کد خبر : 252984
انتشار : ۱۴۰۲/۰۴/۲۱ - 23:04
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

هواشناسی اصفهان هشدار سطح زرد صادر کرد

اداره کل هواشناسی استان اصفهان درباره باد و گردوخاک و کاهش کیفیت هوا طی ۴۸ ساعت پیش رو هشدار سطح زرد صادر کرد.

هواشناسی اصفهان هشدار سطح زرد صادر کرد

به گزارش سایت خبری مدارا؛ هشدار سطح زرد رنگ زمانی صادر می‌شود که رخداد پدیده‌ای جوی ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی ایجاد کند. هشدار زرد رنگ برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد، داشته باشند؛ همچنین از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی بیندیشند.

به نوشته مهر؛ اداره کل هواشناسی استان اصفهان روز چهارشنبه اعلام کرد که از امروز تا جمعه ۲۳ تیرماه باد و گردوخاک مناطقی از استان بویژه نواحی شمال و شرق اصفهان را فرامی‌گیرد.

براساس اطلاعیه هواشناسی استان اصفهان وزش باد به نسبت شدید و گاهی وقوع تندباد لحظه‌ای توأم با خیزش گردوخاک مناطقی چون شهر اصفهان، آران و بیدگل، اردستان، اسلام آباد موگویی، انارک، بادرود، خور و بیابانک، دهق، برخوار (دولت آباد)، فرودگاه اصفهان، کاشان، کبوتر آباد، مبارکه، مهاباد، مورچه خورت، شاهین شهر و میمه، نائین، نجف آباد و ورزنه را در بر می‌گیرد.

طبق این اطلاعیه، خیزش گردوخاک به کاهش شعاع دید و کیفیت هوا و بالارفتن عدد شاخص کیفیت هوا و قرار گرفتن در شرایط ناسالم منجر می‌شود. همچنین آسیب به سازه‌های موقت، احتمال شکستن درختان فرسوده وکهن‌سال و نهال‌ها محتمل است.

اداره کل هواشناسی استان اصفهان در این اطلاعیه توصیه کرده است که گروه‌های حساس جامعه مانند سالمندان، افراد دارای بیماری‌های قلبی و ریوی، زنان باردار و کودکان از حضور در فضای باز اجتناب کنند. همچنین مستحکم کردن سازه‌های موقت، استفاده از بادگیر و قیم در باغات، مدیریت و محافظت از صنایع حساس به گردوخاک، خودداری از توقف و پارک خودرو در اطراف درختان فرسوده و ساختمان‌های نیمه کاره ضروری است.

اخبار مرتبط:
آلودگی هوای اصفهان ۵۰ درصد بیشتر از سال گذشته است
آلودگی هوای اصفهان ۵۰ درصد بیشتر از سال گذشته است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه آلودگی هوا امسال ۵۰ درصد بیشتر از سال گذشته بود، گفت: میانگین شاخص آلودگی هوا در این مدت بین ۱۶۲ تا ۱۶۵ بوده است بوده و حتی بعضی از ایستگاه‌ها شاخص آلودگی هوا تا ۲۲۰ نیز رفت.

۳ واحد صنفی متخلف در اصفهان پلمب شدند
۳ واحد صنفی متخلف در اصفهان پلمب شدند

رئیس مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی استان اصفهان از پلمب 3 واحد صنفی لباس در شهر اصفهان به علت تخلفات صنفی، توسط مأموران پلیس اطلاعات و امنیت استان خبر داد.

نیروگاه اصفهان بدون سوخت مازوت فعال است
نیروگاه اصفهان بدون سوخت مازوت فعال است

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق اصفهان استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه اسلام آباد را تکذیب کرد.‌

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است