کد خبر : 255355
انتشار : ۱۴۰۲/۰۵/۰۷ - 17:24
دسته‌بندی : اخبار ویژه، سیاسی
چاپ

نماینده ادوار مجلس: احتمالاً لاریجانی و قالیباف در انتخابات اسفندماه ائتلاف خواهند کرد

تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: لاریجانی امیدوار است در انتخابات ریاست جمهوری آینده دو قطبی رقابت بین او و آقای رئیسی اتفاق بیفتد تا پایگاه اجتماعی اصلاح طلبان و اصولگرایان معتدل او را به عنوان نماینده خود انتخاب کنند.

نماینده ادوار مجلس: احتمالاً لاریجانی و قالیباف در انتخابات اسفندماه ائتلاف خواهند کرد

به گزارش سایت خبری مدارا؛ فردانیوز نوشت: علی لاریجانی هر چند رسما اعلام کرده است برنامه ای برای انتخابات مجلس شورای اسلامی ندارد اما شواهد و قرائن نشان می دهد که در مسیر سیاست ورزی بی برنامه عمل نمی کند.

احمد بخشایش اردستانی درباره پایگاه سیاسی علی لاریجانی گفت: پایگاه سیاسی آقای لاریجانی اصولگرایی بود. وقتی به او در این پایگاه توجه نشد طبعا به طرف جناحی رفت که به او توجه می کرد. اتفاقی که برای آقای حسن روحانی و مرحوم هاشمی رفسنجانی افتاد.

وی با بیان اینکه لاریجانی دنبال یارگیری از جریان اصولگرایی است، افزود: ظاهرا آقای لاریجانی امروز می خواهد انتخابات مجلس را سکو قرار دهد و در قالب یک ائتلاف در این انتخابات نیز نقش آفرین و اثرگذار باشد بنابراین تلاش دارد پایگاه سیاسی اصلی خود را احیا کند و اصولگرایان معتدل را نیز با خود همراه سازد. البته این خوب است چون باعث تحرک سیاسی در جامعه می شود.

وی با اشاره به آرایش احتمالی انتخابات اسفندماه افزود: اگر اصلاح طلبان در انتخابات مجلس وارد شوند دوقطبی اصولگرا-اصلاح طلب شکل می گیرد اما اگر اصلاح طلبان نیایند، اصولگراها دو قطب معتدل و رادیکال را تشکیل می دهند. آقایان لاریجانی و قالیباف از شخصیت های میانه رو جریان اصولگرایی هستند و در یک ائتلاف خواهند بود که در مقابل آنها جبهه پایداری قرار دارد.

این تحلیلگر مسائل سیاسی با اشاره به پایگاه رأی علی لاریجانی در انتخابات یادآور شد: هر چند علی لاریجانی در سه دوره از انتخابات مجلس رأی بالایی از مردم قم گرفت و وارد پارلمان شد اما در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۴ با اقبال مردم مواجه نشد. حالا با توجه به بد عملی دولت آقای رئیسی و سخت شدن اوضاع معیشت و اقتصاد، آقای لاریجانی امیدوار است در انتخابات ریاست جمهوری آینده دو قطبی رقابت بین او و آقای رئیسی اتفاق بیفتد تا پایگاه اجتماعی اصلاح طلبان و اصولگرایان معتدل او را به عنوان نماینده خود انتخاب کنند.

اخبار مرتبط:
سخنگوی ارتش اسرائیل: ۹۹% از حملات موشکی ایران را رهگیری کردیم
سخنگوی ارتش اسرائیل: ۹۹% از حملات موشکی ایران را رهگیری کردیم

روزنامه اسرائیلی یدیعوت آحرونوت به نقل از منابع اسرائیلی مدعی شد ۹۹ درصد از حملات موشکی ایران رهگیری شد.

عباس عبدی: اسرائیل از درگیری با ایران استقبال می‌کند
عباس عبدی: اسرائیل از درگیری با ایران استقبال می‌کند

اسرائیل می‌کوشد که مستقیم ولو غیررسمی وارد درگیری شود؛ برخلاف ایران که غیرمستقیم و غیررسمی عمل می‌کند. رفتار اسراییل گرچه غیررسمی است حتی مسوولیت حمله به کنسولگری را هم نپذیرفته است، ولی هیچ ‌کس شکی در انجام آنها ازسوی اسراییل ندارد، همچنان که اغلب اقدامات ایران نیز چنین است.

بادامچیان: اسرائیل در حال منحل شدن است
بادامچیان: اسرائیل در حال منحل شدن است

دبیرکل حزب موتلفه گفت: رژیم صهیونیستی، دیوانه‌وار کنسولگری ما را مورد حمله قرار می‌دهد و پس از این حمله، درون رژیم صهیونیستی اضطراب ایجاد شده است، به خصوص با صحبت‌های سید حسن نصرالله که خیلی واضح اعلام کرد که ایران به این حمله پاسخ می‌دهد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است