کد خبر : 259266
انتشار : ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - 21:13
دسته‌بندی : اخبار ویژه، سیاسی
چاپ

سیدکاظم اکرمى: مَردم گرفتارند اما وزرا می‌خواهند انقلابی بودن خودشان را ثابت کنند

وزیر آموزش و پرروش دولت میرحسین موسوی گفت: نظام باید بدون فوت وقت در برخی از سیاست گذاری ها تجدیدنظر کند تا از این طریق، شرایط برای گذر از برهه کنونی فراهم شود.

سیدکاظم اکرمى: مَردم گرفتارند اما وزرا می‌خواهند انقلابی بودن خودشان را ثابت کنند

به گزارش سایت خبری مدارا؛ نواندیش نوشت: سیدکاظم اکرمی با اشاره به بن بست هایی که در بخش های مختلف سیاسی و اجتماعی مشهود است، گفت: در حال حاضر وضعیتی را تجربه می کنیم که نشانگر ناکارآمدی سیستم تصمیم گیری است. به هرحال وقتی در دیپلماسی، سیاست داخلی، اقتصاد، مسائل مربوط به زندگی مردم و … مانع های بلندی ایجاد شده است باید اذعان کرد که کشور اسیر ناکارآمدی شده است.

کاظم اکرمی در ادامه با شرح حال و روز مردم تصریح کرد: اتفاقی که در طول ۲ سال گذشته افتاد موجب تنزل همه طبقات جامعه شد. قشر متوسط به قشر ضعیف و قشر ضعیف به قشر محروم از امکانات اولیه و … شد تا ایران در حال حاضر به لحاظ امنیت اقتصادی مردم یکی از بدترین آمارها را به خودش اختصاص بدهد. آنهم در حالی که عده ای بی دانش و بی تجربه به همه ارکان نظام رسوخ کرده و با بی دانشی محض شان نظام تصمیم گیری را مختل کرده اند و اجازه نمی دهند حتی یک مشکل از مشکلات موجود رفع شود.

او با اشاره به آغاز سال سوم دولت سیزدهم افزود: هر دولتی که روی کار می آید، به قاعده باید برای برداشتن مانع ها برنامه کارشناسی شده ای داشته باشد. مردم این روزها در حالی منتظرند دولت رئیسی چاره اندیشی کند که یک وزیر از ریشه کن شدن فقر می گوید و وزیر دیگر به جز دغدغه رضایتمندی مردم به فکر این است تا انقلابی بودنش را ثابت کند و …. شرح این شرایط نشان از ماندگاری بحران ها و کاستی های موجود دارد. حالا اینکه چه بر سر مردم می آید، انگار برای برخی از مسئولان اهمیت چندانی ندارد.

وی توضیح داد: در شرایطی که اقتصاد به هم ریخته است و مردم مشکلات زیادی دارند، اگر کالاهای اساسی گرانی بالای ۱۰۰ و حتی ۲۰۰ درصدی را تجربه می کنند و در نتیجه مردم هیچ امیدی به اصلاح امور و بهتر شدن شرایط زندگی شان ندارند، دلیلی جز این ندارد که اساساً دولتی ها خودشان را به مردم متعهد نمی بینند و همت و سعی شان را به اموری اختصاص می دهند که برای جامعه فاقد ارزش است. به همین دلیل نمی توانیم از دولت مستقر توقع داشته باشیم، مشکل گرانی و … را رفع کند.

اکرمی در پایان گفت: ‌ نفوذی‌های تندرو و افراطیون که همیشه و در هر حالی به فکر هزینه سازی برای کشور و مردم هستند، در شرایطی خسارت به بار می آورند که حواس ارکان حاکمیت به آنها نیست.

اخبار مرتبط:
معاون سابق وزارت نفت: سخنان نفتی ظریف که گفت بایدن پیچ را شل کرده، درست است
معاون سابق وزارت نفت: سخنان نفتی ظریف که گفت بایدن پیچ را شل کرده، درست است

سید مهدی حسینی، معاون سابق وزارت نفت بیان کرد: الان آمریکا نزدیک انتخابات است، از مدتی که رقابت‌های انتخاباتی شروع شده، آمریکا به شدت برای کسب رأی بیشتر، نیاز به نرخ پایین بنزین دارد. آمریکایی‌ها به سرعت نسبت به قیمت بنزین و نفت عکس العمل نشان می‌دهند. بنابراین در این شرایط، دولت بایدن تلاش می‌کند تولید نفت بالا برود و ایران نیز در این بین فرصت تولید بیشتر پیدا می‌کند. من تصور می‌کنم صحبت آقای ظریف که گفته‌اند در دولت بایدن، فروش نفت آسان شده، صحبت درستی است. آمریکایی‌ها می‌خواهند قیمت تابلو پمپ بنزین‌ها پایین باشد و به ایران هم اجازه می‌دهد که عرضه را زیاد کند.

پزشکیان: قاطبه مردم امروز در شعب ابی‌طالب هستند اما مدافعان تحریم در ناز و نعمت زندگی می‌کنند
پزشکیان: قاطبه مردم امروز در شعب ابی‌طالب هستند اما مدافعان تحریم در ناز و نعمت زندگی می‌کنند

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: پیامبر، اصحاب آن حضرت و همه مردم در تحریم، گرسنگی و انواع سختی‌ها قرار داشتند؛ نه مثل حالا که قاطبه مردم در شعب ابی طالب قرار دارند، اما عموم مسـٔولین و خانواده‌های آنها، مدافعان تحریم و کاسبان تحریم در قلعه‌های امن، در ناز و نعمت زندگی می‌کنند.

پزشکیان از قالیباف و جلیلی پیشی گرفت و در صدر نِشست / نظرسنجی‌ای که مجری سابق صداوسیما منتشر کرد
پزشکیان از قالیباف و جلیلی پیشی گرفت و در صدر نِشست / نظرسنجی‌ای که مجری سابق صداوسیما منتشر کرد

رنجبران، مقام سابق صداوسیما با انتشار یک نظرسنجی خبر داد که پس از مناظره اول انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم، «پزشکیان»، از «قالیباف» و «جلیلی» پیشی گرفته است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است