کد خبر : 258553
انتشار : ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - 15:58
دسته‌بندی : فرهنگی
چاپ

حجت‌الاسلام رضا کلاه‌کج: من در راه کنسرت شهیدم شدم

مدیرکل سابق فرهنگ‌‌وارشاد اسلامی خوزستان گفت: خیلی‌ها مرا شهید راه کنسرت عنوان کرده‌اند. ما شهید راه وطن، شهید مدافع حرم، شهید مدافع سلامت و ... داشتیم. فقط در راه هنر شهید نداده بودیم که چقدر خوب است ما را به عنوان شهید این راه بدانند.

حجت‌الاسلام رضا کلاه‌کج: من در راه کنسرت شهیدم شدم

به گزارش سایت خبری مدارا؛ جماران نوشت: مراسم تودیع و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد خوزستان که روز گذشته ۲۹ مرداد ماه برگزار شد، خالی از جنجال کنسرت نبود و موضوع داغ این مراسم بود.

رضا کلاه کج، مدیر کل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در جریان مراسم معارفه مدیر کل جدید با انتقاد از نوع برکناری خود گفت:  ظاهرا مشکل فرهنگ و هنر در خوزستان من بودم که امیدوارم بعد از ما حل شود و خطاب به کسانی که امروز از رفتن من خوشحال شدند می گویم که امیدوارم  بر این شادی آنها افزوده شود و بدانند که من فرزند این خاک و خوزستان هستم و عاشق این دیار باقی خواهم ماند.

وی در بخش دیگری از گفته‌های خود با اشاره به اعتراض افراد خودسر با خودروی وانت نیسان که در برابر محل برگزاری کنسرت  سیروان خسروی در اهواز تجمع کرده و باعث ایجاد حواشی فراوانی در رسانه های داخلی و خارجی شدند، افزود: خیلی‌ها مرا شهید راه کنسرت عنوان کرده‌اند.  ما شهید راه وطن، شهید مدافع حرم، شهید مدافع سلامت و … داشتیم.  فقط در راه هنر شهید نداده بودیم که چقدر خوب است ما را به عنوان شهید این راه بدانند تا نام “نیسان آبی” در تاریخ خوزستان ثبت شود و آیندگان قضاوت کنند که “نیسان آبی” هم می‌تواند تحول ایجاد کند و معجزه‌ای در فرهنگ و هنر کشور بوجود آورد.

وی ضمن تاکید بر نادرست بودن لغو کنسرت پس از ماجرای نیسان آبی در اهواز تصریح کرد: هر چیزی که قانون رسمی جمهوری اسلامی است، باید در خوزستان نیز اجرا شود و اگر کسی مخالف فرهنگ و هنر در این استان است، رسما اعلام کند  تا مردم مواضع او را بدانند.

مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد خوزستان ادامه داد: اگر کسی حرفی میزند و مسئولیتی را می‌پذیرد باید شهامت داشته باشد. اگر  کسی در خوزستان مخالف کنسرت است من در راه کنسرت شهیدم شدم تا فضای هنر اسرضا کلاه‌ کج نارضایتی برخی افراد با نفوذ استان و طبق آنچه وی «کدخدا» و «پدرخوانده» نامیده است را دلیل برکناری زودهنگام خود در آیین تودیع عنوان کرد.

اخبار مرتبط:
بهرام بیضایی به سرطان مبتلا شد
بهرام بیضایی به سرطان مبتلا شد

پرویز جاهد نویسنده و منتقد سینما با انتشار تصویری از بهرام بیضایی نوشت: «عکس ظاهرا غیر متعارفی از بهرام بیضایی در فضای مجازی تکثیر شده و دوستانی درباره‌اش تحلیل و نظریه‌پردازی کرده و می‌کنند. تا جایی که اطلاع دارم متاسفانه آقای بیضایی مدتی است گرفتار هیولای وحشتناکی شده‌اند و با آن می‌جنگند.»

همسر کیومرث پوراحمد: من هنوز جرئت نکرده‌ام به وسایل و لباس‌هایت‌ دست بزنم
همسر کیومرث پوراحمد: من هنوز جرئت نکرده‌ام به وسایل و لباس‌هایت‌ دست بزنم

مهرانه ربی نوشت: کیو جان من هنوز جرئت نکرده‌ام به وسایلت، به لباس‌هایت‌ دست بزنم. حوله‌ات هنوز پشت در حمام آویزان است و من هربار که از آنجا رد می‌شوم دلم پایین می‌ریزد. کتاب‌هایت را دست نزده‌ام و فکر می‌کنم شاید این‌طور بشود حداقل حضورت را در امتداد شعور حیاتی که تو را به آن‌ها دوخته احساس کنم.

روایت تازه از مرگ ناصر عبداللهی پس از ۱۸ سال
روایت تازه از مرگ ناصر عبداللهی پس از ۱۸ سال

۱۸ سال پس از فوت تراژیک ناصر عبداللهی، حالا محمدعلی بهمنی روایتی عجیب و تکان دهنده از مرگ این خواننده جنوبی را مطرح کرده است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است