کد خبر : 259483
انتشار : ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - 18:01
دسته‌بندی : اجتماعی
چاپ

محسن آرمین و جواد امام به اتهام نشر افترا محکوم شدند

رضا گلپور از صدور حکم مجرمیت آقایان محسن آرمین (عضو سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران) و جواد امام (دبیرکل حزب مجمع ایثارگران و سخنگوی جبهه اصلاحات) به اتهام نشر افترا و توهین به ۴۴ میلیون تومان جریمه نقدی خبر داد.

محسن آرمین و جواد امام به اتهام نشر افترا محکوم شدند

به گزارش سایت خبری مدارا؛ ایسنا نوشت: شعبه ۱۰۶۰ دادگاه کیفری دو مجتمع قضایی کارکنان دولت تهران در پی شکایت رضا گلپور چمرکوهی فرزند سلمان ساکن دولت آباد شهر ری به اتهامات ایراد افترا و توهین به اشخاص عادی از محسن آرمین فرزند احمد ساکن تواضعی قیطریه و جواد امام فرزند محمد ساکن برج بین‌الملل تهران خیابان شیخ بهائی را با توجه به فقد سابقه محکومیت کیفری، دفاع غیر موثر متهمین و احراز عناصر مادی و معنوی جرم به استناد مواد  ۶۰۸ و۶۹۷ قانون تعزیرات از جهت یکم – اتهام افترا – به پرداخت ۲۴ میلیون تومان جزای نقدی و جهت دوّم -اتهام توهین- به پرداخت ۲۰ میلیون تومان جزای نقدی در حق صندوق دولت جمهوری اسلامی ایران به امضای محمد رضا کمالی دادرس شعبه ۱۰۲۵ کیفری ۲ همان مجتمع مورخه ۱۴۰۲/۵/۲۳ محکوم نمود.

اعتراض رضا گلپور به عدم پیگرد قانونی خانم ریحانه طباطبایی مسئول کانال تلگرامی امتداد با وجودی که عینا همانند جواد امام به نشر مطالب توهین‌آمیز و افترائات محسن آرمین پرداخته بود در کیفرخواست صادره توسط سیروس حمزه‌ای بازپرس شعبه نهم دادسرای فرهنگ و رسانه در حال پیگیری قانونی است.

محسن آرمین در مقاله ای با عنوان «ماسونی به رسم باشد نه به تهمت»، در پاسخ به سرمقاله حسین شریعتمداری و در تلاشی بی‌حاصل جهت اثبات عدم عضویت میرحسین موسوی در لُژ فراماسونری مولوی تهران که مورد تاکید مرحوم پروفسور محمد مکری – نخستین سفیر کبیر جمهوری اسلامی ایران به حکم امام خمینی در شوروی – قرار داشت توهین‌ها و افترائاتی را به رضا گلپور نسبت داده بود.

گلپور در گفتگویی اعلام داشت که ضمن تشکر از رای‌ دادگاه به مجرمیت آرمین و ناشرین مطلع از محتوای مقاله‌اش، به دلیل عدم تناسب ۴۴ میلیون تومان جزای نقدی در حق صندوق دولت با فعل مجرمانه متهمین؛ از حق قانونی خود در اعتراض به آن جهت رسیدگی در مراجع عالی‌تر قضائی استفاده خواهد نمود.

رضا گلپور در جمله‌ای به مزاح گفت از اینکه تا اینجا طبق این حکم قانونی، توهین و افتراء آرمین و امثال او باعث هتک حرمت و آبروی بنده و امثال بنده می‌شود ولی جزای نقدی‌اش به صندوق دولت پرداخت می‌شود هم برایم ارزشمندست!

اخبار مرتبط:
اژه‌ای: چرا جلوی خانواده متهم به او دست‌بند و پابند می‌زنید؟
اژه‌ای: چرا جلوی خانواده متهم به او دست‌بند و پابند می‌زنید؟

رئیس قوه قضاییه گفت: با عنایت به حساسیت و اهتمامی که در هر سه قوه نسبت به پیگیری گزارش‌های مرتبط با مفاسد وجود دارد، کسانی فکر نکنند می‌توانند از پرونده‌ فساد چای دبش بهره‌برداری سیاسی و مغرضانه کنند.

دانش‌آموزان باید با لباس اسلامی آشنا شوند
دانش‌آموزان باید با لباس اسلامی آشنا شوند

پورثانی گفت: موضوع مد و لباس در آموزش و پرورش دنبال می‌شود، خروجی این حرکت باید موضوعی باشد که دانش آموزان با مد و لباس اسلامی ایرانی آشنا شوند و در عمل آن را مورد استفاده قرار دهند.

امانی، عضو شورای شهر: شاهد فامیل‌بازی در شهرداری تهران هستیم / برخی اعضای شورا حتی با سوال پرسیدن از زاکانی مخالف هستند، چه رسد به استیضاح!
امانی، عضو شورای شهر: شاهد فامیل‌بازی در شهرداری تهران هستیم / برخی اعضای شورا حتی با سوال پرسیدن از زاکانی مخالف هستند، چه رسد به استیضاح!

ناصر امانی، عضو شورای شهر تهران می‌گوید برخی از اعضای شورا عملکرد زاکانی را مثبت ارزیابی می‌کنند و حتی مخالف سوال پرسیدن از شهردار هستند چه رسد به استیضاح. مشروح این گفت و گو را در ادامه می‌خوانید.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است