کد خبر : 259314
انتشار : ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - 09:43
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

مشمولان غایب، امکان سفر زیارت اربعین را ندارند

رئیس اداره مهاجرت و گذرنامه فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: مشمولان غایبی که وضعیت نظام وظیفه آنان مشخص نیست، نمی‌توانند به سفر اربعین بروند.

مشمولان غایب، امکان سفر زیارت اربعین را ندارند

به گزارش سایت خبری مدارا؛ نعمت‌اله طاهرپور رئیس اداره مهاجرت و گذرنامه فرماندهی انتظامی استان اصفهان اظهار داشت: به منظور ارائه بهتر خدمات به زوار اربعین حسینی، ثبت گذر زیارتی به صورت ۲۴ ساعته انجام می‌گیرد تا بتوانیم گذرنامه‌ها را هرچه سریع‌تر به دست متقاضیان برسانیم.

به نوشته فارس؛ وی با اشاره به تشکیل قرارگاه اربعین و تجمیع کلیه خدمات مرتبط افزود: در بحث گذرنامه زیارتی سازوکاری اندیشیده شده تا کسانی که از تاریخ ۲۹ مرداد ماه ۱۴۰۲ نسبت به ثبت درخواست گذرنامه در محل قرارگاه اربعین واقع در خیابان رودکی اقدام کرده‌اند، بتوانند پس از ۴۸ ساعت به اداره پست مرکزی خیابان نشاط مراجعه و گذر خود را دریافت کنند.

طاهرپور در خصوص نحوه عزیمت مشمولان نظام وظیفه به سفر زیارتی اربعین حسینی گفت: در این رابطه مشمولان به ۳ دسته تقسیم می شوند، آن دسته از مشمولان که در حال گذراندن دوره خدمت خود هستند با موافقت فرمانده یگان و اخذ مجوز از مبادی مربوطه می‌توانند به این سفر تشرف پیدا کنند، مشمولان غیرغایب هم که یا مشغول به تحصیل هستند و یا مشمول موارد قانونی دیگر هستند با هماهنگی معاونت وظیفه عمومی می‌توانند به سفر اربعین بروند.

رئیس اداره مهاجرت و گذرنامه فرماندهی انتظامی استان اصفهان تصریح کرد: مشمولان غایبی که وضعیت نظام وظیفه آنان مشخص نیست، امکان اعزام به سفر اربعین را ندارند.

وی بیان کرد: همکاران بنده به صورت شبانه‌روزی در حال ثبت و صدور گذرنامه‌های زیارتی هستند تا بتوانند متقاضیان تشرف به عتبات عالیات را یاری رسانند و از زوار اربعین می‌خواهیم در این سفر معنوی دعای خیر خود را بدرقه پلیس خدمت‌گذار کنند.

اخبار مرتبط:
اقدامات راهگشایی با ایجاد نگرش در میان معلمان اجرا می‌شود
اقدامات راهگشایی با ایجاد نگرش در میان معلمان اجرا می‌شود

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: با ایجاد نگرش از میان مدیران و معلمان می‌توان اقدامات راهگشایی را اجرایی کرد و همچنین از ظرفیت مطلوب دانشگاه فرهنگیان نباید غافل شد.

دستگیری ۱۸ متهم متواری در اصفهان
دستگیری ۱۸ متهم متواری در اصفهان

فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان از دستگیری ۱۸ متهم متواری طی اجرای طرح امنیت محله محور در این شهرستان خبر داد.

شواهد حاکی از رقابتی بودن و مشارکت بالا در انتخابات پیش رو است
شواهد حاکی از رقابتی بودن و مشارکت بالا در انتخابات پیش رو است

فرماندار اصفهان گفت: شواهد حاکی از رقابتی بودن و مشارکت بالا در انتخابات پیش رو است که امیدواریم با همکاری یکدیگر بتوانیم انتخاباتی باشکوه و در تراز اصفهان برگزار کنیم.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است