کد خبر : 260173
انتشار : ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - 11:02
دسته‌بندی : سیاسی، اخبار ویژه
چاپ

نماینده مجلس: شعار شایسته‌سالاری دولت دروغ محض است

عباس جهانگیرزاده نماینده پارس‌آباد می‌گوید: اینکه مرتب عده‌ای در دولت فقط بگویند در آینده خبر‌های خوبی داریم، قابل پذیرش نیست و اساساً خبر خوب با شعار اتفاق نمی‌افتد. مردم خروجی می‌خواهند و خدا وکیلی با همه تحریم‌ها و پیچیدگی‌های اقتصادی که وجود دارد، مملکت را خیلی بهتر از این می‌شود اداره کرد.

نماینده مجلس: شعار شایسته‌سالاری دولت دروغ محض است

به گزارش سایت خبری مدارا؛  رویداد ۲۴ نوشت: عباس جهانگیرزاده نماینده پارس‌آباد و بیله‌سوار در استان اردبیل درباره وضعیت اقتصادی کشور گفت:

* به نظر من شعار‌هایی که دولت در شروع کارش مطرح کرد بر اساس مطالبات مردم بود. ولی گذشت زمان نشان داد که دولت‌مردان نتوانستند به هیچ‌کدام از آن شعار‌های جذاب، جامه عمل بپوشاند و تمام این‌ها به ضعف مدیریت برمی‌گردد چون ما در داخل کشور تمامی ظرفیت‌ها، امکانات، منابع، مخازن، نفت و اساساً همه چیز داریم.

* دولت، توجه لازم به لایه‌های مختلف جمعیتی جامعه نداشته است، مخصوصاً درباره کشاورز‌ها که گندم‌شان را خریده، ولی تسویه حساب نکرده است و آن‌ها خسارت دیده‌اند و تا امروز هفت، هشت ماه است که پول کشاورزان پرداخت نشده است.

* اگر مدیریت در کشور به خوبی انجام می‌گرفت، مطمئناً اتفاقات ناخوشایند اقتصادی که شاهد آن هستیم، نمی‌افتاد و مسئولان می‌توانستند به مطالباتی که مردم می‌خواستند پاسخ مثبتی بدهند.

* اینکه شعار داده شود که همه مدیران ارشد و میانی کشور بر اساس شایسته‌سالاری در جامعه برگزیده شده‌اند، دروغ محض است. اکنون همه مردم، یکدیگر را می‌بینند و جامعه به راحتی می‌تواند این امر را قضاوت کند.

* هر کم و کسری که در جامعه داریم به مدیریت داخلی کشور برمی‌گردد. ضعف مدیریت بیداد می‌کند و همه به این موضوع انتقاد دارند.

* آقای رئیسی به هیچ‌کدام از وعده‌هایش به مردم در خصوص فراجناحی عمل کردن و اینکه به حزبی وابسته نشان ندهد، عمل نکرد.

* انتظار جامعه از دولت بر این بود که به هر طریق ممکن از مدیران شایسته، کارآمد و کاربلد که مشکل مردم را به خوبی درک می‌کنند، استفاده شود، ولی این اتفاق در استان‌ها، شهرستان‌ها و حتی تهران به وقوع نپیوست. به نظر من، تا این اتفاق نیفتد، هیچ انتظار و توقع از هر دولتی که روی کار باشد، نمی‌توانیم داشته باشیم.

* اینکه مرتب عده‌ای در دولت فقط بگویند در آینده خبر‌های خوبی داریم، قابل پذیرش نیست و اساساً خبر خوب با شعار اتفاق نمی‌افتد. مردم خروجی می‌خواهند و خدا وکیلی با همه تحریم‌ها و پیچیدگی‌های اقتصادی که وجود دارد، مملکت را خیلی بهتر از این می‌شود اداره کرد.

* تحریم بر اقتصاد کشور اثرگذار است و کسی منکرش نمی‌شود، ولی بی‌انصافی محض است اگر کسی بخواهد قضاوت کند و بگوید همه مشکلات از بابت تحریم است. این یک دروغ بزرگ است، چون مردم باید بدانند ایران، کشوری باظرفیت فوق‌العاده بالا است.

* نیاز کشور، یک مدیریت شایسته و کاردان است که پس از مدتی تلاش، کارش در همه ابعاد کشور و زندگی مردم دیده شود، ولی تا امروز، من اصلاً چنین نشانه‌هایی را نمی‌بینیم.

* متاسفانه وضع به گونه‌ای شده که اگر از هر وزیری انتقادی صورت بگیرد و وی تغییر پیدا کند، وزیری ضعیف‌تر از او روی کار می‌آورند. این روند حتی در بین استانداران، فرمانداران و مدیران کل هم دیده می‌شود.

* حرف‌هایی که دولتمردان مطرح می‌کنند و اساساً گفتمانی که دارند، در حد مُسکن برای جامعه است. متاسفانه همه به این دست حرف‌ها عادت کرده‌اند. حرف‌های دولت واقعاً به درد جامعه نمی‌خورد و باید این را پذیرفت.

* بهترین قاضی از وضع موجود، مردم هستند. همه به نوعی معترض‌اند، چون مدیریت کشور در حد قابل قبول و انتظار مطالبات مردم نیست و باید ترمیم بشود که اگر نشود وضع به مراتب بدتر از این خواهد شد.

اخبار مرتبط:
حسین جلالی: پرویز فتاح، نامزد جریان انقلابی و شبیه‌ به رئیسی است / حضور قالیباف و لاریجانی در انتخابات مسجل شده است
حسین جلالی: پرویز فتاح، نامزد جریان انقلابی و شبیه‌ به رئیسی است / حضور قالیباف و لاریجانی در انتخابات مسجل شده است

نماینده دمجلس یازدهم در خصوص ریاست مجلس دوازدهم و گمانه‌زنی‌ها درباره کاندیداهای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری گفت: احتمال می‌دهم محمد باقر قالیباف با رای کمتری برای ریاست مجلس انتخاب شود. رای دهندگان مجلس از او می‌خواهند اگر به او رای دادند و رئیس مجلس شد، دیگر برای ریاست جمهوری ثبت نام نکند و این یک مانع مهمی جلو روی وی است.

مجتبی ذوالنوری: مجلس یک سال تعطیل شود هیچ کسی ککش هم نمی‌گزد
مجتبی ذوالنوری: مجلس یک سال تعطیل شود هیچ کسی ککش هم نمی‌گزد

نامزد ریاست مجلس دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: مجالس گذشته کارهای خوبی کردند. مجلس یازدهم لقب مجلس انقلاب را از رهبری گرفت ایا نمی‌تواند مجلس بهتری باشد و آیا مجلس دوازدهم می‌تواند بهتر از مجلس گذشته باشد؟ اگر قرار باشد ریل گذاری همان ریل گذاری گذشته باشد و همان کادر پروازی رئیس باشد کارهای مجلس پیش نخواهد رفت. باید تغییر ایجاد کرد. مجلس باید وارد مسیر ریل گذاری جدید شود.

آذر منصوری: جبهه اصلاحات هنوز هیچ تصمیمی درباره انتخابات نگرفته است
آذر منصوری: جبهه اصلاحات هنوز هیچ تصمیمی درباره انتخابات نگرفته است

آذر منصوری، رییس جبهه اصلاحات در توئیتی نوشت: جبهه اصلاحات ایران هنوز هیچ مصوبه‌ای در مورد انتخابات ریاست جمهوری نداشته است. گفتگو‌ها ادامه دارد و مواضع جبهه در این ارتباط از طریق بیانیه، اطلاعیه‌ها و سخنگوی این تشکیلات اعلام می‌شود. ‏کلیه اخبار یا نقل قول‌های دیگری که در این زمینه منتشر می‌شود، فاقد اعتبار است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است