کد خبر : 259378
انتشار : ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - 13:27
دسته‌بندی : سیاسی
چاپ

علی‌محمد نمازی: حزب کارگزاران مواضع خاتمی را قبول دارَد

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: انتقادهای آقای خاتمی تعارضی با مشارکت در انتخابات نیست؛ اتفاقا نقدهای او کمک می‌کند که زمینه مشارکت حداکثری فراهم شود که در نهایت منافع ملی تأمین شود.

علی‌محمد نمازی: حزب کارگزاران مواضع خاتمی را قبول دارَد

به گزارش سایت خبری مدارا؛ نامه نیوز نوشت: سخنان اخیر سید محمد خاتمی واکنش‌های زیادی به همراه داشته است. واکنش‌هایی که دو به بخش تقسیم می‌شود؛ اصولگرایان که یک‌سره نقدش کردند و اصلاح‌طلبان که به اسقبالش رفتند.

علی‌محمد نمازی، عضو حزب کارگزاران سازندگی درباره این موضوع گفت: «موضع‌گیری اخیر آقای خاتمی متناسب به روزگار کنونی است. واقعیت این است که از منظر به اوضاع کشور نگاه می‌کنیم، مشکلات در هم تنیده وجود دارد و هرچه هم زمان می‌گذرد امید اینکه اصلاحاتی به وجود آید و نظر کارشناسان حوزه‌های مختلف برای رفع مشکلات گرفته و نقدهای علمی شنیده شود، کمتر می‌شود. اکنون ببینید که مجلس چه کار می‌کند؛ لایحه حجاب و عفاف به کمیسیونی با حداقل اعضا رفته است و درباره این موضوع مهم که برای مردم دارای اهمیت یک جمع حداقلی باید تصمیم بیگرند یا مدیریت اقتصادی در کشور چگونه است یا روند مذاکرات احیای برجام را نگاه کنید که تقریبا امیدی در آن نیست. در عرصه انتخابات هم می‌آیند پیش‌ثبت‌نامی را می‌گذارند که فشار بر احزاب است».

این فعال سیاسی همچنین بیان کرد: «آقای خاتمی که همیشه معتدل بوده است در میان همه این مشکلات یک نقد مصلحانه می‌کند و می‌گوید باید با مردم همراه باشیم و می‌بینیم که اصولگرایان تندرو به او سخت‌ترین حملات را می‌کنند. من از آنها می‌پرسم که اگر موضع حقی دارید چرا از انتقاد می‌ترسید؟ آقای خاتمی همیشه سعی کرده است مواضعی ملایم داشته باشد اما وقعیت امروز کشور را می‌بیند و می‌خواهد نقدی کند که منشأ اصلاح قرار گیرد. انقادات اخیر آقای خاتمی اتفاقا در دل دلسوزان نظام امید ایجاد می‌کند که می‌شود به سمت اصلاح رفت».

نمازی در پایان گفت: «حزب کارگزاران سازندگی سخنان آقای خاتمی را درست، اصلاح‌گرایانه و مورد نیاز کشور می‌داند. آقای مرعشی هم به تازگی سخن گفتند و همین موضع را اعلام کردند. انتقادهای آقای خاتمی تعارضی با مشارکت در انتخابات نیست؛ اتفاقا نقدهای او کمک می‌کند که زمینه مشارکت حداکثری فراهم شود که در نهایت منافع ملی تأمین شود».

اخبار مرتبط:
گزارش جالب گاردین از زندگی پزشکیان
گزارش جالب گاردین از زندگی پزشکیان

تنها نامزد اصلاح طلب در انتخابات ریاست جمهوری ایران، یک پزشک 69 ساله است که 3 فرزندش را پس از مرگ همسرش - در یک تصادف رانندگی- به تنهایی بزرگ کرد.

نماینده مجلس: رئیسی با تیم اقتصادی وسیاست خارجه خود اختلاف داشت
نماینده مجلس: رئیسی با تیم اقتصادی وسیاست خارجه خود اختلاف داشت

نماینده مردم سیستان و بلوچستان از وجود اختلاف در دولت سیزدهم خبر داد.

قالیباف: بخشی از مردم ما در فقر مطلق‌ زندگی می‌کنند
قالیباف: بخشی از مردم ما در فقر مطلق‌ زندگی می‌کنند

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: بخشی از مردم ما که امروز در فقر مطلق‌اند و بخشی از مردم ما هم در زیر خط فقر هستند اکنون فرصت ندارند که انشاالله درست می‌شود بلکه باید لحظه‌ای درنگ نکنیم و ما قادر هستیم این کار را انجام بدهیم ولی گام به گام این کار مشخص شده است و در جای جای برنامه هفتم این پیش‌بینی شده است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است