مدیرکل دفتر فنی استانداری اصفهان گفت: استاندار اصفهان بر عزم جدی استان در راستای استفاده از ظرفیت‌های موجود برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام و اجرای کامل مصوبات سفر رئیس جمهور شهید به استان تاکید کرد.

تمامی مراکز اهدای خون استان اصفهان امروز چهارشنبه فعال هستند
تمامی مراکز اهدای خون استان اصفهان امروز چهارشنبه فعال هستند

مدیرکل انتقال خون اصفهان گفت: تمامی مراکز اهدای خون استان اصفهان امروز چهارشنبه دوم خرداد، در نوبت صبح طبق روال قبل فعال هستند.

پیکر شهید امیر سرتیپ محسن دریانوش در نجف‌آباد به خاک سپرده می‌شود
پیکر شهید امیر سرتیپ محسن دریانوش در نجف‌آباد به خاک سپرده می‌شود

پیکر شهید امیر سرتیپ محسن دریانوش در نجف‌آباد به خاک سپرده می‌شود.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است