کد خبر : 242847
انتشار : ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - 12:57
دسته‌بندی : اجتماعی
چاپ

در دادگاه متهم قتل شیلر رسولی چه گذشت؟

برادر شیلر: متهم سعی می‌کرد با مظلوم‌نمایی جوسازی کند. گریه می‌کرد و می‌گفت کار من نبوده است. در دادگاه هم حرف خود را کاملاً تغییر داد.

در دادگاه متهم قتل شیلر رسولی چه گذشت؟

به گزارش سایت خبری مدارا؛ ایران نوشت: قاتل شیلر رسولی در برابر اتهام قتل در دادگاه ادعاهای عجیبی مطرح کرد.

شرارت‌های گوران و دوستانش تمامی ندارد. گوران مرد شروری است که تا وقتی بیرون از زندان بود دست به هر خلافی زده بود و عاقبت داغ زنی به نام شیلر را به دل خانواده‌اش نشاند و راهی زندان شد.

حالا که داخل زندان است دوستان شرور او باز هم از آزار و مزاحمت دست برنمی دارند و حتی سنگ مزار شیلر هم خاری شده و در چشم آنها فرو رفته است.

گوران گمان می‌کرد که می‌تواند به مرگ شیلر برچسب خودکشی بزند و از مجازات جنایت شانه خالی کند اما وقتی ۳ شاهد شهادت دادند که لحظه پرتاب شیلر از پنجره توسط گوران را دیده‌اند، ورق در پرونده اتهامی مرد شرور برگشت و چند روز قبل به اتهام قتل این زن پای میز محاکمه رفت.

۱۴  شهریور سال گذشته وقتی خبر مرگ دلخراش شیرزنی به نام شیلر رسولی در مریوان منتشر شد، بازتاب خیلی وسیعی در میان اخبار حوادث پیدا کرد.

زمزمه‌ها حکایت از این داشت که همسایه شیلر با قصد تجاوز به شیلر او را در خانه‌اش حبس کرده بود و زن جوان برای اینکه خود را از چنگال همسایه شیطان‌صفت خلاص کند، از پنجره خانه‌اش پایین پریده است.

هر چند در ابتدا تصور عموم بر این بود که شیلر برای دفاع از حیثیت خود، از پنجره پریده و جان باخته است اما در تحقیقات بعدی که در پرونده قضایی صورت گرفت مشخص شد که عامل مرگ شیلر کسی نیست جز همان همسایه شیطان‌صفت که وقتی دفاع از ناموس شیلر را دیده است و زن خود را به پنجره رسانده تا از همسایه‌ها کمک بخواهد دست به قتل زده است!

شوهر شیلر از مدتی قبل از حادثه برای کار و کسب درآمد به عراق رفته بود. همسایه‌ها می‌دانستند که این زن جوان با دو فرزند ۱۱ و ۱۷ ساله‌اش در خانه تنهاست. چند شب قبل از حادثه حال همسر گوران بد شده بود و شیلر به کمک رفته بود. شاید همان شب جرقه نقشه شوم در ذهن گوران زده شد.

شب حادثه گوران مقابل خانه شیلر آمد و به او گفت که حال همسرش دوباره بد شده است و با اصرار و التماس از او خواست که به کمک همسرش برود. شیلر ‌گفت که فرزندانش خواب هستند و نمی‌تواند همراه او بیاید اما التماس‌های گوران سبب شد که دل شیلر به رحم بیاید و فرزندانش را از خواب بیدار کرد تا به اتفاق همدیگر به کمک همسر گوران بروند.

اما پایشان که به کوچه رسید گوران با تهدید اسلحه شیلر را به داخل خانه خود برد. خبری از همسر گوران نبود و شیلر به نیت شوم مرد همسایه پی برده بود.

بچه‌ها که صحنه ربوده شدن مادرشان را دیده بودند، از شدت ترس داد و فریاد ‌کردند و همین سبب شد که همسایه‌ها با خبر شوند.

همه می‌دانستند گوران چه مرد شروری است و از سوابق سرقت و شرارت‌های او باخبر بودند. می دانستند که او چند بار سلاح حمل کرده و همین حالا هم شوکر و اسپری فلفل دارد. برای همین جرأت نمی‌کردند که به خانه او نزدیک شوند. دقایقی بعد صدای فریادهای شیلر کوچه را پر کرد.او ضجه می‌زد و کمک می‌خواست و بالاخره خودش را به پنجره خانه گوران رساند و از همسایه‌ها ‌خواست که کمکش کنند اما ناگهان شیلر در مقابل چشمان فرزندانش از پنجره سقوط کرد و غرق در خون روی زمین افتاد.

رسیدگی به پرونده مرگ دردناک شیلر در دستور کار قضایی قرار گرفت. در همان مراحل ابتدایی همسایه‌های شیلر با حضور در دادسرا شهادت دادند که گوران، شیلر را از پنجره پرتاب کرد.

هر چند در ابتدا فرضیه خودکشی زن جوان در دفاع از آبروی خود مطرح بود اما با شهادت همسایه‌ها، رسیدگی به اتهام قتل در پرونده گوران کلید خورد.

۳  نفر از همسایه‌ها شهادت دادند و گفتند وقتی شیلر خودش را مقابل پنجره رساند و فریاد کشید و کمک خواست، گوران او را هول داد و گفت برو به جهنم!

گوران تحت تعقیب قرار گرفت و چند روز بعد از خاکسپاری شیلر به دام افتاد. زمانی که مأموران مخفیگاه او را شناسایی کردند، او برای فرار از دست مأموران به خانه زنی هجوم برد و او را گروگان گرفت. حتی زن جوان را زخمی هم کرد. از آنجا هم به خانه‌ای دیگر هجوم برد و در آنجا هم دو زن را گروگان گرفت. او به هر ریسمانی چنگ می‌زد برای اینکه خودش را از دست مأموران نجات دهد اما در نهایت دستگیر شد.

با توجه به بازتاب این جنایت و مرگ زن پاکدامن به دست همسایه شیطان‌صفت دستور رسیدگی فوق‌العاده صادر شد و پرونده شیلر خارج از نوبت روی میز قضات دادگاه کیفری قرار گرفت و گوران محاکمه شد.

گفت‌و‌گو با برادر شیلر

ادامه این گزارش را در گفت‌و‌گوی خبرنگار «ایران» با برادر شیلر رسولی بخوانید.

*از مرگ غم انگیز خواهرتان ۸ ماه می‌گذرد. در این مدت پرونده چه روندی را طی کرده است؟

متهم دستگیر شده و زندان است. اتهام او هم قتل عمد خواهرم، آدم‌ربایی و قدرت‌نمایی با چاقو، ضرب و جرح عمدی و گروگان‌گیری زنانی است که در جریان دستگیری آنها را گروگان گرفته بود.

*او اتهام قتل خواهرتان را قبول دارد؟

قبول ندارد و در همه مراحل رسیدگی به پرونده این اتهام را انکار کرده است درحالی که ۳ نفر از همسایه‌ها شهادت داده‌اند و حتی در دادگاه هم حاضر شده‌اند و دست روی قرآن گذاشته و قسم خورده‌اند اما باز هم گوران این اتهام را قبول ندارد! البته حرف‌های ضد و نقیض زیادی می‌زند. یک بار گفت مست بودم و متوجه نشدم چه اتفاقی افتاد اما بعد به درخواست خودش صحنه مرگ خواهرم را هم بازسازی کرد. با اینکه قبل از بازسازی صحنه می‌گفت که مست بوده است اما همه جزئیات را شرح داد و فقط در مورد نحوه مرگ خواهرم دروغ گفت. گفت شیلر خودش را پرتاب کرد. بازپرس به او گفت تو چطور ادعا می‌کنی مست بودی در حالی که همه جزئیات را شرح می‌دهی!

*در دادگاه چه دفاعی از خود کرد؟

سعی می‌کرد با مظلوم‌نمایی جوسازی کند. گریه می‌کرد و می‌گفت کار من نبوده است. در دادگاه هم حرف خود را کاملاً تغییر داد. این بار می‌گفت من اصلاً شب حادثه خانه نبودم و نمی‌دانم ماجرا چه بود.

*به نظرتان دادگاه چه تصمیمی می‌گیرد؟

همه می‌دانند او چه انسان شروری است و سوابق کیفری متعددش مستند در پرونده موجود است. حتی همین الان هم دوستانش دست از شرارت برنمی دارند و سنگ قبر خواهر مظلوم من را شکسته‌اند!  رسیدگی به پرونده اتهامات گوران ادامه دارد و رأی دادگاه بعد از مشورت قضات صادر خواهد شد.

اخبار مرتبط:
دانشجوی دانشگاه خواجه‌نصیر به دلیل اعتراض به رفتار غیرقانونی حراست، دو ترم تعلیق شد
دانشجوی دانشگاه خواجه‌نصیر به دلیل اعتراض به رفتار غیرقانونی حراست، دو ترم تعلیق شد

دبیر کل انجمن و دانشجوی ورودی ۱۴۰۱ ارشد مهندسی هوافضا دانشگاه خواجه نصیر؛ با حکم کمیته‌ی مرکزی وزارت علوم، به دو ترم محرومیت از تحصیل محکوم شد.

مردی که همسرش را سلاخی کرد؛ وقتی بنگ می‌کشم از درون و ذات افراد مطلع می‌شوم!
مردی که همسرش را سلاخی کرد؛ وقتی بنگ می‌کشم از درون و ذات افراد مطلع می‌شوم!

روز ‎شنبه بیست ویکم بهمن گذشته،جوان تبعه افغانستان که از چندین سال قبل و به طور غیر مجاز در مشهد زندگی می کرد، کارد سلاخی را بیرون کشید و ناگهان به سوی همسر 18ساله اش حمله ور شد و او را هدف ضربات کاردی قرارداد که دقایقی قبل خریده بود.

ایران رتبه دوم «فرونشست» جهان شد
ایران رتبه دوم «فرونشست» جهان شد

نتایج یک تحقیق جدید نشان می‌دهد که "ایران" دومین کشور دنیا از نظر نرخ و سومین کشور از نظر مساحت فرونشست در جهان است!

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است