کد خبر : 251322
انتشار : ۱۴۰۲/۰۴/۱۱ - 10:26
دسته‌بندی : سیاسی
چاپ

نماینده مجلس: بیش از ۱۰۰ قلم دارو در کشور نایاب شده/ قبلاً ارز۴۲۰۰ تومانی به دارو اختصاص یافته بود اما الان ارز ۲۸۵۰۰ تومانی

شهبازی تاکید می‌کند که باوجود تولید خوبی که در حوزه دارو داشتیم اکنون بیش از ۱۰۰ قلم دارو در کشور نایاب شده و باید بررسی و مشخص گردد که آیا بانک مرکزی نتوانسته ارز لازم برای تامین دارو را تامین کند یا در دولت و وزارت بهداشت و درمان در این زمینه کوتاهی صورت گرفته است.

نماینده مجلس: بیش از ۱۰۰ قلم دارو در کشور نایاب شده/ قبلاً ارز۴۲۰۰ تومانی به دارو اختصاص یافته بود اما الان ارز ۲۸۵۰۰ تومانی

به گزارش سایت خبری مدارا؛ افکارنیوز نوشت: علیرضا شهبازی ، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی درمورد کمبود دارو و عملکرد وزارت بهداشت در این باره بیان کرد: مجلس چندین جلسه درمورد مشکل دارو با وزیر بهداشت و درمان و مسئولان مربوطه برگزار کرده است و قرار شد تا اقدامات لازم صورت گیرد.

وی گفت: متاسفانه امروز مشکل نایاب شدن و عدم رضایت مردم در تامین دارو وجود دارد و مراجعاتی که در هر حوزه انتخابیه و در سطح کشور صورت می‌گیرد به مجلس منعکس می‌شود.

شهبازی ادامه داد: به همین دلیل هم اکنون مجلس و دولت در راستای این مسئله و پیگیری به حق مردم درمورد نبود دارو به جد پیگیر برطرف کردن این مشکل هستند. امیدوار هستیم با پیگیری‌ها و تلاش‌هایی که صورت خواهد گرفت هرچه زودتر این مشکل برطرف گردد.

عضو کمیسیون بودجه مجلس با بیان اینکه اگر ارز مورد نیاز به تامین دارو تخصیص نیافته باشد قطعا در خصوص این موضوع مشکلات و سوءمدیریت‌هایی وجود دارد، اظهار داشت: باید بررسی و مشخص گردد که کدام نهاد و دستگاهی در این زمینه مقصر است.

او اضافه کرد که باید ببینیم آیا بانک مرکزی نتوانسته ارز لازم برای تامین دارو را تامین کند یا در دولت و وزارت بهداشت و درمان در این زمینه کوتاهی صورت گرفته است؟ با تمام این اوصاف امروز این اتفاق رخ داده و هم اکنون باید تلاش کنیم تا این مشکل برطرف شود. مجلس به جد پیگیر این موضوع است.

 

*تاثیر مابه‌التفاوت نرخ ارز ترجیحی و دلار در بازار آزاد غیرقابل انکار است

شهبازی درخصوص تاثیر حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از اقلام اساسی ازجمله دارو و مواد اولیه تولید آن، عنوان کرد: یکی دیگر از مسائل اثرگذار در این موضوع ارزی بوده که به قیمت ۴۲۰۰ تومان به دارو تخصیص داده می‌شد اما اکنون به قیمت ۲۸۵۰۰ رسیده و قطعا این افزایش قیمت در به وجود آمدن این مشکل اثرگذار بوده است.

این عضو کمیسیون بودجه مجلس درانتها خاطرنشان کرد: مابه التفاوت نرخ ارز ترجیحی و افزایش هزینه‌ها و تورمی که وجود دارد به‌علاوه مسائلی مانند پرداخت حقوق و دستمزد، هزینه‌های آب و برق و افزایش قیمت‌های جهانی مواد اولیه همگی ازجمله موضوعاتی هستند که در نایاب شدن دارو تاثیر گذار بوده‌اند.

اخبار مرتبط:
توییت اتمی کریمی قدوسی: در صورت صدور اذن تا انجام اولین آزمایش یک هفته فاصله می‌باشد!
توییت اتمی کریمی قدوسی: در صورت صدور اذن تا انجام اولین آزمایش یک هفته فاصله می‌باشد!

نماینده مشهد در مجلس یازدهم که از رسیدن به مجلس دوازدهم بازمانده است ادعایی مبهم را مطرح کرد.

افشاگری ذوالنوری علیه قالیباف پس از ۴ سال حضور در مجلس: اگر رئیس شوم، از بیرون به صورت اتوبوسی جمعیت ناآشنا به مجلس نمی‌آورم
افشاگری ذوالنوری علیه قالیباف پس از ۴ سال حضور در مجلس: اگر رئیس شوم، از بیرون به صورت اتوبوسی جمعیت ناآشنا به مجلس نمی‌آورم

ذوالنوری گفت: در حوزه کارکنان؛ اگر رئیس مجلس بنده شدم از بیرون به صورت اتوبوسی و قطاری جمعیتی که هیچ آشنایی با مجلس ندارند آوردم و بر قله مسئولیت‌های مجلس مستقر کردم، کارمندی که ۲۰ یا ۳۰ سال در انتظار این است که به قله برسد و بتواند تجربه چند ده ساله خود را در خدمتگذاری بیشتر مصروف کند باید ارزش افزوده عمر خود را در اختیار یک نیروی بیرونی که با منجنیق بر نوک قله پرتاب شده، بگذارد. آیا این کارمند انگیزه کاری و حمیت قسمتی در تحول مجلس را دارد؟

ضد انقلاب و منافقین دنبال منحل کردن ارتش بودند
ضد انقلاب و منافقین دنبال منحل کردن ارتش بودند

معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: در روز‌های ابتدایی پیروزی انقلاب تنها سپر دفاعی کشور ارتش بود که اگر منحل می‌شد کشور بدون سپر دفاعی بود. امام شهید قرنی را در این مسئولیت قرار می‌دهد که وی در جلسات مختلف با چریک‌ها و منافقین دفاع کرده و اجازه نداد آسیبی به ارتش وارد شود و ارتش به عنوان سپر دفاعی کشور حفظ شد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است