کد خبر : 246433
انتشار : ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - 16:56
دسته‌بندی : سیاسی
چاپ

نماینده مجلس: راهپیمایی ۲۲ بهمن سال گذشته، باعث شد که عربستان با ایران مذاکره کند/ در ترکیه شرکت در انتخابات اجباری است اما در جمهوری‎ اسلامی نه!

ابوترابی گفت: در برخی از کشورها مثل ترکیه حضور مردم پای صندوق های رأی را الزامی است و اگر کسی رأی ندهد مشمول جزای نقدی و محرومیت های اجتماعی می شود.

نماینده مجلس: راهپیمایی ۲۲ بهمن سال گذشته، باعث شد که عربستان با ایران مذاکره کند/ در ترکیه شرکت در انتخابات اجباری است اما در جمهوری‎ اسلامی نه!

به گزارش سایت خبری مدارا؛ نامه نیوز نوشت: انتخابات مجلس شورای اسلامی ۸ ماه دیگر برگزار می شود و از هم اکنون گروه های سیاسی مشغول تدارک برای ورود به آن عرصه هستند اما نکته مهمتر ضرورت تحقق مشارکت حداکثری در این انتخابات است.

ابوالفضل ابوترابی درباره اهمیت مشارکت حداکثری در انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: بر کسی پوشیده نیست که دنیا روی انتخابات ایران بسیار تمرکز دارد بنابراین حضور پرشور و نشاط مردم پای صندوق های رأی بسیار بسیار حائز اهمیت است و آثار مهم اقتصادی و بین المللی برای ایران خواهد داشت.

وی با بیان اینکه برخی کشورها مثل ترکیه حضور مردم پای صندوق های رأی را الزامی و اجباری کردند و اگر کسی رأی ندهد مشمول جزای نقدی و محرومیت های اجتماعی می شود، افزود: کشورهایی نیز مثل ایران مشارکت مردم در انتخابات اختیاری است، البته بدخواهان و دشمنان معیار دوگانه ای برای قضاوت درباره این مسئله دارند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: وقتی در فرانسه مردم خیلی سرد با انتخابات برخورد می کنند، این مسئله هیچ بازخوردی در رسانه های غربی ندارد و کاملا عادی از کنار این مسئله رد می شوند اما برعکس رسانه های غربی درباره انتخابات ایران با معیارهای دیگری به قضاوت می نشینند.

وی با بیان اینکه در طول ۴۴ سال گذشته همواره مشارکت مردم در انتخابات ایران بالای ۵۰ درصد بوده، افزود: هرچند مشارکت مردم در ایران داوطلبانه و اختیاری است اما تمرکز بین المللی بر انتخابات ایران ایجاب می کند، مردم با حضور خودشان پای صندوق های رأی مثل موشک به قلب دشمن شلیک کنند.

این فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه حضور مردم در انتخابات را بسیار بسیار معنی دار خواند و گفت: این اتفاق تأثیر بسیار مهمی در حوزه سیاسی و اقتصادی برای کشور به دنبال خواهد داشت. سال گذشته شاهد بودیم بعد از اغتشاشات، راهپیمایی ۲۲ بهمن خیلی پرشور و نشاط برگزار شد، همین پشتوانه مردمی را عربستان دید و نهایتا با ایران وارد مذاکره و سپس تعامل و توافق شد.

وی القائات سرویس های اطلاعاتی غربی ها و معاندان درباره پایان جمهوری اسلامی را دروغ محض خواند و افزود: راهپیمایی ۲۲ بهمن سال ۱۴۰۱ نشان داد که نظام جمهوری اسلامی محکم و استوار خواهد ماند بنابراین عربستان چاره ای جز تعامل با ایران ندید. حضور مردم پای صندوق های رأی نیز حتما همین خاصیت را دارد و حتی برای جامعه مزیت اقتصادی به دنبال خواهد داشت.

اخبار مرتبط:
ماجرای درگیری تندروها در کاشان با ظریف چه بود؟ I ببینید
ماجرای درگیری تندروها در کاشان با ظریف چه بود؟ I ببینید

ظریف به کسانی که او را دروغ‌گو خطاب کردند گفت: شرمتان باد.

عباس عبدی: اصولگرایان تندرو به دنبال کاهش مشارکتند تا پزشکیان پیروز نَشود
عباس عبدی: اصولگرایان تندرو به دنبال کاهش مشارکتند تا پزشکیان پیروز نَشود

عباس عبدی نوشت: ماجرای رخ داده در میزگرد اجتماعی و فرهنگی آقای دکتر پزشکیان که منجر به ترک میز گفت‌وگو از سوی آقای دکتر فاضلی شد، تاسف‌آور بود و فارغ از علل و پیامدهای آن، نشانه‌ای از خشم فروخفته در جامعه ایران بود که در بالاترین سطح رسانه‌ای رخ داد.

امام جمعه شیراز: رای دادن زمینه ساز ظهور امام زمان است
امام جمعه شیراز: رای دادن زمینه ساز ظهور امام زمان است

دژکام مدعی شد: این حکومت می‌خواهد زمینه ساز ظهور امام زمان (عج) باشد؛ رأی دادن قدم اول است و در گام دوم باید بین شش نفری که صلاحیت آنها برای حضور در انتخابات تأیید شده بگردیم و ببینم رویکرد کدامیک از آنها به عدالت نزدیکتر است و عادل را به میدان بفرستیم؛ عدالت شرط مهم این انتخاب است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است