کد خبر : 247547
انتشار : ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - 15:41
دسته‌بندی : اخبار ویژه، سیاسی
چاپ

هاآراتض: ایران و آمریکا در حال رسیدن به یک توافق موقت هستند

یک رسانه اسرائیلی از پیشرفت مذاکرات میان ایران و آمریکا برای انعقاد یک توافق هسته‌ای موقت خبر داده است.

هاآراتض: ایران و آمریکا در حال رسیدن به یک توافق موقت هستند

به گزارش سایت خبری مدارا؛ شفقنا نوشت: یک رسانه اسرائیلی از پیشرفت مذاکرات میان ایران و آمریکا برای انعقاد یک توافق هسته‌ای موقت خبر داده است.

هاآراتض نوشت: تماس‌های بین ایالات متحده و ایران در تلاش برای دستیابی به توافق بر سر توافق هسته‌ای در چند روز گذشته پیشرفت‌های زیادی داشته است. مقامات اسرائیل می گویند که مذاکرات با سرعتی بیش از حد انتظار پیش می رود و این احتمال وجود دارد که دو طرف ظرف چند هفته به توافق برسند.

قرار است این تفاهمات شامل امتیازی از سوی ایران برای توقف روند غنی سازی اورانیوم به سطوح بالا باشد. در مقابل، تهران انتظار دارد که تحریم‌های بین‌المللی تحت رهبری ایالات متحده کاهش یابد. در مرحله اول، این شامل آزادسازی حدود ۲۰ میلیارد دلار دارایی ایران از حساب های بانکی مسدود شده خارج از ایران – واقع در کره جنوبی، عراق و صندوق بین المللی پول می شود.

این رسانه اسرائیلی در ادامه نوشت: عده‌ای در هیات حاکمه اسرائیل معتقدند هرگونه توافق میان آمریکا و ایران بر سر برنامه هسته‌ای برای این رژیم بد است اما عده دیگری با این استدلال که توافق می‌تواند به گسترش توان اتمی ایران پایان دهد، با آن موافق هستند.

اخبار مرتبط:
سخنگوی ارتش اسرائیل: ۹۹% از حملات موشکی ایران را رهگیری کردیم
سخنگوی ارتش اسرائیل: ۹۹% از حملات موشکی ایران را رهگیری کردیم

روزنامه اسرائیلی یدیعوت آحرونوت به نقل از منابع اسرائیلی مدعی شد ۹۹ درصد از حملات موشکی ایران رهگیری شد.

عباس عبدی: اسرائیل از درگیری با ایران استقبال می‌کند
عباس عبدی: اسرائیل از درگیری با ایران استقبال می‌کند

اسرائیل می‌کوشد که مستقیم ولو غیررسمی وارد درگیری شود؛ برخلاف ایران که غیرمستقیم و غیررسمی عمل می‌کند. رفتار اسراییل گرچه غیررسمی است حتی مسوولیت حمله به کنسولگری را هم نپذیرفته است، ولی هیچ ‌کس شکی در انجام آنها ازسوی اسراییل ندارد، همچنان که اغلب اقدامات ایران نیز چنین است.

بادامچیان: اسرائیل در حال منحل شدن است
بادامچیان: اسرائیل در حال منحل شدن است

دبیرکل حزب موتلفه گفت: رژیم صهیونیستی، دیوانه‌وار کنسولگری ما را مورد حمله قرار می‌دهد و پس از این حمله، درون رژیم صهیونیستی اضطراب ایجاد شده است، به خصوص با صحبت‌های سید حسن نصرالله که خیلی واضح اعلام کرد که ایران به این حمله پاسخ می‌دهد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است