کد خبر : 259128
انتشار : ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ - 11:56
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

تمرکز بودجه‌های فرهنگی در پایتخت، سبب شده تا نیروهای انقلابی در استان‌ها دیده نشوند

استاندار اصفهان گفت: با متمرکز شدن بودجه حوزه‌های فرهنگی در تهران سینماگران و خانه تئاتر از این بودجه منتفع می‌شوند اما نیروهای انقلابی در استان‌ها که دغدغه کار فرهنگی دارند کمتر دیده می شوند.

تمرکز بودجه‌های فرهنگی در پایتخت، سبب شده تا نیروهای انقلابی در استان‌ها دیده نشوند

به گزارش سایت خبری مدارا؛ چهاردهمین جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان اصفهان باحضور نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران، استاندار اصفهان و سایر اعضاء برگزار شد.

به نوشته فارس؛ در این جلسه سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان ضمن گرامیداشت هفته دولت، اظهارداشت: یاد و خاطره همه شهیدان ایران اسلامی بویژه شهیدان باهنر و رجایی را گرامی میداریم.

وی ادامه داد: نیروهای انقلابی و مکتبی در مجموعه‌های فرهنگی و پایگاه‌های بسیج و حوزه تربیت می‌شوند، اما با متمرکز شدن بودجه حوزه‌های فرهنگی در تهران سینماگران و خانه تئاتر از این بودجه منتفع می‌شوند اما نیروهای انقلابی در استان‌ها که دغدغه کار فرهنگی دارند دیده نمی‌شوند.

استاندار اصفهان عنوان کرد: چند شب گذشته به همراه معاونین استانداری در دفتر رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور قریب به سه ساعت جلسه داشتیم و در خصوص این مباحث ازجمله بخش های مرتبط در قانون بودجه صحبت کردیم.

مرتضوی ادامه داد: در این جلسه شرحی از تقسیم بودجه مسائل فرهنگی در استان‌ها به رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ارائه و تصمیم گیری شد تا با مکاتبه‌ای از استان اصفهان، سازمان برنامه و بودجه کشور به این موارد ورود و برخی رویه‌ها را اصلاح کند.

وی خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه کار متفاوتی انجام دهیم بایستی اعتبار متفاوتی نیز به این حوزه اختصاص دهیم.

اصفهان می‌تواند الگوی کشور در حل مشکلات ایثارگران باشد

حجت‌الاسلام سید رمضان موسوی‌مقدم نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این نشست، عنوان کرد: بسیاری از قوانینی که برای ایثارگران وضع شده وارد مرحله اجرایی نشده است.

وی ادامه داد: اگر این قوانین اجرایی شوند خیلی سریع می‌توانیم نیازهای ایثارگران را برطرف کنیم.

موسوی‌مقدم عنوان کرد: اصفهان علیرغم مشکلاتی که دارد به دلیل ظرفیت، استعدادهای بالقوه و درایت مدیران می‌تواند در رفع مشکل ایثارگران الگویی برای کشور باشد.

نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: استاندار اصفهان فردی باانگیزه، متخصص و خدوم است از این رو می‌توان امیدوار بود ظرفیت‌های استان به فعل برسد و برخی مشکلات موردی استان با هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران حل شود.

وی ادامه داد: یکی از خلل‌های بزرگ این حوزه عدم ساخت مستند و فیلم تلویزیونی درخصوص زندگینامه شهدای بزرگوار اصفهانی است که شخصیت‌های ملی هستند.

نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران عنوان کرد: در شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت می‌توان در خصوص این موارد تصمیم‌گیری کرد، حیف است در استان اصفهان که سرداران بزرگی دارد یک اثر تلویزیونی فاخر تولید نشود.

وی بیان کرد: همچنین در شورا می‌توان فعالیت‌های انجام شده را رصد کرد تا گلوگاه‌های خاص که دشمن در آن اردوگاه زده شناسایی و برای مسدود کردن آنها برنامه‌ریزی کرد.

موسوی‌مقدم اظهار کرد: یک نمونه از این موارد در خصوص بحث حجاب است که توسط دشمن مدیریت و باعث اغتشاش و آشوب در کشور شد.

وی افزود: اینگونه موارد بایستی مادام رصد و مورد تحلیل و بررسی قرار بگیرد و به پروژه عملیاتی تبدیل شود، اینگونه می‌توان حرکت‌های دشمن را پاسخ داد.

نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: در شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت امور عملیاتی و متمرکز برنامه‌ریزی شود تا به نتیجه مورد نظر دست یابیم.

اخبار مرتبط:
۱۸۵ معتاد متجاهر در اصفهان جمع‌آوری شد
۱۸۵ معتاد متجاهر در اصفهان جمع‌آوری شد

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان نتایج اجرای طرح آرامش در شهر ۸ توسط مأموران این پلیس را تشریح کرد.

استانبول خواهرخوانده اصفهان می‌شود
استانبول خواهرخوانده اصفهان می‌شود

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اصفهان گفت: هم‌اکنون هفت پیشنهاد خواهر خواندگی توسط شهرداری اصفهان در دست بررسی و مذاکره قرار دارد.

برق صنایع اصفهان براساس پیشنهاد شهرک‌های صنعتی مدیریت می‌شود
برق صنایع اصفهان براساس پیشنهاد شهرک‌های صنعتی مدیریت می‌شود

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان گفت: برای مدیریت ناترازی در حوزه برق مقرر شده تا شهرک‌های صنعتی استان مدل پیشنهادی ارائه دهد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است