کد خبر : 248231
انتشار : ۱۴۰۲/۰۳/۲۲ - 01:28
دسته‌بندی : اجتماعی
چاپ

۴ زائر ایرانی در عربستان فوت کرد+ اسامی

معاون سازمان حج و زیارت از فوت چهار زائر ایرانی در عربستان بر اثر بیماری تنفسی و قلبی خبر داد.

۴ زائر ایرانی در عربستان فوت کرد+ اسامی

به گزارش سایت خبری مدارا؛ ایسنا نوشت: غلامرضا رضایی، معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت گفت: تا ۲۱ خردادماه، متاسفانه چهار نفر از زائران ایرانی که سابقه بیماری تنفسی و قلبی داشتند در مکه و مدینه فوت کردند که با هماهنگی لازم با خانواده و بازماندگان آن‌ها پیکرشان یا به ایران منتقل می‌ شود یا با طی مراحل قانونی و رعایت اصول شرعی در عربستان دفن می‌ شوند.

پایگاه اطلاع رسانی حج همچنین با اشاره به این‌که تا روز یکشنبه ۲۱ خردادماه، سه زائر در مکه و یک زائر در مدینه فوت کردند، مشخصات زائران درگذشته را به این شرح اعلام کرد: خانم رباب فلاح تفتی ۷۲ ساله از کاروان ۳۴۰۲۱ استان یزد، صادق بیگی ۶۹ ساله از کاروان ۴۱۷۴۶ کرج، ربابه جباریها ۷۲ ساله از کاروان ۳۷۰۱۳ قزوین، سه زائری هستند که در مکه مکرمه به دلیل ایست قلبی به دیار باقی شتافتند.

رئیس ستاد مدینه نیز گفت: از بین چهار زائر ایرانی که  تاکنون فوت کردند، یک زائر به نام  محمد شیخی فرزند غفور ۵۷ ساله از کاروان شماره ۱۷۲۸۶ از تهران به علت سکته قلبی در مدینه از دنیا رفت.

سازمان حج و زیارت همچنین اعلام کرد: با توجه به شدت گرمای هوا و سن زائران حج ۱۴۰۲ وضعیت سلامتی حجاج قابل قبول‌تر ازحج‌های گذشته است.

به گفته جواد دانشیار، رییس ستاد مدینه، از تاریخ سوم خرداد عملیات حج با اعزام زائران ایرانی به مدینه آغاز شد و بر همین اساس روزانه حدود ۲ هزار زائر وارد این شهر شدند و تا یکشنبه۲۱ خرداد، ۳۷ هزار ۴۹۷ زائر با ۱۶۹ پرواز در قالب ۲۴۰ کاروان وارد مدینه شده‌اند.

رئیس ستاد مدینه با اشاره به این‌که اعزام زائران از ایران به مقصد مدینه تا ۲۸ خرداد ادامه خواهد داشت، اظهار کرد: در مجموع ۴۹۶۸۱ زائر در قالب مدینه قبل، وارد شهر پیامبر خواهند شد.

دانشیار افزود: تعداد زائرانی که درحال حاضر در مدینه هستند، ۹۷۶۵ نفر هستند.

او ادامه داد: ۲ تیرماه که مصادف است با پنجم ذی‌الحجه آخرین کاروان زائران ایرانی از مدینه عازم مکه می‌شود.

رئیس ستاد مدینه در ادامه به آمار کل زائران اعزامی تا روز۲۱ خرداد به سرزمین وحی اشاره کرد و گفت: ۵۲۸۳۱ زائر با ۲۴۲ پرواز وارد عربستان شده‌اند که از این تعداد ۱۵۳۳۴ زائر با ۷۳ پرواز از طریق فرودگاه جده وارد این کشور شده‌اند.

اخبار مرتبط:
اژه‌ای: چرا جلوی خانواده متهم به او دست‌بند و پابند می‌زنید؟
اژه‌ای: چرا جلوی خانواده متهم به او دست‌بند و پابند می‌زنید؟

رئیس قوه قضاییه گفت: با عنایت به حساسیت و اهتمامی که در هر سه قوه نسبت به پیگیری گزارش‌های مرتبط با مفاسد وجود دارد، کسانی فکر نکنند می‌توانند از پرونده‌ فساد چای دبش بهره‌برداری سیاسی و مغرضانه کنند.

دانش‌آموزان باید با لباس اسلامی آشنا شوند
دانش‌آموزان باید با لباس اسلامی آشنا شوند

پورثانی گفت: موضوع مد و لباس در آموزش و پرورش دنبال می‌شود، خروجی این حرکت باید موضوعی باشد که دانش آموزان با مد و لباس اسلامی ایرانی آشنا شوند و در عمل آن را مورد استفاده قرار دهند.

امانی، عضو شورای شهر: شاهد فامیل‌بازی در شهرداری تهران هستیم / برخی اعضای شورا حتی با سوال پرسیدن از زاکانی مخالف هستند، چه رسد به استیضاح!
امانی، عضو شورای شهر: شاهد فامیل‌بازی در شهرداری تهران هستیم / برخی اعضای شورا حتی با سوال پرسیدن از زاکانی مخالف هستند، چه رسد به استیضاح!

ناصر امانی، عضو شورای شهر تهران می‌گوید برخی از اعضای شورا عملکرد زاکانی را مثبت ارزیابی می‌کنند و حتی مخالف سوال پرسیدن از شهردار هستند چه رسد به استیضاح. مشروح این گفت و گو را در ادامه می‌خوانید.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است