کد خبر : 259529
انتشار : ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - 12:51
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

۳۳۳ هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی رفع تصرف شد

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان از رفع تصرف ۳۳۳ هکتار از اراضی ملی و عرصه طبیعی استان طی چهار ماهه ابتدای امسال خبرداد.

۳۳۳ هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی رفع تصرف شد

به گزارش سایت خبری مدارا؛ سرهنگ علیرضا طاهری در نشست خبری با اشاره به اینکه در برخی شهرستان‌های استان در طول ۱۵- ۲۰ سال اخیر اراضی ملی تصرف است، اظهار داشت: در مواردی شاهد هستیم که این تصرفات تبدیل به باغ و درخت شدند و از این رو به سختی می توانیم احکام را اجرا کنیم.

به نوشته مهر؛ وی ادامه داد: با وجود این با حمایت دستگاه قضا و شورای تأمین استان، آزادسازی اراضی ملی انجام شده و متصرفان خلع ید می‌شوند.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان با بیان اینکه در سال گذشته طی ۳۱۲ مورد اجرای حکم ۶۹۶ هکتار از اراضی ملی آزادسازی شد، افزود: از ابتدای سال جاری تا پایان تیرماه نیز طی ۱۲۳ مورد ۳۳۳ هکتار از اراضی ملی استان رفع تصرف شده است.

سرهنگ‌طاهری همچنین خاکبرداری در شرق اصفهان را معضلی جدی دانست و گفت: افراد سودجو این خاک این منطقه را برداشت کرده و برای استفاده در کوره‌های گچ و آجر به مناطق دیگر منتقل می‌کنند.

وی تصریح کرد: با تلاش اداره منابع طبیعی با برخی سودجویان که خاک را در شعاع ۵۰ کیلومتر شهر اصفهان برای کوره‌های گچ و آجر برداشت می‌کنند، برخورد شده اما در آینده با توجه به تداوم خشکسالی این معضل آثار مخربی برای استان و بویژه شهر اصفهان خواهد داشت.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان، قاچاق چوب جنگلی از استان‌های زاگرسی را از دیگر معضلات بر شمرد و گفت: همین امروز در یک مورد عملیات، یک کوره زغال کشف و گاز آن قطع شد.‌

سرهنگ طاهری ابراز داشت: در چهار سال گذشته افزون بر یکهزار و ۴۰۰ تن چوب بلوط و تاغ و یکصد تُن زغال در استان کشف و ضبط شده است.

در ادامه داریوش سعیدی معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون در سامانه پنجره واحد مدیریت زمین ۱۸ هزار و ۴۱۷ استعلام دریافت و تعداد ۱۷ هزار و ۳۱۷ از آنها معادل ۹۴ درصد استعلامات تعیین تکلیف شده است. ۹۴ درصد استعلامات تعیین تکلیف شد.

وی افزود: در حوزه ممیزی و پاسخگویی ۱۷ هزار و ۱۸۷ استعلام و در حوزه معدن ۲۹۰ استعلام دریافت شد که بالغ بر ۹۰ درصد آنها پاسخ داده شده است.

به گفته معاون حفاظت و انور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان بازه زمانی پاسخ به استعلامات ۲۵ روز است اما تلاش می‌شود با تقویت زیرساختی پنجره واحد مدیریت زمین این بازه به کمتر از ۲۰ روز برسد.

سعیدی اضافه کرد: هدف از راه اندازه پنجره واحد مدیریت زمین، شفاف سازی پیشگیری از رانت و زمین خواری و استفاده از هوش مصنوعی برای پیشگیری از تصرفات اراضی و برخورد با زمین خواری است.

اخبار مرتبط:
مرگ ۲ نفر بر اثر برق گرفتگی در اصفهان / نکات ایمنی در استفاده از سیستم‌های سرمایشی رعایت شود
مرگ ۲ نفر بر اثر برق گرفتگی در اصفهان / نکات ایمنی در استفاده از سیستم‌های سرمایشی رعایت شود

اصفهان- مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از وقوع ۲ حادثه برق گرفتگی در استان و جان باختن ۲ نفر در این حوادث خبر داد.

طرح جامع مدیریت پسماند پزشکی اصفهان به تصویب رسید
طرح جامع مدیریت پسماند پزشکی اصفهان به تصویب رسید

طرح جامع ۱۰ ساله مدیریت پسماند پزشکی استان به تصویب رسید، این طرح در کارگروه ملی با حضور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست نیز ارائه و به عنوان الگوی کشوری در مدیریت پسماندهای پزشکی تبدیل شده بود.

آمادگی پلیس اصفهان برای تامین امنیت انتخابات ریاست جمهوری
آمادگی پلیس اصفهان برای تامین امنیت انتخابات ریاست جمهوری

فرمانده انتظامي استان اصفهان با بيان اينکه رقابت، مشارکت، سلامت و امنيت از مؤلفه‌هاي مهم در همه انتخابات به شمار مي‌آيند از آمادگي صددرصدي اين فرماندهي براي تامين امنيت انتخابات چهاردهمين دوره رياست جمهوري در استان اصفهان خبر داد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است