کد خبر : 259050
انتشار : ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - 12:42
دسته‌بندی : اخبار ویژه، سیاسی
چاپ

سردار جَوانی: شعار زن، زندگی، آزادی، اسم رمز اندلسی کردن ایران است

سردار یدالله جوانی، معاون سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سپاه گفت: جمهوری اسلامی، قلعه ای به نام قشر مذهبی دارد که در هر شرایطی از وی حمایت می کند. در آخرین لحظات اعتراضات سال گذشته برخی از برآوردهای امنیتی اسرائیلی ها که در رسانه ها منتشر شد، حکایت از آن داشت که آنها قدرت، توانمندی، اعتبار و بازدارندگی اجتماعی قشر مذهبی را در طراحی عملیاتی خود نادیده گرفته بودند.

سردار جَوانی: شعار زن، زندگی، آزادی، اسم رمز اندلسی کردن ایران است

به گزارش سایت خبری مدارا؛  معاون سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه هدف دشمن، مایوس سازی مردم و حتی مسئولان و مدیران ما از آینده است، گفت: جهاد تبیین ، جهاد امیدآفرینی است. با تصویر سازی درست باید ذهن را از اسارت دشمن خارج کرد.

سردار یدالله جوانی، امروز در دومین دوره توانمندسازی و دانش افزایی اساتید بسیجی در مشهد، با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه جهاد تبیین یک فریضه قطعی و فوری است، اظهار کرد: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب فرمودند: «در خود و دیگران نهال امید به آینده را پرورش دهید و ترس و ناامیدی را از خود و دیگران برانید این نخستین و ریشه ای ترین جهاد شماست.»

وی با طرح این پرسش که چگونه جهاد تبیین و جهاد امید آفرینی انجام دهیم؟ گفت: به گفته مقام معظم رهبری، مکتب شهید سلیمانی و جهاد تبیین و امید آفرینی این شهید والامقام الگوی مناسب و کارآمدی برای این جهاد در زمانه ماست. ما با ذهن مواجهیم، با دل مواجهیم، باید دل ها قانع شود.

معاون سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سپاه تصریح کرد: مقام معظم رهبری فرمودند: شخصیت های ایمانی وقتی که ایمان را با عمل صالح همراه کند، وقتی حرکت جهادی بکند، محصولش می شود شخصیتی مثل شهید قاسم سلیمانی که حتی دشمنانش او را تحسین کند.

سردار جوانی تاکید کرد: طبق فرموده رهبری به شهید قاسم سلیمانی به چشم یک فرد نگاه نکنیم، به چشم یک مکتب، یک راه و یک مدرسه درس آموز نگاه کنیم.

وی در خصوص چیستی مکتب سردار سلیمانی گفت: او نمونه برجسته ای از تربیت شدگان اسلام و مکتب امام خمینی (ره)بود. مکتب سلیمانی در امتداد مکتب امام خامنه ای ، مکتب حضرت امام خمینی (ره) و مکتب اسلام قرار دارد.

معاون سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سپاه مکتب را یک تئوری کلی و یک طرح جامع و هماهنگ و منسجم که هدف اصلی آن کمال انسان و تامین سعادت همگان است و در آن خطوط اصلی و روش ها، باید ها و نباید ها ، خوب ها و بدها ، هدف ها و وسیله ها ، نیازها و دردها ، مسئولیت ها و تکلیف ها مشخص است و منبع الهام تکلیف و مسئولیت ها برای همه افراد باشد، تعریف کرد.

سردار جوانی در ادامه معنویت، عقلانیت و عدالت را از ابعاد سه گانه مکتب امام خمینی (ره) برشمرد و افزود: مکتب سردار سلیمانی ابعاد سه گانه مکتب امام خمینی (ره) بعلاوه ولایتمداری را در بر می گیرد. پیروی از ولایت در مکتب شهید سلیمانی موج می زند.

وی در ادامه ارکان جهاد را مبارزه، تحرک و تلاش برشمرد و گفت: جهاد مبارزه در مقابل دشمن خدا و دشمن اسلام است.

معاون سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سپاه جهاد نظامی، جهاد سیاسی، جهاد اقتصادی، جهاد فرهنگی، جهاد علمی، جهاد مدیریتی و جهاد تبیین را از میدان های جهاد خواند و گفت: جهاد امری مستمر و تعطیل ناپذیر است.

سردار جوانی با اشاره به آیات قرآن، اضافه کرد: طبق آیات قرآن و بر اساس سنت الهی، وجود دشمن برای موحدین و مومنین ، قطعی و تغییر ناپذیر است و کار دشمن هم دشمنی کردن است. خداوند به موحدین فرمان جهاد با دشمن داده است.

معاون سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سپاه با اشاره به دشمنی آمریکا در مقابل ایران، اظهار کرد: آمریکایی ها با فروپاشی شوروی خواستند قدرت جهان بشوند اما اسلام جلوی آنها قد علم کرد.

سردار جوانی همچنین به معادلات اشتباه دشمنان در خصوص ایران اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی، قلعه ای به نام قشر مذهبی دارد که در هر شرایطی از وی حمایت می کند. در آخرین لحظات اعتراضات سال گذشته برخی از برآوردهای امنیتی اسرائیلی ها که در رسانه ها منتشر شد، حکایت از آن داشت که آنها قدرت، توانمندی، اعتبار و بازدارندگی اجتماعی قشر مذهبی را در طراحی عملیاتی خود نادیده گرفته بودند.

وی تصریح داد: بدنه عمومی جامعه نسبت به مذهب و مذهبی ها احترام قائل اند لذا  تلاش دشمن بر خرد کردن مذهب، مذهبیون و جامعه مذهبی در ایران قرار گرفته است.

معاون سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سپاه متذکر شد: شعار زن، زندگی، آزادی، اسم رمز اندلسی کردن ایران است.

سردار جوانی ایجاد نفرت از مذهبیون، تحقیر مذهبی ها و بی اعتبار کردن مذهبی ها با هدف خرد کردن قشر مذهبی، تحریک شکاف های قومی و مذهبی با هدف تشدید شکاف های اجتماعی، حادثه آفرینی برای اعتراضات میلیونی برای مثال بنزین و گرانی، جنگ مسلحانه داخلی و جنگ قومی با هدف انفجار قومی و جنگ خارجی در حمایت از بخش های مختلف با هدف تجزیه ایران را برآوردی کلی از نقشه دشمن عنوان کرد.

وی اظهار کرد: ایجاد حس مذهبی در شل دین ها و به رسمیت شناختن آنان از نظر دینی و مذهبی، ایجاد احساسات مثبت یا برگزاری پویش های عاطفی، همیاری و محبت اجتماعی، کنش احساسی مسئولان، توجه به دهه هشتادی ها و محبت به آنها از راهبرد مقابل نفرت پراکنی از مذبی ها است.

معاون سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سپاه جهاد خدمت و جهاد تببین را مهمترین راهبرد برشمرد و افزود: جهاد تبیین مبارزه فکری با دشمن است. جهاد تبیین، افشای دروغ پردازی ها با روایت درست و افشای سیاه نمایی ها با روایت درست واقعیت ها است.

سردار جوانی جهاد تبیین را بیان معارف و حقایق در عرصه های مختلف، به منظور آگاهی بخشی و روشنگری به افکار عمومی خواند تا آنها ضمن تشخیص و عمل به وظیفه در مقابل ابهام افکنی، تحریف، انحراف، کتمان و پنهان سازی و وارونه نمایی حقایق از ناحیه دشمنان مصونیت پیدا کنند و فریب حیله گری دشمن را نخوردند.

وی با بیان اینکه هدف دشمن مایوس سازی مردم و حتی مسئولان و مدیران ما از آینده است، تصریح کرد: جهاد تبیین ، جهاد امیدآفرینی است. با تصویر سازی درست باید ذهن را از اسارت دشمن خارج کرد.

معاون سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سپاه گفت: شهید سلیمانی الگویی مناسب در عرصه های جهاد است. واکاوی شخصیت حاج قاسم در ابعاد فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و نظامی نشان می دهد که وی نه تنها از روشن بینی و بصیرت نافذ برخوردار بود، بلکه در عرصه روشنگری، بصیرت افزایی و جهاد تبیین و روایت، مجاهدی پیشرو و موفق بود.

اخبار مرتبط:
پزشکیان: طی ۵ ماه می‌توانیم جلوی فساد را بگیریم
پزشکیان: طی ۵ ماه می‌توانیم جلوی فساد را بگیریم

مسعود پزشکیان گفت: اصلاح ساختار اداری ربطی به ارگان‌های دیگر ندارد. در عرض ۵ ماه می‌توانیم جلوی فساد را بگیریم.

احمدی‌نژاد از هیچ نامزدی حمایت نمی‌کند
احمدی‌نژاد از هیچ نامزدی حمایت نمی‌کند

هر نوع سوء استفاده و به هر ترتیب و شکل از نام و محبوبیت احمدی‌نژاد در رقابت های انتخاباتی مصداق بارز بی اخلاقی و دروغ پردازی است.

آیت‌الله اعرافی: حوزه از هیچ کاندیدایی حمایت نمی‌کند
آیت‌الله اعرافی: حوزه از هیچ کاندیدایی حمایت نمی‌کند

مدیرحوزه های علمیه گفت: «حوزه علمیه هیچ گاه به صورت رسمی و مصداقی وارد مباحث مربوط به انتخابات نمی شود؛ رسالت حوزه تبیین شاخص ها و ملاک‌های یک انتخاب خوب است».

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است