کد خبر : 242832
انتشار : ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - 12:40
دسته‌بندی : بین الملل، اخبار ویژه
چاپ

شهادت ۱۲ تن از جمله ۳ فرمانده جهاد اسلامی در حمله ارتش اسرائیل به غزه

بامداد امروز سه شنبه، در حمله ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه، ۱۲ فلسطینی از جمله سه تن از فرماندهان ارشد «سرایا القدس» (شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی) به شهادت رسیدند. حملات این رژیم آپارتمان‌ها و خانه‌های رهبران نظامی جنبش جهاد اسلامی در نوار غزه را هدف قرار داد.

شهادت ۱۲ تن از جمله ۳ فرمانده جهاد اسلامی در حمله ارتش اسرائیل به غزه

به گزارش سایت خبری مدارا؛ ایسنا نوشت: سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی گفت که جنگنده‌های اسرائیلی به اهداف جهاد اسلامی در نوار غزه حمله کردند.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی افزود: از زمان آغاز عملیات نظامی، همزمان ۴۰ جنگنده نیروی هوایی اسرائیل در حملات به نوار غزه شرکت داشتند.

سخنگوی ارتش اشغالگر ادعا کرد که به ۱۰ سایت تولید سلاح و مجتمع‌های نظامی جنبش جهاد اسلامی در غزه حمله کرده است.

وی با ادعای اینکه ارتش این رژیم بامداد امروز به تمام اهداف برنامه ریزی شده خود در عملیات نوار غزه دست یافته است، مدعی شد که نیروهایشان به سایت‌های تولید سلاح برای جهاد اسلامی از جمله کارگاه‌های تولید موشک در خان یونس حمله کردند.

سخنگو با بیان اینکه برنامه ریزی برای عملیات نظامی نوار غزه از سه شنبه گذشته آغاز شد، افزود: هیچ بازه زمانی برای عملیات نظامی فعلی تعیین نشده است؛ اما برای همه سناریوها آماده هستیم و بر اساس تحولات عمل خواهیم کرد.

وی افزود که در این حملات، سه تن از فرماندهان نظامی جنبش جهاد اسلامی در غزه به شهادت رسیدند.

ارتش اشغالگر با اشاره به اینکه شخصیت‌هایی که در غزه هدف قرار داده است از ماه رمضان تحت نظر بوده‌اند، گفت: آنها دستورات مستقیم پرتاب موشک از غزه از جمله آنچه سه شنبه گذشته پرتاب شد را صادر کردند.

ارتش اسرائیل اعلام کرد که در عملیات مشترک با سازمان اطلاعات و امنیت داخلی (شاباک) فرمانده منطقه شمال نوار غزه در جنبش جهاد اسلامی را ترور کرده است.

رادیو ارتش اشغالگر از تشکیل جلسه هیئت دولت امشب ساعت ۱۹:۰۰ عصر خبر داد.

ژنرال غسان علیان هماهنگ کننده اقدامات دولت اشغالگر در اراضی اشغالی فلسطین از بسته شدن گذرگاه‌های اریز و کرم شالوم به مقصد و از اراضی اشغالی فوری و تا اطلاع ثانوی خبر داد.

«سرایا القدس» نیز شهادت سه فرمانده خود که به همراه همسران و تعدادی از فرزندانشان در حملات اسرائیل به نوار غزه شهید شدند را تسلیت گفت.

جنگنده‌های اشغالگر به خانه‌ای در نزدیکی برج داوود در شهر غزه و خانه دیگری در محله الطفه در شرق یورش بردند و دو پایگاه مقاومت را در شهر خان یونس در نوار جنوبی هدف قرار دادند. جنگنده‌های رژیم صهیونیستی همچنین خانه‌ای را در محله الجنینه در شهر رفح در جنوب نوار غزه هدف قرار دادند که منجر به تخریب کامل آن شد.

این سه فرمانده «جهاد الغنام» دبیر شورای نظامی سرایا القدس، «خلیل البهتینی» فرمانده منطقه شمال نوار غزه و «طارق محمد عزالدین» یکی از فرماندهان عملیات نظامی در کرانه باختری بودند.

وزیر جنگ اسرائیل جلساتی را در تل‌آویو با حضور رؤسای ستاد ارتش و اطلاعات نظامی برگزار کرد و ارتش اسرائیل نیز این عملیات را «پیکان محافظ» در برابر ترورها در غزه نامید.

جبهه داخلی اسرائیل از ساکنان شهرک‌های اطراف نوار غزه خواسته تا فورا وارد پناهگاه‌ها شوند.

یوآو گالانت، وزیر ارتش اشغالگر، از تحمیل “وضعیت ویژه” در جبهه داخلی خبر داد و با توجه به ارزیابی وضعیت، تصمیم گرفته شد تغییراتی در حرکت جاده‌های اطراف نوار غزه ایجاد شود. راه‌های باز به سمت غزه بسته شوند.

رادیو ارتش اشغالگر گزارش داد که ارتش راه‌های مجاور حصار مرزی با غزه و ساحل زیکیم را بسته و حرکت قطارها را بین عسقلان و سدروت را از ترس شلیک ضد موشک و تک تیرانداز متوقف کرده است.

وزارت بهداشت فلسطین نیز از شهادت ۱۲ نفر و زخمی شدن ۲۰ تن دیگر از جمله زنان و کودکان در حملات اسرائیل به نوار غزه خبر داد.

کانال ۱۳ اسرائیل اعلام کرد که نیروی هوایی ده‌ها جنگنده از نیروهای ذخیره را برای بسیج یگان‌های فرماندهی و اسکادران جنگنده‌ها فراخوانده است.

همچنین رادیو اسرائیل اعلام کرد که نیروهای ارتش برای مقابله با درگیری‌های احتمالی چند روزه و شلیک موشک از نوار غزه در حالت آماده باش هستند.

شهردار عسقلان نیز دستور بازگشایی پناهگاه‌ها در سراسر شهر را به دلیل اوضاع امنیتی در غزه صادر کرد.

واکنش‌های فلسطینی

سخنگوی جنبش جهاد اسلامی در واکنش به این حملات گفت: «مقاومت تا پایان اشغالگری صهیونیست‌ها متوقف نخواهد شد و رنج فلسطین، پلی برای دستیابی اشغالگران به افکار عمومی اسرائیل نخواهد بود».

وی با بیان اینکه تمام سناریوها و گزینه‌ها برای پاسخگویی به این جنایات مقابل مقاومت است، تأکید کرد که انتقام فرماندهان شهید گرفته خواهد شد.

جنبش آزادی بخش میهنی فلسطین (فتح) نیز اعلام کرد که اسرائیل در حال از دست دادن عقل خود و انجام کشتار است؛ زیرا از قبل می‌داند که با جامعه بین المللی ای روبرو است که ساکت است و از جنایاتش حمایت می‌کند.

در همین زمینه، حازم قاسم، سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) با تأکید بر اینکه مقاومت به دفاع از مردم فلسطین و مقدساتش ادامه خواهد داد، اسرائیل را مسؤول پیامدهای تجاوزاتش به نوار غزه دانست.

جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین نیز اعلام کرد که دولت اسرائیل مسؤولیت کامل عواقب این جنایت را بر عهده دارد که بی پاسخ نخواهد ماند.

وی افزود: ملت فلسطین مصمم است تا مقاومت خود را بیشتر کند و اسرائیل، بهای ترور و تجاوز مستمر خود را بپردازد.

اخبار مرتبط:
نخست‌وزیر پاکستان: یک شهر را در لاهور به نام فردوسی نامگذاری کردیم
نخست‌وزیر پاکستان: یک شهر را در لاهور به نام فردوسی نامگذاری کردیم

نخست‌وزیر پاکستان در نشست خبری مشترک با رئیس جمهور ایران گفت: در سال ۲۰۰۹ که به تهران آمدم در نشستی که برای اقبال برگزار کردید شرکت کردم و ما هم در پنجاب نشست فردوسی را اجرا کردیم و یک شهر را در لاهور به نام فردوسی نامگذاری کردیم.

بیمارستانی در اسپانیا برای تقویت روحیه بیماران از سگ‌ها کمک می‌گیرد
بیمارستانی در اسپانیا برای تقویت روحیه بیماران از سگ‌ها کمک می‌گیرد

بیمارستان «del Mar» در بارسلونا با همکاری بنیاد «Affinity» که در حوزه درمان با کمک حیوانات فعالیت دارد، طرحی را به صورت آزمایشی برای بهبود شرایط روحی بیماران در بخش مراقبت‌های ویژه این بیمارستان راه‌اندازی کرده است.

سفیر اسرائیل: روسیه حمله ایران را محکوم کند / مسکو: مگر شما حملات اوکراین به خاک ما را محکوم کردید؟
سفیر اسرائیل: روسیه حمله ایران را محکوم کند / مسکو: مگر شما حملات اوکراین به خاک ما را محکوم کردید؟

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه، در پاسخ به درخواست سفیر اسرائیل در مسکو برای محکوم کردن حمله ایران، خاطرنشان کرد که اسرائیل حملات کیف به خاک روسیه را محکوم نکرد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است