کد خبر : 255053
انتشار : ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - 16:06
دسته‌بندی : سیاسی
چاپ

خبرگزاری حوزه: ماجرای ترور «سعید حجاریان» مشکوک بود

یک خبرگزاری حامی دولت به گفت وگوی اخیر سعید حجاریان در نقد عملکرد دولت رئیسی واکنش نشان داد.

خبرگزاری حوزه: ماجرای ترور «سعید حجاریان» مشکوک بود

به گزارش سایت خبری مدارا؛ خبرگزاری رسا که اخبار حوزه علمیه را پوشش می‌دهد با انتشار مطلبی در نقد سخنان اخیر سعید حجاریان نوشت: عروس نمی‌توانست برقصد و می‌گفت زمین کج است. این ماجرای مرد ابرامنیتی اصلاحات یعنی سعید حجاریان است. همان کسی که در کوران حوادث قتل‌های زنجیره‌ای دهه هفتاد، با یک حادثه تروریستی مشکوک روانه بیمارستان و بستری می‌شود. کسی که خود را تئوریسین اصلاحات می‌داند و در طول دوران مدت ریاست جمهوری روحانی، کمترین سخنی را در نقد دولت بیان نمی‌کرد؛ اما همین که دولت ابراهیم رئیسی بر سر کار آمده است، برای حضور در انتخابات شرط و شروط می‌گذارد.

گفتنی است سعید حجاریان از چهره‌های سیاسی-امنیتی بعد از انقلاب بوده است و همراه با محمد ری‌شهری او را یکی از بنیانگذاران وزارت اطلاعات می‌دانند. او که به زعم برخی مغز اصلاحات محسوب می‌شد و جزو چهره‌های اصلی اصلاح طلب به شمار می‌رفت، در سال ۱۳۷۷ هنگام ورود به ساختمان شورای شهر تهران ترور شد. ترور ناموفق بود و حجاریان زنده ماند اما ضربات سنگینی به سلامتی جسمی او وارد شد. او روی ویلچر نشست و توانایی‌اش برای حرف زدن نیز به شدت آسیب دید. سعید عسگر که عامل این اقدام نافرجام بود به ۱۵ سال زندان محکوم شد که با توجه به اعلام رضایت حجاریان، پس از یک سال آزاد شد. تصاویری بر جای مانده از حواشی این ترور را در تابناک می‌بینید.

اخبار مرتبط:
ابراهیم فیاض: نتیجه تیترهای منفی و تلخ اشاعه افسردگی و اضطراب در جامعه است
ابراهیم فیاض: نتیجه تیترهای منفی و تلخ اشاعه افسردگی و اضطراب در جامعه است

جامعه‌شناس و تحلیلگر اصولگرا مدعی شد: وقتی مطالب آرامش بخش در کنار موضوعات انتقادی مطرح نشود و فقط مردم با یکسری تیترهای منفی و تلخ مواجه می شوند که نتیجه اش اشاعه افسردگی و اضطراب در جامعه خواهد بود.

نماینده مجلس: موشک‌های ما برای صلح است
نماینده مجلس: موشک‌های ما برای صلح است

آصفری گفت: غربی ها علاقمند نیستند بدون چراغ سبز آمریکا اقدامی انجام دهند. این پاسخ ایران می تواند صلح آمیز باشد. همواره گفتیم «موشک های ما برای صلح است»، امروز طرف مقابل متوجه قدرت موشک های ما شد و شلیک این موشک ها تأثیر مثبتی را در سیاست خارجی ما می تواند به دنبال داشته باشد.

ابراز رضایت روزنامه اصولگرا از حمایت خاتمی و روحانی از سپاه
ابراز رضایت روزنامه اصولگرا از حمایت خاتمی و روحانی از سپاه

روزنامه نزدیک به جریان قالیباف نوشت: هرچند که واکنش خاتمی نسبت به هم‌قطارانش با تأخیر مطرح شد؛ اما همین واکنش‌ها را می‌توان به‌عنوان مثالی در وحدت ملی ایران در مواجهه با برهه‌های سرنوشت‌ساز تعبیر کرد.  

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است