کد خبر : 259244
انتشار : ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - 19:38
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

هوای اصفهان و ۲ شهر مجاور آلوده است

شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان، سجزی و قهجاورستان امروز چهارم شهریور ماه در وضعیت ناسالم است.

هوای اصفهان و ۲ شهر مجاور آلوده است

به گزارش سایت خبری مدار؛ میانگین شاخص کیفی هوای کلان‌شهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هشت صبح امروز شنبه چهارم شهریور ماه با عدد ۱۳۴ وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

به نوشته مهر؛ بر اساس داده‌های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط‌زیست (منطقه اصفهان) شاخص هوای این کلان‌شهر در ایستگاه پایش خیابان ۲۵ آبان با ۱۴۷، احمدآباد با ۱۳۵، پارک زمزم با ۱۰۴، بزرگراه خرازی با ۱۲۴، رودکی با ۱۰۷، رهنان با ۱۴۲، زینبیه با ۱۳۱، بولوار کاوه با ۱۳۹ و خیابان میرزا طاهر با ۱۰۸ AQI در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس است.

همچنین شاخص کیفی هوا در ایستگاه میدان انقلاب با ۱۵۴، خیابان فیض با ۱۵۸، کردآباد با ۱۷۶ و محله ولدان (ایستگاه ورزشگاه میثاق) با ۱۵۲ AQI وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان را نشان می‌دهد.

شاخص هوا در خیابان پروین با ۷۴، دانشگاه صنعتی با ۹۷ و سپاهان شهر با ۸۵ AQI در وضعیت قابل قبول است.

امروز شاخص هوای سجزی با ۱۰۳ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس، در شاهین شهر با ۶۷ و مبارکه با ۶۱ در وضعیت قابل قبول و در قهجاورستان با ۱۷۳ AQI در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان ثبت شد. ایستگاه سنجش آلودگی شهرهای مجاور اصفهان از جمله خمینی شهر، زرین‌شهر ، نجف آباد، منطقه صنعتی دولت آباد و کاشان قطع است.

آلاینده غالب هوای اصفهان امروز ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بوده که شاخص آن برابر با ۱۳۴ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

این شاخص بطور معمول برای پنج آلاینده هوا شامل منوکسیدکربن (CO) ، اُزن (O۳)، دی اکسید نیتروژن (NO۲)، دی اکسید گوگرد (SO۲) و ذرات معلق زیر ۲.۵ میکرون (PM۲.۵) اندازه گیری و بطور روزانه در ایستگاه‌های پایش هوا، ثبت می‌شود.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

اخبار مرتبط:
اقدامات راهگشایی با ایجاد نگرش در میان معلمان اجرا می‌شود
اقدامات راهگشایی با ایجاد نگرش در میان معلمان اجرا می‌شود

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: با ایجاد نگرش از میان مدیران و معلمان می‌توان اقدامات راهگشایی را اجرایی کرد و همچنین از ظرفیت مطلوب دانشگاه فرهنگیان نباید غافل شد.

دستگیری ۱۸ متهم متواری در اصفهان
دستگیری ۱۸ متهم متواری در اصفهان

فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان از دستگیری ۱۸ متهم متواری طی اجرای طرح امنیت محله محور در این شهرستان خبر داد.

شواهد حاکی از رقابتی بودن و مشارکت بالا در انتخابات پیش رو است
شواهد حاکی از رقابتی بودن و مشارکت بالا در انتخابات پیش رو است

فرماندار اصفهان گفت: شواهد حاکی از رقابتی بودن و مشارکت بالا در انتخابات پیش رو است که امیدواریم با همکاری یکدیگر بتوانیم انتخاباتی باشکوه و در تراز اصفهان برگزار کنیم.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است