کد خبر : 247020
انتشار : ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - 15:20
دسته‌بندی : سیاسی
چاپ

حقیقت‌پور: امیدوارم «احیای برجام» در دستور کار قرار بگیرد

مشاور ارشد علی لاریجانی گفت: امیدواریم آن متنی که دو سال گذشته برای احیای برجام طی مذاکرات وین آماده شده بود، در دستور کار قرار بگیرد و امضا شود تا سوءتفاهم ها بین ما و 1+5 حل شود.

حقیقت‌پور: امیدوارم «احیای برجام» در دستور کار قرار بگیرد

به گزارش سایت خبری مدارا؛ فردانیوز نوشت: محمد باقر نمازی یکی از ۳ زندانی دوتابعیتی ایرانی-آمریکایی که در ایران به سر می برد در تماس با خانواده‌ش از آزادی قریب الوقوع خود در طی روزهای آینده خبر داد.

منصور حقیقت‌پور درباره تأثیر موضوع تبادل زندانیان بر توافق بین ایران و آمریکا گفت: تبادل زندانی میان دو کشور را مثبت ارزیابی می کنم. در گذشته نیز مقدمات بعضی از بحث های بزرگ همین کار تبادل زندانیان بود. هفته گذشته نیز این اتفاق بین ایران و بلژیک افتاد.

وی افزود: امروز موضوع تبادل آقای نمازی زندانی دوتابعیتی ایرانی- آمریکایی مطرح است و در مقابل نیز زندانیان ما آزاد می شوند. این اتفاق را مثبت ارزیابی می کنم چون نشان می دهد دو طرف رویکرد مثبتی برای حل مشکلات فی ما بین دارند.

این تحلیلگر مسائل سیاسی گزارش اخیر مدیرکل آژانس را مثبت ارزیابی کرد و اظهار کرد: این گزارش بر فضاسازی های کاذب درباره فعالیت هسته ای ایران خط بطلان کشید و نشان داد که این موضوعات فنی با مذاکره و گفتگو قابل حل است. تنها یک موضوع اختلافی کوچک دیگر بین ایران و آژانس باقی مانده که آن هم امیدواریم ظرف روزهای آینده حل شود.

وی با اشاره به آزادسازی پول های بلوکه شده ایران در سایر کشورها ادامه داد: رئیس بانک مرکزی نیز از فراهم شدن مقدمات آزادی ۶.۷ میلیارد دلار پول ایران در صندوق بین المللی پول خبر داد، همچنین کره ای ها برای آزادی پول های ایران اعلام آمادگی کردند.

نماینده ادوار مجلس با بیان اینکه علائم، شواهد و قرائن احیای برجام مشاهده می شود، تأکید کرد: امیدواریم آن متنی که دو سال گذشته برای احیای برجام طی مذاکرات وین آماده شده بود، در دستور کار قرار بگیرد و امضا شود تا سوءتفاهم ها بین ما و ۱+۵ حل شود.

اخبار مرتبط:
پورمحمدی: در ماجرای جنگ اوکراین، هم هزینه کردیم و هم تحریم شدیم
پورمحمدی: در ماجرای جنگ اوکراین، هم هزینه کردیم و هم تحریم شدیم

مصطفی پورمحمدی، کاندیدای ریاست‌جمهوری: در اتفاقات اوکراین ما بیشترین هزینه را دادیم اما از مزایای آن استفاده نکردیم.

نمازی: این درست نیست به علت حادثه هلیکوپتر، عملکرد رئیسی را سفید نشان دهیم / ماموریت دو کاندیدای پوششی، کوبیدن پزشکیان و حمله به پورمحمدی است
نمازی: این درست نیست به علت حادثه هلیکوپتر، عملکرد رئیسی را سفید نشان دهیم / ماموریت دو کاندیدای پوششی، کوبیدن پزشکیان و حمله به پورمحمدی است

عضو حزب کارگزاران گفت: مگر آقای رئیسی وعده نداد که سالی یک میلیون شغل ایجاد کند و سالی یک میلیون مسکن بسازد؟ مگر آقای رئیسی وعده تورم تک رقمی را نداد؟ کدام یک از وعده‌های ایشان عملی شده است؟ اینکه بگوییم چون حادثه برای ایشان رخ داده و بخواهیم سیاهی را سفید کنیم درست نبود. بنابراین عیب این مناظره عدم رقابتی بودن آن است.

کنایه سعید جلیلی به قالیباف I ببینید
کنایه سعید جلیلی به قالیباف I ببینید

صفحه توییتر جلیلی فیلمی از سعید جلیلی منتشر کرده است که در آن جلیلی با کنایه از ساخت دریاچه مصنوعی در تهران انتقاد می‌کند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است