کد خبر : 247652
انتشار : ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - 10:38
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

ورود ۵۷۴ هزار وسیله نقلیه به استان اصفهان در تعطیلات گذشته

رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان از ورود 574 هزار و 986 وسیله نقلیه به استان در بازه زمانی 11 تا 15 خرداد ماه خبر داد.

ورود ۵۷۴ هزار وسیله نقلیه به استان اصفهان در تعطیلات گذشته

به گزارش سایت خبری مدارا؛ مریم تاکی رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان در اصفهان اظهار داشت: با توجه به پایش مستمر وضعیت تردد و سفرها در ایام تعطیلات ۱۴ و ۱۵ خرداد و با بررسی اطلاعات و آمار تردد در بازه‌های زمانی مشابه در هفته گذشته، گزارش تردد در این ایام بر اساس داده سامانه‌های حمل و نقل هوشمند جاده‌ای بدست آمده است.

به نوشته فارس؛ وی افزود: متوسط تردد ساعتی در راه‌های استان در بازه ۱۱ تا ۱۵ خرداد ماه ۱۴۰۲، ۴۹۵ تردد در ساعت است که در نسبت به بازه هفته گذشته در مجموع استان ۱۶ درصد افزایش داشته است.

تاکی با بیان اینکه متوسط تردد روزانه بین استانی مذکور تعداد یک میلیون ۶۴۹ هزار و ۱۷۸ وسیله نقلیه بوده است، گفت: تعداد تردد ورودی به استان ۵۷۴ هزار و ۹۸۶ وسیله‌ نقلیه و تعداد تردد خروجی از استان ۵۵۲ هزار و ۹۰۶ وسیله‌نقلیه بوده است که نسبت به بازه مشابه سال قبل ۲۰ درصد افزایش داشته است.

رئیس مرکز مدیریت راه‌های استان اصفهان با اشاره به تردد ۱۷ درصدی ناوگان سنگین در این بازه عنوان کرد: این میزان تردد نسبت به بازه مشابه سال قبل ۱۴ درصد کاهش داشته است.

وی تصریح کرد: محورهای پر تردد استان به ترتیب محورهای بهارستان-اصفهان (رفت و برگشت)، زرین شهر-اصفهان(رفت و برگشت)، اصفهان- زرین شهر، شهرضا-اصفهان و آزادراه قم-کاشان ثبت شده است.

تاکی خاطر نشان کرد: شهرستان‌های فلاورجان، مبارکه، خمینی شهر، اصفهان و شاهین‌شهر و میمه، بیشترین متوسط تردد ساعتی را داشته‌اند.

رئیس مرکز مدیریت راه‌های استان اصفهان تصریح کرد: سرعت متوسط در محورهای استان طی بازه ۱۱ تا ۱۵ خرداد ماه، ۸۷.۳ کیلومتر بر ساعت گزارش شده است که نسبت به سال گذشته ۱.۳ کیلومتر بر ساعت افزایش داشته است.

اخبار مرتبط:
اصفهان میزبان اجلاس اتاق‌های بازرگانی عضو «ACD» آسیاست
اصفهان میزبان اجلاس اتاق‌های بازرگانی عضو «ACD» آسیاست

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان گفت: این کلانشهر میزبان برگزاری اجلاس اتاق‌های بازرگانی کشورهای عضو مجمع گفت‌وگوی همکاری آسیا(ACD) است.

‌۳ اصفهانی به اردوی تیم ملی دو و میدانی دعوت شدند
‌۳ اصفهانی به اردوی تیم ملی دو و میدانی دعوت شدند

سه نفر از اصفهان به اردوی تیم ملی دو و میدانی دعوت شدند.

صادرات گیاهان دارویی اصفهان به ۱۱ میلیون دلار رسید
صادرات گیاهان دارویی اصفهان به ۱۱ میلیون دلار رسید

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی اصفهان گفت: ارزش صادرات انواع گیاهان دارویی از این استان به خارج از کشور در سال گذشته حدود ۱۱ میلیون دلار بود که نسبت به سال ۱۴۰۱ افزایش یافته است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است