کد خبر : 259197
انتشار : ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - 16:43
دسته‌بندی : اخبار ویژه، سیاسی
چاپ

مهرداد لاهوتی: بعید است لاریجانی با خاتمی لیست مشترک انتخاباتی بِدهد

نماینده مجلس دهم گفت: درباره ائتلاف‌ها هنوز زود است که اظهارنظر کنیم. تا چینش‌ها صورت نگیرد و نتیجه بررسی صلاحیت‌ها مشخص نشود، نمی‌شود گفت که گروه‌ها یا چه اشخاصی با هم ائتلاف می‌کنند اما این حدس و گمان من است که آقای لاریجانی به عنوان فردی مستقل و اصولگرایی معتدل بعید است با جریان اصلاح‌طلب ائتلاف کند و بسیار بعید است با آقای خاتمی لیستی مشترک را ارائه دهد.

مهرداد لاهوتی: بعید است لاریجانی با خاتمی لیست مشترک انتخاباتی بِدهد

به گزارش سایت خبری مدارا؛ فردا نیوز نوشت: اخیرا گفته می‌شود که علی لاریجانی، حسن روحانی و سیدمحمد خاتمی بنا دارند تا در انتخابات پیش رو با یکدیگر ائتلافی انجام دهند و نیروهایشان را تجمیع کنند اما این موضوع چه قدر می‌تواند به واقعیت بپویندد؟

مهرداد لاهوتی، فعال و تحلیلگر سیاسی، در همین رابطه گفت: «بر همه جریان‌های احزاب سیاسی تکلیف است که در انتخابات حضور یابند. فلسفه تشکیل احزاب و جریان‌های سیاسی چیست؟ مثلا رفته‌ایم و مجوزی گرفته‌ایم تا حزبی ایجاد کنیم؟ برای چه این کار را کرده‌ایم؟ برای اینکه بتوانیم با تولید فکر و اندیشه و اقدامات ایجابی در فضای سیاسی کشور تأثیر بگذاریم. حالا اگر یک حزب بگوید من نمی‌خواهم کنشی داشته باشیم، در واقع در تضاد با مرام‌نامه و اساس‌نامه خود حرکت کرده است. با این اوصاف همه احزاب باید در انتخابات حضور گسترده داشته باشند».

او ادامه داد: «درباره ائتلاف‌ها هنوز زود است که اظهارنظر کنیم. تا چینش‌ها صورت نگیرد و نتیجه بررسی صلاحیت‌ها مشخص نشود، نمی‌شود گفت که گروه‌ها یا چه اشخاصی با هم ائتلاف می‌کنند اما این حدس و گمان من است که آقای لاریجانی به عنوان فردی مستقل و اصولگرایی معتدل بعید است با جریان اصلاح‌طلب ائتلاف کند و بسیار بعید است با آقای خاتمی لیستی مشترک را ارائه دهد. البته ممکن است اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی هم رخ دهد اما در مجموع تحقق این موضوع بسیار بعید است. مسئله بعدی این است که آیا آقای لاریجانی اصلا لیست خواهد داد؟ اگر خودش حضور می‌یافت باید لیست می‌داد. بعضی دوستان گفته‌اند او می‌خواهد لیست دهد اما من در لیست دادن او هم تردید دارم. اینکه او مردم را دعوت به مشارکت کند و اظهارنظرهایی کند که شور انتخاباتی ایجاد شود، بعید نیست و شاید این کار را انجام دهد اما اینکه لیست در تهران یا در جاهای دیگر بدهد بعید است».

این فعال سیاسی همچنین بیان کرد: «من فردی مستقل هستم و تمام حرف‌هایم را به عنوان یک فرد مستقل مطرح می‌کنم؛ با قید می‌گویم که تا کنون آثاری برای ائتلاف آقای روحانی و خاتمی دیده نمی‌شود. یک تحرکاتی از سوی حزب اعتدال و توسعه یا حرکت‌هایی از جبهه اصولگرایی دیده‌ایم اما از سوی آقای خاتمی و روحانی خیر».

لاهوتی در پایان گفت: «پیش‌ثبت نام امر جدیدی نبود در دوره‌های قبل هم مورد مطالبه شورای نگهبان بود. شورای نگهبان می‌گفت که وقت کافی برای بررسی صلاحیت‌ها نیاز دارم. به نظرم نگاه شورای نگهبان هم نادرست نبود و به هر حال نمی‌شد صلاحیت این میزان نامزد را در مدت اندکی بررسی کرد اما این موضوع هم هیست که برای چهره‌های سرشناس قدری سخت بود که از حالا بگویند که نامزد انتخابات شده‌ایم و این موضوع یکی از دلایل کم‌تر شدن چهره‌های سرشناس در ثبت‌نام اولیه انتخابات بود».

اخبار مرتبط:
امام جمعه اهواز: نباید به تنهایی به فرد کاندید نگاه کنیم ، باید به جریان‌های حامی او نیز دقت داشته باشیم
امام جمعه اهواز: نباید به تنهایی به فرد کاندید نگاه کنیم ، باید به جریان‌های حامی او نیز دقت داشته باشیم

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد نبی موسوی فرد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اهواز در مصلای مهدیه امام خمینی (ره) این شهر با اشاره مطالبات مردم استان خوزستان و ضرورت رسیدگی مسئولان به وضعیت شهر اظهار کرد: برخی از مناطق ما با مشکل فاضلاب و آسفالت و... روبرو هستند؛ بنابراین رسیدگی و رفع این مشکلات از سوی مسئولان ضروری است.

امام جمعه رشت: مَردم کسی را انتخاب خواهند کرد که از رهبری اطاعت محض داشته باشد
امام جمعه رشت: مَردم کسی را انتخاب خواهند کرد که از رهبری اطاعت محض داشته باشد

رسول فلاحتی، امام جمعه رشت: مردم باید به کسی رای دهند که دلسوز مردم بوده و خود را در انقلاب اسلامی ثابت کرده باشد، اهل سیاسی کاری و جناح بازی نباشد و مسیری مقدس انقلاب اسلامی را بپیماید و از رهبری اطاعت محض داشته باشد؛ انتخاب خواهند کرد.

امام جمعه قم: باید مراقب فتنه‌ پس از برگزاری انتخابات باشیم
امام جمعه قم: باید مراقب فتنه‌ پس از برگزاری انتخابات باشیم

آیت‌الله اعرافی گفت: در گذشته تجربه فتنه‌ای پس از برگزاری انتخابات داریم که به قانون تمکین نشده است.باید مراقب فتنه‌ پس از برگزاری انتخابات باشیم. در گذشته برخی‌ها تن به قانون ندادند و انتظار می‌رود از نامزدها، ستادها و طرفداران که پایبند به اخلاق و قانون باشند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است