کد خبر : 259720
انتشار : ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - 22:57
دسته‌بندی : سیاسی
چاپ

سیدجلال ساداتیان: پایداری چی ها وارد محیط علمی شده‌اند

استاد دانشگاه گفت: پروژه یکسان‌سازی در محیط علمی و دانشگاه‌ها که باهدف حرکت به سمت وفاداری در جریان است به سمت‌وسوی تربیت نیروهای فرهیخته نمی‌رود. این وضعیت بنیه علمی را کاهش خواهد داد، ضمن اینکه کیفیت وفاداری این نیروها هم به‌مرورزمان پایین خواهد آمد.

سیدجلال ساداتیان: پایداری چی ها وارد محیط علمی شده‌اند

به گزارش سایت خبری مدارا؛ ستاره صبح نوشت: سیدجلال ساداتیان، استاد دانشگاه در رابطه با اخراج اساتید دانشگاه گفت: آن‌طور که من رصد کرده‌ام ظاهراً جریان حاکم در تلاش است تا افراد موردنظر خود را در دانشگاه‌ها بر سرکار بیاورد.
ساداتیان ادامه داد: در دانشگاه علامه دو تن از اساتید خانم از کار برکنار شدند. در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه این ترم درسی برای برخی از اساتید نگذاشتند. این رفتار هم معادل کنار گذاشتن است ولی هدف به شکلی دیگر انجام می‌شود.
وی افزود: این رفتارها قبلاً به شکل دیگری در دانشگاه تهران اتفاق افتاده بود. به‌ویژه در دانشکده علوم سیاسی و روابط بین‌الملل چند تن از اساتید کنار گذاشته شدند.
ساداتیان در معرفی نگاه حاکم بر این حرکت گفت: این موارد نشان می‌دهد که با نگاه جناحی و جبهه‌ای در حال پاک‌سازی محیط دانشگاه هستند. سال‌ها است پایداری چی ها و فارغ‌التحصیلان دانشگاه امام صادق وارد محیط علمی کشور شده‌اند و هم‌اکنون سعی دارند افرادی نزدیک به نگاه‌های خود را وارد دانشگاه کنند.

این استاد دانشگاه افزود: چنین رفتاری در دانشگاه شایسته نیست زیرا دانشگاه محل فکر و اندیشه و بستر تضارب آرا است. اگر استادی سر کلاس تحلیل ارائه می‌کند و دانشجویان را به گفت‌وگو وادار می‌کند، کار درست انجام داده است. کلاس‌های دانشگاه فارغ از نگاه استاد و دانشجویان، محل مطرح‌شدن نقطه نظرات و بستر شکل‌گیری گفت‌وگوها است.

سید جلال ساداتیان گفت: دانشگاه محیطی است که اتفاق مبارک گفت‌وگو آنجا رخ می‌دهد. دانشگاهی که پذیرنده نظرات مختلف نیست، محل دانش نخواهد بود. می‌شود جایی که استاد متکلم وحده است. درسش را می‌دهد و می‌رود. ولی آن انرژی در وجود جوانان باقی است و با محدود کردن دانشگاه از دانشگاه به خیابان منتقل خواهد شد. وی در ادامه گفت: اگر فضای طبیعی و واقعی دانش تحمل نشود ضمن اینکه کیفیت آموزش در دانشگاه‌ها پایین خواهد آمد، امید و علاقه‌مندی هم در دانشجو ایجاد نمی‌شود، نه‌تنها شاهد بهبودی در وضعیت اجتماعی نخواهیم بود بلکه گفت‌وگوهای عادی استاد و دانشجو از کلاس‌ها به جامعه راه باز می‌کند و شکل و شمایل اش معلوم نیست.

ساداتیان با اشاره به نقش دانشگاه در جلوگیری از مهاجرت جوانان گفت: دانشگاه خانه جوانان و امید آن‌ها است. با محدود کردن دانشگاه دیگر مسئله مهاجرت نخواهد بود، بلکه جوانان فرار خواهند کرد. این وضعیت به زیان اقتدار کشور است. اقتدار تنها از لوله تفنگ بیرون نمی‌آید. عناصر مختلفی در اقتدار یک کشور دخیل است که مهم‌ترین آن‌ها نیروی انسانی نخبه، متخصص و تحصیل‌کرده است.
سید جلال ساداتیان در پایان با اشاره به تجربه یکسان‌سازی حاکمیت تأکید کرد: پروژه یکسان‌سازی در محیط علمی و دانشگاه‌ها که باهدف حرکت به سمت وفاداری در جریان است به سمت‌وسوی تربیت نیروهای فرهیخته نمی‌رود. این وضعیت بنیه علمی را کاهش خواهد داد، ضمن اینکه کیفیت وفاداری این نیروها هم به‌مرورزمان پایین خواهد آمد.

اخبار مرتبط:
امام جمعه اهواز: نباید به تنهایی به فرد کاندید نگاه کنیم ، باید به جریان‌های حامی او نیز دقت داشته باشیم
امام جمعه اهواز: نباید به تنهایی به فرد کاندید نگاه کنیم ، باید به جریان‌های حامی او نیز دقت داشته باشیم

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد نبی موسوی فرد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اهواز در مصلای مهدیه امام خمینی (ره) این شهر با اشاره مطالبات مردم استان خوزستان و ضرورت رسیدگی مسئولان به وضعیت شهر اظهار کرد: برخی از مناطق ما با مشکل فاضلاب و آسفالت و... روبرو هستند؛ بنابراین رسیدگی و رفع این مشکلات از سوی مسئولان ضروری است.

امام جمعه رشت: مَردم کسی را انتخاب خواهند کرد که از رهبری اطاعت محض داشته باشد
امام جمعه رشت: مَردم کسی را انتخاب خواهند کرد که از رهبری اطاعت محض داشته باشد

رسول فلاحتی، امام جمعه رشت: مردم باید به کسی رای دهند که دلسوز مردم بوده و خود را در انقلاب اسلامی ثابت کرده باشد، اهل سیاسی کاری و جناح بازی نباشد و مسیری مقدس انقلاب اسلامی را بپیماید و از رهبری اطاعت محض داشته باشد؛ انتخاب خواهند کرد.

امام جمعه قم: باید مراقب فتنه‌ پس از برگزاری انتخابات باشیم
امام جمعه قم: باید مراقب فتنه‌ پس از برگزاری انتخابات باشیم

آیت‌الله اعرافی گفت: در گذشته تجربه فتنه‌ای پس از برگزاری انتخابات داریم که به قانون تمکین نشده است.باید مراقب فتنه‌ پس از برگزاری انتخابات باشیم. در گذشته برخی‌ها تن به قانون ندادند و انتظار می‌رود از نامزدها، ستادها و طرفداران که پایبند به اخلاق و قانون باشند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است