کد خبر : 242049
انتشار : ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - 18:53
دسته‌بندی : سیاسی، اخبار ویژه
چاپ

نماینده مجلس: برخی از زنان با گرم شدن هوا می خواهند برهنه شوند

احمدحسین فلاحی گفت: «برخی از زنان با گرم شدن هوا می‌خواهند برهنه شوند، این اقدام خیلی خطرناک است و حکومت اسلامی باید با آن برخورد کند»

نماینده مجلس: برخی از زنان با گرم شدن هوا می خواهند برهنه شوند

به گزارش سایت خبری مدارا؛ اعتماد انلاین نوشت: حجت الاسلام احمد حسین فلاحی، نماینده مجلس یازدهم در پاسخ به اینکه آیا چنین برخوردهایی را صحیح می‌داند گفت: «در تمام دنیا تخلف از مقررات اجتماعی، جرم محسوب می‌شود و با آن برخورد می‌کنند. فرقی ندارد این تخلفات در چه حوزه‌ای باشد؛ چه در زمینه رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی، چه در رعایت انضباط اجتماعی و چه در رعایت آداب آپارتمان‌نشینی و… همه جا قانون دارد و هرکس تخلف کند مورد پیگرد قرار می‌گیرد.»

وی ادامه داد: «درکشور ما هم مسئله حجاب اصلا ربطی به دین و انقلاب ندارد بلکه یک مسئله قانونی و شرعی است. از لحاظ مقررات اجتماعی هم افراد چه اعتقاد داشته باشند و چه نداشته باشند یا اصلا مذهب اسلام را قبول داشته یا نداشته باشند، موظف به رعایت آن در جامعه هستند. اما از آنجایی که ممکن است برخی مواجه حضوری را برنتابند و بخواهند درگیر شوند، بهترین ابزار همین دوربین است که در بسیاری از کشورها به کار می‌رود. یعنی دیگر لازم نیست پلیس با شخص برخورد کند بلکه از طریق دوربین‌ها و ابزار الکترونیک مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و برخورد می‌شود.»

فلاحی تاکید کرد: «من فکر می‌کنم بهترین شیوه‌ای که دیگر نه پلیس و نه افراد متدین را در مقابل هنجارشکنان قرار دهیم، همین شیوه‌ای است که از طریق سامانه‌ها کنترل شوند. گاهی کشور ما را با اروپا و جاهای دیگر مقایسه می‌کنند و می‌گویند آن طرف نظم است، حال ما هم می‌خواهیم از همین نظم استفاده کنیم و به اینکه شخص اعتقادی به دین و انقلاب دارد یا ندارد کاری نداریم، هر فردی موظف است مقررات اجتماعی را رعایت کند در غیراینصورت طبق مقررات با آن برخورد می‌کنیم.»

این نماینده مجلس در واکنش به هشدارهایی که برخی از جامعه‌شناسان و فعالان سیاسی اصلاح‌طلب داده‌اند مبنی براینکه شرایط جامعه ایجاب می‌کند که حکومت در بحث حجاب عقب‌نشینی کند، گفت: «اصلاح‌طلبان همیشه با هنجارشکنی همراه شدند و از این طریق خودشان را به جامعه غالب کردند و رای آوردند بنابراین ما از آن‌ها هیچ انتظاری نداریم که از ارزش‌ها دفاع کنند. هم در دولت‌ها و هم در مجالس مختلف یکی از ابزارهایی که استفاده کردند و رای آوردند، ترویج همین ناهنجاری‌ها، عکس گرفتن و تبلیغ آن‌ها بوده است. همچنین در بحث اغتشاشات، با دروغ‌پراکنی از یک دروغی که الان آشکار شده است، دفاع می‌کردند.»

غضو کمیسیون فرهنگی مجلس یازدهم و نماینده همدان در مجلس خاطرنشان کرد: «به هیچ وجه نمی‌توانیم از ارزش‌های‌مان عقب‌نشینی کنیم، ما ۲۲۸ هزار شهید داده‌ایم که ارزش‌هایمان حفظ شود. بنابراین قرار نیست به دلیل مسائل سیاسی از حجاب عقب‌نشینی کنیم.»

عضو فراکسیون روحانیت مجلس یازدهم با اشاره به واکنش مسئولان درباره حجاب، به دیده بان ایران گفت: «همانطور که در فرمایشات مقام معظم رهبری عنوان شده بود که بی‌حجابی هم حرام شرعی است هم حرام سیاسی، الان دیگر فقط بحث حجاب نیست بلکه برهنگی مطرح است. برهنگی یک مسئله برنامه‌ریزی شده است که چند سال است برای آن برنامه‌ریزی کرده‌اند. در سال گذشته به دلیل اغتشاشات و جریان [مهسا] امینی آن را پررنگ‌تر کردند وگرنه از بیرون برنامه‌ریزی شده است و به این شکل نیست که بگوییم کسی مقید نیست یا هنجارها را زیر پا می‌گذارد بلکه از بیرون برنامه‌ریزی شده است.»

احمدحسینی فلاحی عضو فراکسیون روحانیت مجلس درباره افزایش کشف حجاب ها توسط زنان اظهار نگرانی کرد و گفت: «مشاهده می‌کنیم که دشمنان زنان را تشویق و ترغیب می کنند تا در برخی خیابان ها به صورت برنامه‌ریزی کشف حجاب و تجمع کنند و حتی برنامه ریزی می کنند که با چه ابزاری جلو بیایند. بنابراین  مسئله محدود به حجاب نمی‌شود و این روزها خیلی از هنجارشکنی‌های دیگری را در کنار حجاب می‌بینید.برخی از زنان با گرم شدن هوا می خواهند برهنه شوند، این اقدام خیلی خطرناک است و با حکومت اسلامی باید با آن برخورد کند.  قوه قضاییه طرحی برای برخورد با زنان کشف حجاب کننده تهیه کرده و آن را به دولت داده است ما در مجلس سعی می کنیم زودتر این قانون تصویب شود ولی تا آن زمان بیکار نخواهیم نشست.»

اخبار مرتبط:
حسن روحانی: اسرائیل حمله را شروع کرد و ایران فقط پاسخ داد / بعد از انتخابات اسفند می‌بایست خودانتقادی را شروع می‌کردیم
حسن روحانی: اسرائیل حمله را شروع کرد و ایران فقط پاسخ داد / بعد از انتخابات اسفند می‌بایست خودانتقادی را شروع می‌کردیم

حسن روحانی، رئیس‌جمهور دولت‌های یازدهم و دوازدهم گفت: جمهوری اسلامی ایران یک منطقه امن می‌خواهد، با ظلم و تجاوز مخالف و حامی مظلومین در طول تاریخ است. امروز هم امیدواریم انشاءالله با خیر و برکتی که ماه مبارک رمضان برای مردم ما به ارمغان آورد، بتوانیم به راحتی از همه توطئه‌ها عبور کنیم و مردم ما شاهد حل معضلات کشور باشند.

حسین شریعتمداری: بی‌حجابی مثل اعتیاد به موادمخدر است
حسین شریعتمداری: بی‌حجابی مثل اعتیاد به موادمخدر است

مدیرمسئول روزنامه کیهان نوشت: باید نجات فریب‌خوردگان از چنگال پدیده پلشت کشف حجاب را تکلیف شرعی و انسان‌دوستانه خود تلقی کنند و خدای نخواسته تحت تاثیر خناسان تصور نکنند که اجازه ادامه گرفتاری آنان در چنبره پلید کشف حجاب دلسوزی و به اصطلاح مدارا با آنان است! بدیهی است که اگر خدای نخواسته فرزند دلبندتان به مواد مخدر معتاد شود، تهیه مواد برای ادامه اعتیاد او را خیانت به فرزندتان می‌دانید و نه اقدامی دلسوزانه!

علی مطهری: جمهوری‌اسلامی می‌تواند اسرائیل را شخم بزند
علی مطهری: جمهوری‌اسلامی می‌تواند اسرائیل را شخم بزند

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه رژیم صهیونیستی در چند سال گذشته چندین فرمانده نیروی قدس و دانشمند هسته‌ای را ترور کرده و باید انتقام سختی از این رژیم گرفته می‌شد، گفت: رژیم صهیونیستی باید بداند که ایران می‌تواند با توان بسیار بالایی سرزمین‌های اشغالی را شخم بزند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است