کد خبر : 251328
انتشار : ۱۴۰۲/۰۴/۱۱ - 10:50
دسته‌بندی : سیاسی
چاپ

نماینده مجلس: احتمالاً انتخابات پیش‌رو به روش «تناسبی» برگزار شود

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی گفت: پیش بینی ما این است که انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با قانون جدید انتخابات برگزار می‌شود.

نماینده مجلس: احتمالاً انتخابات پیش‌رو به روش «تناسبی» برگزار شود

به گزارش سایت خبری مدارا؛ ایسنا نوشت: ولی الله بیاتی سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها، درباره اینکه آیا طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس به این دوره از انتخابات خواهد رسید، بیان کرد: تاکنون انتخابات مجلس به صورت اکثریتی برگزار می شد ولی در طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی پیش‌بینی کردیم تا انتخابات در تهران به صورت تناسبی برگزار شود چراکه برگزاری انتخابات تناسبی، این فرصت را به همه گروه ها می دهد تا کرسی های مجلس را به دست آورند. از سوی دیگر برگزاری انتخابات به این نحو می تواند در افزایش مشارکت مردم در انتخابات موثر باشد.

بخش هایی از گفت و گوی بیاتی را در ادامه می خوانید:

  • شورای نگهبان و هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت ایراداتی را نسبت به برگزاری انتخابات تناسبی در تهران وارد دانستند اما در نهایت مجلس بر نظر خود یعنی برگزاری انتخابات به صورت تناسبی در تهران پافشاری کرد.
  • اکنون این بخش از طرح به مجمع تشخیص مصلحت نظام رفته و انتظار می رود هرچه سریع تر تعیین تکلیف شده و به این دوره  از انتخابات مجلس برسد.
  • پیش بینی ما این است که این طرح به انتخابات سال جاری می رسد و انتخابات اسفند ماه مجلس بر اساس قانون جدید برگزار خواهد شد.
اخبار مرتبط:
ابراهیم فیاض: نتیجه تیترهای منفی و تلخ اشاعه افسردگی و اضطراب در جامعه است
ابراهیم فیاض: نتیجه تیترهای منفی و تلخ اشاعه افسردگی و اضطراب در جامعه است

جامعه‌شناس و تحلیلگر اصولگرا مدعی شد: وقتی مطالب آرامش بخش در کنار موضوعات انتقادی مطرح نشود و فقط مردم با یکسری تیترهای منفی و تلخ مواجه می شوند که نتیجه اش اشاعه افسردگی و اضطراب در جامعه خواهد بود.

نماینده مجلس: موشک‌های ما برای صلح است
نماینده مجلس: موشک‌های ما برای صلح است

آصفری گفت: غربی ها علاقمند نیستند بدون چراغ سبز آمریکا اقدامی انجام دهند. این پاسخ ایران می تواند صلح آمیز باشد. همواره گفتیم «موشک های ما برای صلح است»، امروز طرف مقابل متوجه قدرت موشک های ما شد و شلیک این موشک ها تأثیر مثبتی را در سیاست خارجی ما می تواند به دنبال داشته باشد.

ابراز رضایت روزنامه اصولگرا از حمایت خاتمی و روحانی از سپاه
ابراز رضایت روزنامه اصولگرا از حمایت خاتمی و روحانی از سپاه

روزنامه نزدیک به جریان قالیباف نوشت: هرچند که واکنش خاتمی نسبت به هم‌قطارانش با تأخیر مطرح شد؛ اما همین واکنش‌ها را می‌توان به‌عنوان مثالی در وحدت ملی ایران در مواجهه با برهه‌های سرنوشت‌ساز تعبیر کرد.  

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است