کد خبر : 259520
انتشار : ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - 11:33
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

منابع طبیعی اصفهان با کمبود اعتبارات و نیروی انسانی رو به رو است

معاون برنامه‌ریزی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان، کمبود اعتبارات و نیروی انسانی را دو چالش مهم این سازمان برشمرد و گفت: این اداره امسال ۴۰۰ میلیارد اعتبار مصوب دارد.

منابع طبیعی اصفهان با کمبود اعتبارات و نیروی انسانی رو به رو است

به گزارش سایت خبری مدارا؛ رضا خلیلی ظهر پنجشنبه در نشست خبری با بیان اینکه ۹۰ درصد از مساحت استان اصفهان عرصه‌ها و منابع طبیعی است، اظهار داشت: اداره کل منابع طبیعی استان برای حفظ و حراست از ۹.۵ میلیون هکتار اراضی ملی، تنها ۴۰۰ میلیارد تومان در سال جاری اعتبار مصوب دارد که تاکنون ۲۰۰ میلیارد تومان وصول شده است.

به نوشته مهر؛ وی ادامه داد: براساس اعتبار مصوب سال ۱۴۰۲، ۳۰۰ میلیارد تومان به طرح‌های ملی، ۴۱ میلیارد تومان به طرح‌های استانی و حدود ۶۲ میلیارد تومان برای هزینه‌های جاری و حقوق پرسنل اختصاص می‌یابد.

معاون برنامه‌ریزی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان با بیان اینکه وضعیت بودجه‌ای این نهاد دولتی بسیار بحرانی است، ابراز داشت: این اداره کل ۲۹۷ نفر پرسنل دارد و با توجه به بازنشستگی سالانه شماری کارمندان در هر سال، یکی از مشکلات ما ورودی و خروجی نیروهاست که تناسبی با هم‌ندارد و به همین دلیل با کمبود نیرو رو به رو هستیم که آنهم ناشی از مشکلات اعتباری است.

خلیلی اضافه کرد: تعداد همکاران شرکتی اداره کل منابع طبیعی اصفهان ۱۴۴ نفر است که بدلیل مشکلات اعتباری در تأمین حقوق این افراد دچار چالش شدیم.

وی با اشاره به کمبود نیروی حفاظتی، گفت: ما برای هر ۹۰ هزار هکتار یک نفر مأمور نیروی گشت و در هر شهرستان در نهایت ۲ یا سه نفر نیرو داریم و کمبود اعتبار و نیروی انسانی همواره از چالش‌های بخش حفاظت منابع طبیعی است.

معاون برنامه ریزی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان ابراز داشت: ۶ سال است که سازمان ما نتوانسته ناوگان حمل و نقل و خودرویی تأمین کند و این درحالی است که تعمیر خودروهای ما از ۵۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان هزینه دارد.

خلیلی خاطرنشان کرد: امسال بایستی بابت خسارات معادن ۲۵ میلیارد تومان وصول درآمد داشته باشیم که تاکنون ۱۳ میلیارد تومان وصول شده است.

اخبار مرتبط:
اقدامات راهگشایی با ایجاد نگرش در میان معلمان اجرا می‌شود
اقدامات راهگشایی با ایجاد نگرش در میان معلمان اجرا می‌شود

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: با ایجاد نگرش از میان مدیران و معلمان می‌توان اقدامات راهگشایی را اجرایی کرد و همچنین از ظرفیت مطلوب دانشگاه فرهنگیان نباید غافل شد.

دستگیری ۱۸ متهم متواری در اصفهان
دستگیری ۱۸ متهم متواری در اصفهان

فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان از دستگیری ۱۸ متهم متواری طی اجرای طرح امنیت محله محور در این شهرستان خبر داد.

شواهد حاکی از رقابتی بودن و مشارکت بالا در انتخابات پیش رو است
شواهد حاکی از رقابتی بودن و مشارکت بالا در انتخابات پیش رو است

فرماندار اصفهان گفت: شواهد حاکی از رقابتی بودن و مشارکت بالا در انتخابات پیش رو است که امیدواریم با همکاری یکدیگر بتوانیم انتخاباتی باشکوه و در تراز اصفهان برگزار کنیم.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است