کد خبر : 246805
انتشار : ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - 12:00
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

۲۰ نقطه حادثه‌خیز در اصفهان رفع خطر می‌شود

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اصفهان گفت: امسال تلاش داریم از ٨٨٧ نقطه‌ای که در کل کشور اعلام شد و ٢۵ نقطه در استان اصفهان و دارای اولویت است، بتوانیم ٢٠ نقطه دیگر را رفع خطر کنیم.

۲۰ نقطه حادثه‌خیز در اصفهان رفع خطر می‌شود

به گزارش سایت خبری مدارا؛ مهدی فقهی معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اصفهان اظهار کرد: بر اساس مصوبات کمیسیون ایمنی راه‌های کشور که در سال ٩۴ اعلام شد، در بازه سه ساله ٩١ تا ٩۴ تعداد ١١٨ نقطه دارای تصادف کشوری در استان اصفهان معرفی شد.

به نوشته فارس؛ وی افزود: از این تعداد که در بین سال‌های ۹۱ تا ۹۴ اعلام شد، ۶٧ نقطه در کمیسیون ایمنی راه‌های کشوری به‌عنوان نقاط پر تصادف مصوب کشوری اعلام شد.

فقهی بیان کرد: از ١١٨ نقطه اعلام شده اقداماتی شامل ترانشه برداری، افزایش میدان دید، ایجاد ناحیه عاری از مانع و تعریض‌هایی که لازم بود انجام شد و تاکنون از ۶٧ نقطه پر تصادف مصوب کشوری ٣٧ نقطه رفع خطر شده است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اصفهان گفت: از ١١٨ نقطه دارای تصادف، ۴٩ نقطه رفع خطر شده است این در حالی است که از این نقاط ٣٧ نقطه در مصوب کشوری قرار دارد.

وی اضافه کرد: در سال ١۴٠٠ و طبق دستور کمیسیون ایمنی راه‌های کشور که در بهمن‌ماه برگزار شد، بر بازه سال ٩٨ تا ١۴٠٠ طبق آماری که از سامانه جامع راهداری rms برداشت‌شده و به تصویب کمیسیون کشور رسیده و ابلاغ شده است، تعداد نقاط پرتصادف سال ١۴٠١، ٢۵ نقطه بود که به استان ابلاغ شد.

فقهی تصریح کرد: پس از ابلاغ، اقدامات زودبازده این ٢۵ نقطه شامل خط‌کشی و ایمن‌سازی در طول ایام اسفند ١۴٠١ و فروردین‌ماه ۱۴۰۲ با تأیید پلیس‌راه انجام شد و تقریباً برطرف شده است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اصفهان ادامه داد: برای رفع خطر ٢۵ نقطه ذکر شده حدود ٣۵٠ میلیارد تومان هزینه نیاز داشتیم که بخشی از آن را تأمین کرده و بخش دیگر را در حال تامین اعتبار و تکمیل آن هستیم.

وی خاطرنشان کرد: رفع نقاط دارای تصادف باید به ما ابلاغ شود اما امسال تلاش داریم از ٨٨٧ نقطه‌ای که در کل کشور اعلام شد و ٢۵ نقطه در استان اصفهان و دارای اولویت است، بتوانیم ٢٠ نقطه دیگر را رفع خطر کنیم.

فقهی در خصوص دوربرگردان که در مقابل شهرک آزادگان در جاده شمالی کمربندی نجف‌آباد به سمت تیران وجود دارد، گفت: با توجه به حجم ترافیکی که از این نقطه عبور می‌کنند، این دوربرگردان حادثه‌ساز شده که در حال ایمن‌سازی با مشارکت شهرداری نجف‌آباد هستیم.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان خاطرنشان کرد: در حال حاضر طرحی به‌عنوان زیرگذر برای شهرداری مصوب کردیم که این زیرگذر کمی جلوتر از این دوربرگردان احداث می‌شود، زیرگذر دو دهانه ٨ متری دارد که نقش مهمی در ترافیک شهری و برون‌شهری را به دنبال خواهد داشت.

اخبار مرتبط:
افتتاح نیروگاه خورشیدی یک مگاواتی در نایین
افتتاح نیروگاه خورشیدی یک مگاواتی در نایین

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اصفهان گفت: نیروگاه خورشیدی یک مگاواتی با سرمایه‌گذاری ۲۷۰ میلیارد ریالی در شهرستان نایین افتتاح شد که در این طرح ۲۰۵۰ پنل خورشیدی ۵۵۰ واتی به کار رفته است.

اعتبارات ملی برای اجرای طرح‌های آبخیزداری اصفهان تخصیص یابد
اعتبارات ملی برای اجرای طرح‌های آبخیزداری اصفهان تخصیص یابد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: اعتبارات ملی برای اجرای طرح‌های آبخیزداری اصفهان و مطالعات اراضی باقیمانده استان تخصیص یابد.

اعتبارات دستگاه های اجرایی اصفهان در ۶ پروژه هزینه می‌شود
اعتبارات دستگاه های اجرایی اصفهان در ۶ پروژه هزینه می‌شود

مدیرکل دفتر امور هماهنگی سرمایه گذاری و اشتغال استانداری اصفهان گفت: اعتبارات پژوهشی دستگاه‌های اجرایی استان اصفهان در ۶ پروژه هزینه می‌شود.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است