کد خبر : 249708
انتشار : ۱۴۰۲/۰۳/۳۱ - 20:13
دسته‌بندی : اخبار ویژه، سیاسی
چاپ

نماینده مجلس: حجاب آقایان را هم باید به لایحه عفاف اضافه می‌کنیم/ آقایانی که کمرشان پیداست و خالکوبی دارند هم بی‌حجاب هستند

علیرضا پاک‌فطرت نماینده شیراز می‌گوید: مردی که کلی از بدنش را خالکوبی کرده و آن را نمایان می‌کند، حجابش را در یک کشور اسلامی رعایت کرده است؟ مرد یا پسری که مثلاً روی موتور می‌نشیند یا در رستوران روی صندلی نشسته است تا کمرش پیداست، آیا آن فرد الگوی حجاب را رعایت کرده است؟ اینها باید بررسی شود.

نماینده مجلس: حجاب آقایان را هم باید به لایحه عفاف اضافه می‌کنیم/ آقایانی که کمرشان پیداست و خالکوبی دارند هم بی‌حجاب هستند

به گزارش سایت خبری مدارا؛ رویدد۲۴ نوشت: پس از کش و قوس‌های فراوان در خصوص مقابله با پدیده کشف حجاب که حدود ۹ ماه از آن می‌گذرد، بالاخره لایحه قوه قضاییه درباره عفاف و حجاب به دست دولت رسید و با تغییراتی از سوی قوه مجریه، لایحه به مجلس آمد و یک فوریت آن تصویب شد. علیرضا پاک‌فطرت نماینده شیراز در این‌باره می‌گوید: ما در بحث عفاف و حجاب در کشور، ضعف قانون داریم. ۴۴ سال از انقلاب اسلامی می‌گذرد، اما هنوز الگویی برای حجاب نداریم.

او می‌گوید: اکنون و پس از وارد شدن به دهه پنجم انقلاب، معلوم نیست که حجاب در چادر است یا مقنعه و… حتی نوع حجاب در شهر با روستا‌های کشور بسیار متفاوت است. گاهی در یک روستا می‌بینیم یک زن روستایی، پا به پای فرزندان و همسرش کار می‌کند و حجابش هم متوسط است ولی اگر آن زن روستایی با همان سطح حجاب وارد شهر شود، او را بدحجاب قلمداد می‌کنند و همین است که ضرورت تعیین الگوی حجاب در کشور مهم شده است.

عضو کمیسیون آموزش می‌گوید: وقتی الگوی حجاب مشخص شود، کم‌کم الگوی زن ایرانی هم پدیدار خواهد شد. حال، چند روزی است که لایحه حجاب به مجلس آمده و یک فوریت آن تصویب شده است و از این‌رو ما نمایندگان باید حد حجاب را معین کنیم.

نماینده شیراز می‌گوید: زمانی که حد حجاب معین شود، می‌توانیم صحبت از محرومیت اجتماعی و تنبیهی برای بی‌حجابان بکنیم. در لایحه قوه قضاییه و دولت، الگوی حجاب نیامده و حال این وظیفه به دوش مجلس است که آن را تعیین کند. یکی دیگر از انتقادات من به لایحه عفاف و حجاب این است که چیزی را متوجه آقایان نکرده است. طبیعتاً آقایان هم باید حجاب داشته باشند.

او می‌گوید: مردی که کلی از بدنش را خالکوبی کرده و آن را نمایان می‌کند، حجابش را در یک کشور اسلامی رعایت کرده است؟ مرد یا پسری که مثلاً روی موتور می‌نشیند یا در رستوران روی صندلی نشسته است تا کمرش پیداست، آیا آن فرد الگوی حجاب را رعایت کرده است؟ اینها باید بررسی شود. یا اینکه مرد حق دارد مزاحم لفظی یک خانم شود و اگر شد چه باید کرد؟ این خلاء‌ها در این لایحه است و از این‌رو حتماً مجلس باید به موضوع حجاب آقایان هم جدی ورود پیدا کند و حتما این موارد را بررسی و اضافه می‌کنیم.

پاک‌فطرت می‌گوید: همه موضوعات را که نباید روی خانم‌ها آوار کرد، بالاخره عفاف و حجاب یک موضوع عمومی است و بخش‌های زیادی از آن متوجه آقایان است. وقتی لایحه را اصلاح و ناهنجاری‌های آقایان را هم با تنبیهات متناسب لحاظ کنیم، خانم‌ها متوجه می‌شوند که نگاه ما در چنین مسائلی اصلاً و تنها معطوف به آن‌ها نیست.

اخبار مرتبط:
روزنامه دولت: عملکرد روحانی در شورایعالی امنیت ملی افتضاح بود؛ عملکرد رئیسی عالی است
روزنامه دولت: عملکرد روحانی در شورایعالی امنیت ملی افتضاح بود؛ عملکرد رئیسی عالی است

روزنامه ایران با تعریف و تمجید از عملکرد رئیسی در شورای عالی امنیت ملی به حسن روحانی حمله کرده است!

فضائلی: در حوزه حجاب کار‌های بی‌قاعده نباید صورت بگیرد
فضائلی: در حوزه حجاب کار‌های بی‌قاعده نباید صورت بگیرد

عضو دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب گفت: به تازگی برخی مسؤولان به دلیل کار‌های بی‌قاعده در حوزه حجاب تذکر دریافت کرده‌اند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است