کد خبر : 238289
انتشار : ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - 11:57
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

ذخیره سد زاینده‌رود به ۴۱۶ میلیون متر مکعب رسید

مدیر بهره‌برداری و نگهداری از سد و نیروگاه‌های زاینده‌رود و کوهرنگ گفت: دریچه‌های سد زاینده‌رود بامداد ششم فروردین ماه به منظور توزیع آب برای آبیاری کشت پاییزه کشاورزان شرق اصفهان باز شد و ذخیره سد زاینده‌رود امروز به ۴۱۶ میلیون مترمکعب رسیده است.

ذخیره سد زاینده‌رود به ۴۱۶ میلیون متر مکعب رسید

به گزارش سایت خبری مدارا؛ سید مجتبی موسوی نایینی مدیر بهره‌برداری و نگهداری از سد و نیروگاه‌های زاینده‌رود و کوهرنگ اظهار داشت: در ایام نوروز امسال بیش از ۲۰ هزار و ۷۸۵ نفر از مهمانان نوروزی از سد و سازه سد زاینده‌رود اصفهان بازدید و از فضای سبز آن استفاده کردند.

به نوشته فارس؛ وی افزود: با توجه به عملیات و اقدامات انجام شده برای فضای سبز، نظافت عمومی، پارکینگ رضایت حداکثری میهمانان نوروزی از این خدمات به دست آمد.

موسوی نایینی با بیان اینکه با بسترسازی مناسب امسال بیش از ۹ هزار ۹۶۰ نفر در بیشه اطراف سد زاینده‌رود اسکان داشتند، گفت: بازدید از سدهای اصفهان از جمله برنامه‌هایی است که در سال‌های اخیر زمینه حضور گردشگران استانی و خارج استانی را در این استان فراهم کرده است.

مدیر بهره‌برداری و نگهداری از سد و نیروگاه‌های زاینده‌رود و کوهرنگ با بیان اینکه هیچ گونه حادثه‌ای در این بازه رخ نداد، بیان کرد: حراست و مراقبت‌های لازم به صورت شبانه‌روزی در این بازه زمانی برای حفاظت از تأسیسات، محیط زیست و امنیت مردم به خوبی صورت پذیرفت و لازم می‌دانم از کلیه عوامل دست‌اندرکار و نیز بازدیدکنندگان که به خوبی همکاری داشتند، تقدیر کنم.

وی ادامه داد: در راستای ارتقای کیفیت خدمت‌رسانی در آینده، نظرسنجی بر خط انجام و نظرات بازدیدکنندگان گرامی در قالب تارنما و بارکد طراحی شده دریافت شد.

موسوی نایینی خاطرنشان کرد: دریچه‌های سد زاینده‌رود بامداد ششم فروردین ماه به منظور توزیع آب برای آبیاری کشت پاییزه کشاورزان شرق اصفهان باز شد و ذخیره سد زاینده‌رود امروز به ۴۱۶ میلیون مترمکعب رسیده است.

مدیر بهره‌برداری و نگهداری از سد و نیروگاه‌های زاینده‌رود و کوهرنگ اضافه کرد: ورودی به سد ۷۳ متر مکعب بر ثانیه و خروجی از آن ۶۰ مترمکعب بر ثانیه است.

وی تصریح کرد: ذخیره کنونی سد زاینده‌رود در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳۵ درصد افزایش و نسبت به بلند مدت ۴۵ درصد کاهش نشان می‌دهد.

موسوی نایینی با بیان اینکه اکنون ۳۴ درصد از ظرفیت سد زاینده‌رود پُر است، اضافه کرد: در حال حاضر ۶۶ درصد سد خالی است.

اخبار مرتبط:
چرا فلامینگوها پس از چند سال به تالاب گاوخونی بازگشتند؟
چرا فلامینگوها پس از چند سال به تالاب گاوخونی بازگشتند؟

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی اداره کل محیط زیست استان اصفهان گفت: مرطوب شدن بخشی از تالاب گاوخونی سبب شد تا فلامینگوها برخلاف سال‌های قبل به این تالاب بیایند.

یک سنگ قبر از دورۀ صفوی در کاشان کشف شد
یک سنگ قبر از دورۀ صفوی در کاشان کشف شد

مدیر پایگاه سیلک کاشان گفت: سنگ قبری از منطقه‌ای ثبت شده در ۳۰ کیلومتری غرب کاشان کشف شده که مربوط به دوران متاخر اسلامی و دورۀ صفویه است.

۸۳۷ مددجوی کمیته امداد استان اصفهان صاحب مسکن شدند
۸۳۷ مددجوی کمیته امداد استان اصفهان صاحب مسکن شدند

قائم مقام کمیته امداد استان اصفهان گفت: طبق سیاست‌های کمیته امداد کشور، برای ۳۳ هزار خانواده مددجویان امداد در کشور مسکن آماده و تکمیل شده که سهم استان اصفهان در این زمینه ۸۳۷ مسکن بوده است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است