کد خبر : 255324
انتشار : ۱۴۰۲/۰۵/۰۷ - 13:57
دسته‌بندی : سیاسی
چاپ

معاون رئیسی: بیانیه انتقادی نمایندگان مجلس از دولت مضمون تندی داشت

معاون پارلمانی رییس جمهور درباره بیانیه نمایندگان علیه وزیر کشور گفت: درست است در سال انتخابات به سر می‌بریم و برخی اخبار منفی و انتقاد‌ها ممکن است در رسانه‌ها بازتاب بیشتری پیدا کنند، ولی این یکی از مصادیق تعارض منافع است.

معاون رئیسی: بیانیه انتقادی نمایندگان مجلس از دولت مضمون تندی داشت

به گزارش سایت خبری مدارا؛ ایرنا نوشت: معاون پارلمانی رییس جمهور با بیان اینکه بیانیه بی‌نام و نشان عده‌ای از نمایندگان مضمون تندی داشت، گفت: درست است در سال انتخابات به سر می‌بریم و برخی اخبار منفی و انتقاد‌ها ممکن است در رسانه‌ها بازتاب بیشتری پیدا کنند، ولی این یکی از مصادیق تعارض منافع است.

«سید محمد حسینی» درباره بیانیه جمعی از نمایندگان علیه وزیر کشور که هفته گذشته منتشر شد، با بیان اینکه “اصطکاک و تنش میان دو قوه به نفع مردم نخواهد بود” تصریح کرد: باید اعضای دولت و نمایندگان مراقبت کنند تا به رابطه و تعامل سازنده و مفید میان دولت و مجلس شورای اسلامی خدشه وارد نشود.

وی در ادامه بیان کرد: برخی سایت‌ها و پایگاه‌های خبری، از اطلاعیه‌ای که از سوی سایت خانه ملت منتشر شد به نحوی استفاده کردند که انگار بیانیه‌ای در مجلس امضا و به تصویب رسیده است و آن را به عنوان نظر کلی مجلس شورای اسلامی تلقی کردند؛ در حالی که گفته شد این بیانیه از سوی جمعی از نمایندگان و البته بدون درج نام افراد صورت گرفته و بعد هم از سایت حذف شد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور دلیل حذف این بیانیه از روی خروجی پایگاه اطلاع رسانی مجلس را اینگونه توصیف کرد: این بیانیه مضمون تندی داشت و محتوای آن اختلاف میان قوا را تشدید می‌کرد؛ منتشر کنندگان حتما متوجه این موضوع شده و از این جهت آن را حذف کردند.

وی در توصیه‌ای به نمایندگان مجلس برای پرهیز از اقدامات سیاسی و اختلاف افکنانه گفت: دائماً با نمایندگان در حال صحبت هستیم؛ درست است در سال انتخابات به سر می‌بریم و برخی اخبار منفی و انتقاد‌ها ممکن است در رسانه‌ها بازتاب بیشتری پیدا کنند، ولی این یکی از مصادیق تعارض منافع است که آیا مصلحت نظام، کشور و مردم را ترجیح می‌دهیم یا مصلحت شخصی خود را.

حسینی با بیان اینکه برخی فکر می‌کنند اگر بعضی نسبت‌ها را به دولت بدهند، موقعیت بهتری پیدا می‌کنند، به نمایندگان توصیه کرد که مراقب این مسائل باشند.

این نماینده ادوار مجلس تاکید کرد: اگر صحبتی شود که بدون حساب کتاب و خلاف واقع باشد، مردم متوجه آن خواهند شد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: چندی پیش یکی از نمایندگان گفته بود روزانه هزاران نفر در جاده‌ها کشته می‌شوند، این عدد در یک سال عدد چیزی حدود ۳۶۵ هزار نفر خواهد شد و یا برخی می‌گویند تورم ۱۲۰ درصد است؛ باید گفت که بیان این صحبت‌ها بر چه مبنایی است؟

وی زیر سوال بردن خدمات دولت را دور از انصاف دانست و عنوان کرد: مردم فهیمی داریم و صحبت‌ها را بررسی می‌کنند و بدون دلیل حرفی را پذیرا نیستند. البته ممکن است صحبتی در کوتاه مدت تاثیراتی داشته باشد، ولی در دراز مدت به نفع خود نمایندگان هم نخواهد بود.

پایگاه خبری مجلس شورای اسلامی عصر سه شنبه – سوم خرداد – بیانیه‌ای را به نام «جمعی از نمایندگان مجلس» منتشر و در آن از عملکرد وزیر کشور انتقاد کرد و پس از ساعاتی آن را از خروجی خود حذف کرد.

اخبار مرتبط:
سایت نزدیک به جبهه پایداری: ۱۵ موشک بالستیک ایران به اهداف خود در اسرائیل اصابت کردند
سایت نزدیک به جبهه پایداری: ۱۵ موشک بالستیک ایران به اهداف خود در اسرائیل اصابت کردند

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرده است که بزودی جزییات آسیب‌هایی که اسرائیل در جریان عملیات وعده صادق دیده را منتشر خواهد کرد.

حاجی‌دلیگانی: ما باید هر لحظه آمادگی اسرائیل را داشته باشیم / بیش از نیمی از موشک‌ها و پهباد‌های ما در عملیات وعده صادق، به هدف خوردند
حاجی‌دلیگانی: ما باید هر لحظه آمادگی اسرائیل را داشته باشیم / بیش از نیمی از موشک‌ها و پهباد‌های ما در عملیات وعده صادق، به هدف خوردند

نماینده شاهین‌شهر می‌گوید: در حال حاضر، با اقتدار مضاعفی که برای ایران آفریده شد، بایستی مسئولان اقتصادی دولت، از این فرصت به وجود آمده، برای ترمیم جایگاه تجاری ایران در منطقه و جهان، بهره لازم را ببرند. یعنی اکنون این فرصت طلایی و پاس گل را بخش نظامی ما آفریده و حال نوبت مسئولان بخش اقتصادی است که آن را به گل تبدیل کنند.

فریدون عباسی، نماینده مجلس: اسرائیل در داخل ایران نفوذی دارد / باید مراقب باشیم که از نفوذی‌ها ضربه نخوریم
فریدون عباسی، نماینده مجلس: اسرائیل در داخل ایران نفوذی دارد / باید مراقب باشیم که از نفوذی‌ها ضربه نخوریم

نماینده مردم کازرون در مجلس گفت: رژیم اسرائیل در داخل نفوذی دارد، یا اقدام به ایجاد انفجار می‌کند یا دست به ترور می‌زند در نتیجه ما باید در داخل مراقبت امنیتی‌مان را بیشتر کنیم که از نفوذی‌ها ضربه نخوریم.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است