معاون هواشناسی اصفهان خبرداد؛

تداوم روند کاهشی دمای هوا در اصفهان

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان از تداوم روند کاهشی دمای هوای استان در ۲۴ ساعت آینده خبرداد.

بهگزارش سایت خبری مدارا؛ نوید حاجی بابایی اظهار داشت: طی امروز شنبه، افزایش ابر گاهی و وزش باد به نسبت شدید تا شدید و بارش‌های رگباری بهاری را بصورت محلی در نیمه شرق و شمال استان انتظار داریم.

به نوشته مهر؛ وی با بیان اینکه طی روزهای یکشنبه و دوشنبه پدیده جوی خاصی در سطح استان نخواهیم داشت، افزود: روزهای سه شنبه و چهارشنبه این هفته نیز شرایط تند باد لحظه‌ای در مناطق شرق و شمال و مرکز استان محتمل است‌.

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان با اشاره به بارش‌های پراکنده شبانه روز گذشته تا صبح امروز در سطح استان، گفت: بیشترین میانگین بارش از نطنز با ۱.۲ میلیمتر بوده و در ایستگاه نائین نیز چهار دهم میلیمتر بارش ثبت شده است.

حاجی بابایی با اشاره به تداوم روند کاهشی دما طی ۲۴ ساعت آینده، خاطرنشان کرد: افت دما بین یک تا ۲ درجه در ساعات پیش رو پیش‌بینی می‌شود و بیشینه دمای هوای کلانشهر اصفهان در گرم‌ترین ساعات امروز به ۳۳ درجه سلسیوس بالای صفر و کمینه آن بامداد فردا به ۱۸ درجه سلسیوس بالای صفر می‌رسد.

به گفته وی خور و بیابانک با بیشینه دمای ۳۶ درجه سلسیوس بالای صفر و بوئین میاندشت با کمینه دمای چهار درجه سلسیوس بالای صفر به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط استان در ساعات آینده خواهند بود.