کد خبر : 240576
انتشار : ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - 16:48
دسته‌بندی : اقتصادی
چاپ

قیمت دلار امروز ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲

امروز قیمت دلار در کانال ۵۱ هزار تومانی اندکی بالا رفت. این محدوده به خط قرمز سیاستگذار تبدیل شده است. معامله‌گران بازار ارز می‌گویند سیاست‌های حاکم بر دلار توافقی صف دلار سهمیه‌ای را از بین برده اما بازار همچنان متقاضی زیاد دارد.

قیمت دلار امروز ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲

به گزارش سایت خبری مدارا؛ تجارت نیوز نوشت: در حالی که قیمت دلار روز گذشته چهارم اردیبهشت و در نخستین روز بازگشایی بازارها در ماه جدید با افزایش محدود قیمت باز شد این روند امروز کاهشی بود. در لحظه نگارش این گزارش اسکناس آمریکایی با ۱۴۲ تومان کاهش قیمت و با رقم ۵۱ هزار و ۶۰۱ تومان در بازار آزاد مبادله می‌شود.

حرکت رفت و برگشتی قیمت دلار در کانال ۵۱ هزار تومانی به صورت یک روز در میان در فروردین‌ماه پیوسته برقرار بود. معامله‌گران امیدوارند با شروع اردیبهشت قیمت دلار از خمودگی روزهای اول بهار خارج شود. فعلا هفته اول اردیبهشت به جهت تعطیلات عید فطر در بازارهای همسایه اقبال خود را برای تحرک در بازارهای مالی از دست داده است. به همین جهت فعالان بازار ارز معتقدند روزهای باقی‌مانده از هفته جاری آرام سپری می‌شود.

فعالان بازار ارز متقاضیان دلار توافقی را از دست رفته می‌دانند. آنها معتقدند پیچیدگی‌های دریافت دلار سهمیه‌ای متقاضیان را از صرافت انداخته است. این در حالی است که بازار ارز و دلار همچنان متقاضی دارد و خریداران به هر نحو ممکن از بازار آزاد دلار تهیه می‌کنند.

معامله‌گران می‌گویند حفظ محدوده زیر قیمت ۵۲ هزار تومانی خواست سیاستگذار است و در برخی مقاطع نیز اقدام به تزریق ارز در بازار معاملات آزاد صورت گرفته است. آنها معتقدند کانال ۵۱ هزار تومانی و افزایش و کاهش محدود ۳۰۰ و ۵۰۰ تومانی روند به حساب نمی‌آید و قدرت چانه‌زنی است.

با این وجود تحلیلگران اقتصادی با توجه به تورم موجود معتقدند، آرامش در بازار ارز مقطعی است و افزایشی‌های بازار امید دارند اردیبهشت‌ماه رونق به بازارهای مالی برگردد.

قیمت دلار در نرخهای مختلف

بر خلاف دیروز و روند نامتوازن قیمت دلار در بازار آزاد و مرکز مبادله، امروز این دو بازار هم همگرا هستند. امروز قیمت ارز آمریکایی در بازار آزاد کاهش ۱۴۷ تومانی دارد و با قیمت ۵۱ هزار و ۶۰۱ تومان معامله می‌شود.

صبح امروز نیز دلار با قیمت ۴۲ هزار و ۲۱ تومان در مرکز مبادله کشف قیمت شد و ۲۶۹ تومان نسبت به آخرین معامله دیروز، کاهش قیمت دارد. امروز دلار حواله نیز با کاهش ۹۰ تومانی با قیمت ۳۸ هزار و ۲۰۰ تومان اعلام قیمت شد.

همچنین قیمت دلار نیمایی مانند هفته‌های گذشته روی رقم ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان ثابت بوده است.

قیمت ارزهای موثر

قیمت اسکناس یورو نیز در مرکز مبادله ارز و طلا،‌ برخلاف دیروز با کاهش قیمت باز شد. دیروز چهارم اردیبهشت قیمت اسکناس یورو در مرکز مبادله ارز و طلا با ۴۳۵ تومان افزایش، با رقم ۴۶ هزار و ۹۳۵ تومان کشف قیمت شد. امروز با ۶۰۰ تومان کاهش قیمت، با رقم ۴۶ هزار و ۳۳۴ تومان اعلام شد. یوروی حواله نیز با قیمت ۴۲ هزار و ۱۲۲ تومان و کاهش ۳۷۴ تومانی اعلام قیمت شده است. در لحظه تنظیم این گزارش قیمت یورو در بازار آزاد با رقم ۵۶ هزار و ۹۵۶ تومان مبادله می‌شود و بر خلاف مرکز مبادله‌ افزایش قیمت دارد.

امروز قیمت درهم در بازار آزاد ۱۴ هزار و ۳۸۰ تومان اعلام شد و نسبت به دیروز ۲۰ تومان افزایش داشت. اما قیمت حواله درهم در سایت بازار متشکل معاملات با کاهش قیمت باز شد. امروز این ارز  ۱۰ هزار و ۴۰۱ تومان اعلام شده و کاهش محدودی دارد. اسکناس درهم نیز در این مرکز با قیمت ۱۱ هزار و ۴۴۲ تومان معامله می‌شود. قیمت دلار درهم نیز ۵۲ هزار و ۷۷۴ تومان محاسبه می‌شود.

اخبار مرتبط:
دولتِ رئیسی نمایندگان منتقدش را بی‌سواد خواند
دولتِ رئیسی نمایندگان منتقدش را بی‌سواد خواند

روابط عمومی معاونت پارلمانی رئیس‌ دولت سیزدهم نوشت: در اظهارنظری یکی از نمایندگان مجلس خواستار برکناری وزیر اقتصاد و رئیس بانک مرکزی شده است که ابراز چنین سخنی نیز در شرایط جنگ ترکیبی و اقتصادی مانند آن است که در عملیات نظامی، فرمانده میدانی تضعیف و تخریب شود!

هرکیلو گوشت قرمز به ۹۲۰هزارتومان رسید / تخم‌مرغ شانه‌ای ۱۲۰ هزارتومان شد I ببینید
هرکیلو گوشت قرمز به ۹۲۰هزارتومان رسید / تخم‌مرغ شانه‌ای ۱۲۰ هزارتومان شد I ببینید

در حال حاضر هر کیلو گوشت مرغ بین ۸۴ تا ۸۵ هزار تومان بوده است. هر کیلو گوشت قرمز بین ۶۲۰ تا ۹۲۰ هزار تومان متغیر و این عدد برای تنظیم بازار حدود ۳۱۰ هزار تومان اعلام شده است.

درگیری ایران و اسرائیل نفت را ۱۰۰ دلار می‌کند
درگیری ایران و اسرائیل نفت را ۱۰۰ دلار می‌کند

اکنون پس از رکوردشکنی کم سابقه قیمت نفت در هفته گذشته جدیدترین پیش‌بینی‌ها از احتمال صعود قیمت نفت تا کانال ۱۰۰ دلار و بالاتر خبر می‌دهد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است