کد خبر : 247004
انتشار : ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - 12:47
دسته‌بندی : سیاسی
چاپ

امام جمعه کرج: دشمن می‌خواهد جمعیت ما را «عقیم» کند

امام جمعه کرج گفت: دشمنان می‌خواهند با روش‌های مختلف و به آرامی و مرحله به مرحله جمعیت زیادی را عقیم بکنند که امروز باید خطر کاهش جمعیت را جدی گرفت.

امام جمعه کرج: دشمن می‌خواهد جمعیت ما را «عقیم» کند

به گزارش سایت خبری مدارا؛ ایسنا نوشت: سیدمحمد مهدی حسینی همدانی، امام جمعه کرج در خطبه‌های این هفته نمازجمعه کرج با گرامیداشت یاد و خاطره امام خمینی (ره) افزود: برچیده شدن بساط سال‌های طولانی ظلم حکومت طاغوت و حیات دوباره اسلام از آثار قیام ۱۵ خرداد به رهبری امام خمینی (ره) است.

بخش هایی از اظهارات حسینی همدانی را در ادامه می خوانید:

 • تاکنون کار عمیق و اثر گذاری که زوایای شخصیت، تفکر و مدیریت امام (ره) را بازگو کند به جز رهبر معظم انقلاب که مدیریت نظام اسلامی را بر اساس اندیشه امام دنبال می‌کنند از کس دیگری نمی‌بینیم.
 • رهبر انقلاب اسلامی فرمودند که مواضع امام (ره) باید به طور واضح و روشن که خود امام گفت و نوشت باید تبیین شود و این ملاک راه امام، خط و صراط مستقیم انقلاب است.
 • این تفکر غلطی است اینکه امام برای اینکه پیروان بیشتری پیدا کند برخی از مواضع صریح آن حضرت را کم رنگ کنیم؛ رهبر معظم انقلاب فرمودند که امام هویت و شخصیتش به این است که بیانات آن حضرت شفاف تبیین شود.
 • با اینکه سال‌ها در کنار امام (ره) بودیم و صدای امام (ره) درباره موضوعات مختلف ضبط شده است، اما باز برخی می‌گویند امام نظرش درباره فلان مساله چیز دیگری بود.این گونه جریان‌ها می‌خواهند صراط مستقیم انقلاب را به انحراف بکشند و با تحریف یک شخصیت استکبار ستیز بگویند که اهل معامله بود.
 •  این افراد می‌خواهند فلسفه انقلاب اسلامی را زیر سووال ببرند و از امام (ره) انتقام بگیرند و باوارون جلوه دادن روش حکومتی امام (ره)، مدیریت حضرت خامنه‌ای مدظله العالی را زیر سوال ببرند و بین نظام و مردم فاصله بیندازند.
 • برخی مدعی شدند که امام (ره) به قانون اهمیت نمی‌داد و دستورات فراقانونی داشت در حالی که قانون خط قرمز حضرت امام (ره) بود و هیچ نوع بی قانونی را قبول نداشت.
 • پس از پیروزی انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره) اداره امور کشور را به مردم سپرد و در سال اول انقلاب پنج انتخابات برگزار کرد؛ امام (ره) با تشکیل بسیج مردمی مسوولیت حراست، حفاظت و امنیت کشور را به مردم سپرد و آن حضرت اقدامی بدن رای مردم انجام نمی‌داد.
 • پس از تسخیر لانه جاسوسی آمریکا، کارتر رییس جمهور وقت آمریکا اعلام کرد که ایران ما را تحقیر کردکه امام (ره) در پاسخ بیان کرد که این اول کار است و ایران تا آخر شما را تحقیر خواهد کرد.
 • موضوع جمعیت باید در نظام سیاسی و اجتماعی کشور مورد توجه ویژه قرار گیرد.
 • نظام سلطه و سرمایه داری برای کاهش جمعیت در کشور‌های اسلامی به ویژه ایران برنامه‌های مختلفی از طرق مختلف مانند تبلیغات رسانه‌ای دنبال می‌کند و مستکبران عالم منافع خود را در این می‌بینند که کشور‌های مورد نظر آن‌ها جمعیت کمتری داشته باشند.
 • دشمنان با روش‌های مختلف و به آرامی و مرحله به مرحله جمعیت زیادی را عقیم بکنند که امروز باید خطر کاهش جمعیت را جدی گرفت.
اخبار مرتبط:
امام جمعه اهواز: نباید به تنهایی به فرد کاندید نگاه کنیم ، باید به جریان‌های حامی او نیز دقت داشته باشیم
امام جمعه اهواز: نباید به تنهایی به فرد کاندید نگاه کنیم ، باید به جریان‌های حامی او نیز دقت داشته باشیم

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد نبی موسوی فرد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اهواز در مصلای مهدیه امام خمینی (ره) این شهر با اشاره مطالبات مردم استان خوزستان و ضرورت رسیدگی مسئولان به وضعیت شهر اظهار کرد: برخی از مناطق ما با مشکل فاضلاب و آسفالت و... روبرو هستند؛ بنابراین رسیدگی و رفع این مشکلات از سوی مسئولان ضروری است.

امام جمعه رشت: مَردم کسی را انتخاب خواهند کرد که از رهبری اطاعت محض داشته باشد
امام جمعه رشت: مَردم کسی را انتخاب خواهند کرد که از رهبری اطاعت محض داشته باشد

رسول فلاحتی، امام جمعه رشت: مردم باید به کسی رای دهند که دلسوز مردم بوده و خود را در انقلاب اسلامی ثابت کرده باشد، اهل سیاسی کاری و جناح بازی نباشد و مسیری مقدس انقلاب اسلامی را بپیماید و از رهبری اطاعت محض داشته باشد؛ انتخاب خواهند کرد.

امام جمعه قم: باید مراقب فتنه‌ پس از برگزاری انتخابات باشیم
امام جمعه قم: باید مراقب فتنه‌ پس از برگزاری انتخابات باشیم

آیت‌الله اعرافی گفت: در گذشته تجربه فتنه‌ای پس از برگزاری انتخابات داریم که به قانون تمکین نشده است.باید مراقب فتنه‌ پس از برگزاری انتخابات باشیم. در گذشته برخی‌ها تن به قانون ندادند و انتظار می‌رود از نامزدها، ستادها و طرفداران که پایبند به اخلاق و قانون باشند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است