کد خبر : 260097
انتشار : ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - 13:11
دسته‌بندی : سیاسی
چاپ

حسین علایی: سردار صنیع‌خانی در این سال‌ها از شیوه‌های حکمرانی در ایران غصه می‌خورد

حسین علایی نوشت: سردار صنیع‌خانی در سال‌های آخر عمر نگران شیوه‌های حکمرانی در ایران بود و از عقب افتادن ایران در توسعه و پیشرفت، به‌شدت در رنج بود. او رفت و از غصه خوردن راحت شد و دوستان خود را تنها گذاشت.

حسین علایی: سردار صنیع‌خانی در این سال‌ها از شیوه‌های حکمرانی در ایران غصه می‌خورد

به گزارش سایت خبری مدارا؛«صنیع‌خانی انقلابی معیار» عنوان یادداشت حسین علایی برای روزنامه اعتماد است که در آن آمده:‌ الان فرزند سردار سید علی صنیع‌خانی اطلاع داد که پدر عزیزش از دنیا رفته است و به برادر شهیدش سیدمحمد پیوسته است. این دو برادر سال‌ها از عوارض شیمیایی دوران جنگ رنج کشیدند و هر دو هم در نهایت جان خود را در راه خدا و برای اعتلای ایران تقدیم کردند.

سردار صنیع‌خانی از انقلابیون مبارزی بود که برای کنار زدن استبداد شاهنشاهی تلاش زیادی کرد. او به دنبال برپایی نظام عدل اسلامی در ایران بود به گونه‌ای که امکان بازسازی دیکتاتوری و حاکمیت یک خاندان و یک گروه بر مردم ایران برای همیشه از بین برود. او برای پاسداری از انقلاب در همان روزهای نخست پیروزی با کمک سایر دوستانش مثل شهید حاج داود کریمی در کمیته نازی‌آباد فعال شد و سپس به سپاه پیوست.   او از جمله پاسداران فعالی بود که راه شهیدان را همواره در رفتارهای خود در نظر داشت و نگران کمرنگ شدن مخالفت با ظلم در همه جا و به ویژه در بین مسوولان کشور بود.  سیدعلی صنیع‌خانی همیشه از مظلومین در همه جا دفاع می‌کرد و ضدظلم و مخالف ظالم بود و برای برقراری عدالت در جامعه تلاش می‌کرد.  از قبل از پیروزی انقلاب او را می‌شناختم و همیشه به وی ارادت داشتم. انسان باصفایی بود که از بودن در کنار او احساس آرامش و اطمینان داشتم.   به امام خمینی خیلی ارادت داشت و همواره نگران کنار زدن پیشکسوتان جهاد و شهادت بود.    برای مدتی طولانی از نزدیک شاهد فعالیت‌های او در نیروی دریایی سپاه بودم.

او تلاش داشت تا قدرت سخت و قدرت نرم جمهوری اسلامی ایران افزایش یابد. اما به قدرت نرم که از طریق محبت و مهربانی ایجاد می‌شود، اهمیت بیشتری می‌داد.  او در سال‌های آخر عمر نگران شیوه‌های حکمرانی در ایران بود و از عقب افتادن ایران در توسعه و پیشرفت، به‌شدت در رنج بود.  او رفت و از غصه خوردن راحت شد و دوستان خود را تنها گذاشت.  به پدر عزیز، خانواده محترم، فرزندان پرتلاشش و نیز به همه مصیبت‌دیدگان خاندان معزز شهید صنیع‌خانی تسلیت عرض می‌کنم.

عاش سعیداً و مات سعیداً

اخبار مرتبط:
دستور سرلشگر باقری برای بررسی علل سانحه سقوط بالگرد رئیس‌جمهور
دستور سرلشگر باقری برای بررسی علل سانحه سقوط بالگرد رئیس‌جمهور

رئیس ستادکل نیروهای مسلح هیئت عالی رتبه‌ای به ریاست سردار عبدالهی را مامور بررسی ابعاد و علل موضوع سانحه سقوط بالگرد رئیس‌جمهور کرد که در محل وقوع حادثه در آذربایجان‌شرقی حاضر شده‌اند.

گمانه‌ها در مورد زمان بندی انتخاب رئیس جمهور جدید چه می‌گوید؟
گمانه‌ها در مورد زمان بندی انتخاب رئیس جمهور جدید چه می‌گوید؟

پس از حادثه سقوط بالگرد رئیس‌جمهور و شهادت سید ابراهیم رئیسی و هیئت همراه وی، گمانه‌زنی‌ها در خصوص زمان برگزاری انتخابات جدید ریاست جمهوری شده است.

دادستان کل کشور: در پی شهادت رئیسی با افرادی که در فضای مجازی نشر اکاذیب و توهین می‌کنند برخورد سریع و بازدارنده صورت گیرد
دادستان کل کشور: در پی شهادت رئیسی با افرادی که در فضای مجازی نشر اکاذیب و توهین می‌کنند برخورد سریع و بازدارنده صورت گیرد

دادستان کل کشور در پی شهادت رئیسی و همراهان ایشان و به منظور برخورد قاطعانه و فوری با تشویش‌کنندگان امنیت روانی جامعه در بخشنامه‌ای بر برخورد بازدارنده با منتشرکنندگان محتوای خلاف واقع تاکید کرد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است