کد خبر : 241519
انتشار : ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - 21:07
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

هوای اصفهان سالم است/ شاخص ۷۳

شاخص کیفی هوای اصفهان امروز، یازدهم اردیبهشت ماه، بر اساس داده‌های ۱۳ ایستگاه پایش فعال با میانگین ۷۳ در وضعیت قابل قبول ثبت شد.‌

هوای اصفهان سالم است/ شاخص ۷۳

به گزارش سایت خبری مدارا؛ مسئول امور کنترل کیفیت هوا در معاونت حمل و نقل شهرداری اصفهان اظهار داشت: میانگین شاخص هوای کلان‌شهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۱۱ امروز دوشنبه یازدهم اردیبهشت ماه بر اساس داده‌های دریافتی ۱۳ ایستگاه پایش فعال با شاخص ۷۳ در وضعیت قابل قبول ثبت شد.

به نوشته مهر؛ جمشید لقایی افزود: امروز شاخص هوا در ایستگاه میدان انقلاب با ۱۲۲ و رهنان با ۱۱۳ AQI در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.

مسئول کنترل کیفیت هوا در معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان اضافه کرد: شاخص هوا همچنین در ایستگاه خیابان فرشادی با ۶۹، میرزا طاهر با ۶۳، کردآباد با ۶۱، بولوار کاوه با ۵۴، خیابان شهید باهنر با ۵۹، محله ولدان (ورزشگاه میثاق) با ۵۷، سپاهان شهر با ۵۲ و خیابان فیض با ۵۳ AQI وضعیت قابل قبول را نشان می‌دهد.

مسئول کنترل کیفیت هوا در معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: این کلان‌شهر از ابتدای سال تاکنون طی ۴۲ روز، ۱۲ روز هوای پاک، ۲۸ روز هوای قابل قبول و ۲ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس داشته است.

به گزارش مهر، سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان حفاظت محیط زیست (منطقه اصفهان)، امروز شاخص هوا در ایستگاه خیابان احمدآباد با ۸۲ در وضعیت و رودکی با ۵۶ در وضعیت قابل قبول و بزرگراه خرازی با ۱۱۲ AQI در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شد.

شاخص هوا در ایستگاه‌های پایش هوا در شهر مبارکه با ۶۲ AQI در وضعیت قابل قبول بوده و در نجف‌آباد، سجزی، شاهین شهر، کاشان، زرین‌شهر، خمینی شهر و منطقه صنعتی دولت آباد قطع است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

اخبار مرتبط:
خودروهای رانندگان جنون سرعت در اصفهان یک ماه توقیف می‌شود
خودروهای رانندگان جنون سرعت در اصفهان یک ماه توقیف می‌شود

رئیس پلیس راهور استان اصفهان از توقیف یک ماهه خودروهای رانندگان جنون سرعت در اصفهان به مدت یک ماه با دستور قضائی خبر داد.

اصفهان برفی می‌شود/ کاهش ۸ درجه‌ای دما
اصفهان برفی می‌شود/ کاهش ۸ درجه‌ای دما

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان از فعالیت سامانه سرد بارشی در مرکز، غرب و شمال استان و کاهش ۶ تا ۸ درجه‌ای دما طی ۲۴ ساعت پیش رو خبرداد.

۱۰۰ متر از شبکه فاضلاب اصفهان با روش «CIPP» نوسازی شد
۱۰۰ متر از شبکه فاضلاب اصفهان با روش «CIPP» نوسازی شد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان از بومی‌سازی دانش‌ بازسازی و نوسازی شبکه فاضلاب به روش CIPP خبرداد و گفت: تاکنون یکصد متر از شبکه فاضلاب اصفهان با این روش نوسازی شده است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است