کد خبر : 259300
انتشار : ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - 23:54
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

عوارض آلایندگی صنایع به شهر اصفهان پرداخت نشده است

شهردار اصفهان با بیان اینکه عوارض آلایندگی رقم سنگینی است که از چند سال پیش به شهر اصفهان پرداخت نشده است، گفت: دستگاه‌های آلاینده‌ به‌ویژه صنایع، باید درصدی از سهم فروش خود را در قالب عوارض آلایندگی به شهر پرداخت کنند.

عوارض آلایندگی صنایع به شهر اصفهان پرداخت نشده است

به گزارش سایت خبری مدارا؛ علی قاسم‌زاده شهردار اصفهان با بیان اینکه شهرداری در حال بازنویسی برنامه راهبردی شهر اصفهان است، اظهار کرد: در مطالعات انجام شده پنج هدف کلان برای شهر اصفهان استخراج شده که در رأس آنها مسائل زیست‌محیطی قرار دارد و به عنوان هدف اصلی به‌شمار می‌رود.

به نوشته فارس؛ وی با بیان اینکه این اهداف کلان در گفت‌وگو با فرهیختگان، نخبگان، شهروندان و با استفاده از اسناد بالادستی تعیین شده است، افزود: از آنجایی که حل مسائل زیست‌محیطی جز با همدلی و همراهی دستگاه‌ها و کمک مردم امکان‌پذیر نیست، هر کدام از ما سهمی در کاهش آلایندگی و مشکلات زیست‌محیطی داریم، از این رو باید کمک کنیم تا این مشکلات رفع شود.

قاسم‌زاده ادامه داد: یکی از راهکارهای پیش‌بینی شده در قانون، این است که دستگاه‌های آلاینده‌ای که به هر علت در شهر فعال هستند به‌ویژه صنایع، درصدی از سهم فروش خود را در قالب عوارض آلایندگی به شهر پرداخت کنند و شهرداری موظف است با استفاده از این عوارض به توسعه زیرساخت‌های حمل‌ونقل عمومی و کاهش آلایندگی در شهر و توسعه فضای سبز بپردازد.

شهردار اصفهان با بیان اینکه عوارض آلایندگی رقم سنگینی است از چند سال پیش به شهر اصفهان پرداخت نشده است، گفت: درخواست مدیریت شهری این است که دستگاه‌های ذی‌ربط از جمله صنایع، عوارض آلایندگی خود را پرداخت کنند.

وی با بیان اینکه طبق قانون صنایعی که در شعاع ۳۰ کیلومتری هر شهری قرار دارند باید عوارضی را از سهم فروش خود پرداخت کنند تا این عوارض صرف محیط زیست شود، گفت: در حال حاضر استانداری، شهرداری و نمایندگان مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، پیگیری‌هایی را در این راستا انجام داده‌اند، اما دغدغه اصلی صنایعی که مشمول این قانون هستند به هر دلیلی، تنها حفظ منافع سازمانی خودشان است و تلاش می‌کنند که با استفاده از انواع روش‌ها، قانون را دور بزنند و حق شهر را پرداخت نکنند.

قاسم‌زاده با تأکید براینکه این موضوع به صورت جدی از سوی شهرداری در دست پیگیری قرار دارد، تصریح کرد: اگر طبق روال قانونی این اقدام انجام نشود، باید از روش‌های اعمال قانون کمک بگیریم و دستگاه‌ها را موظف به پرداخت حقوق شهر کنیم.

اخبار مرتبط:
سند ۴۴۰۰ هکتار زمین دولتی در اصفهان صادر شد
سند ۴۴۰۰ هکتار زمین دولتی در اصفهان صادر شد

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: بیش از ۴ هزار و ۴۰۰ هکتار اراضی ملی و موات داخل حریم و محدوده استان اصفهان بین سال‌های ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۲ تحصیل شده است.

ستادهای کاندیداها و طرفداران آنان براساس مُر قانون عمل کنند
ستادهای کاندیداها و طرفداران آنان براساس مُر قانون عمل کنند

رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان گفت: ستادهای کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری در استان اصفهان و طرفداران آنان با قانون تبلیغات انتخابات آشنا باشند و براساس مُر قانون عمل کنند.

رانندگی بدون گواهینامه جان جوان ۱۷ ساله را گرفت
رانندگی بدون گواهینامه جان جوان ۱۷ ساله را گرفت

رئیس پلیس راهور اصفهان گفت: رانندگی بدون گواهینامه جوان ۱۷ ساله شاهین شهری منجر به مرگش و مصدوم شدن سه سرنشین دیگر خودرو شد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است